چهارشنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۰

آغاز رزمایش “الی بیت‌المقدس ۱۲” ‌در منطقه شرق کشور/ عملیات دفاع از کوی و برزن ‌گردان‌های بیت‌المقدس

جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: رزمایش “الی بیت‌المقدس ۱۲” با رمز “یا رسول‌الله(ص)” در ۱۷ شهرستان سیستان و بلوچستان آغاز شد.

به گزارش روتیتر: سردار پرویز آبسالان اظهار داشت: رزمایش “الی بیت‌المقدس ۱۲” با نام “سردار شهید سیدمحمد حجازی” با شعار “بسیج، امنیت و اقتدار” و با رمز “یا رسول‌الله(ص)” از امروز در ۱۷ شهرستان سیستان و بلوچستان آغاز شده است.

جانشین فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه این رزمایش همزمان با رزمایش بزرگ “محمد رسول‌الله(ص)” نیروی زمینی سپاه در منطقه جنوب شرق برگزار شده و تا ۲۳ دی‌ماه ادامه دارد، گفت: این رزمایش همزمان با ایام سالگرد عملیات غرورآفرین “کربلای ۵” با تأسی از همه شهیدان خاصّه شهیدان میرحسینی و سلیمانی آغاز شده است.

بیشتر بخوانید

وی با اشاره به اینکه شیوه رزمایش، اجرای عملیات دفاع از کوی و برزن با به‌کارگیری گردان‌های بیت‌المقدس و پایگاه‌های مقاومت بسیج است، ادامه داد: کنترل معابر و ایجاد تورهای ایست و بازرسی در نقاط تعیین شده، برقراری گشت‌های محله‌محور، خودرویی، پشتیبانی و اطلاعات از جمله برنامه‌های اجرایی در این رزمایش است.

سردار آبسالان با اشاره به اینکه ۴۳ گردان “بیت‌المقدس” و ۲۱ گردان “کوثر” استان در این رزمایش حضور دارند، گفت: عملیات پدافند دورادور، اجرای عملیات طرح خودحفاظتی ادارات و کارگری با به‌کارگیری پایگاه‌های مربوطه و کارگران و کارمندان، اجرای عملیات دفاع از مراکز حساس مهم و قابل حفاظت با به‌کارگیری گردان‌های بیت‌المقدس اقشار و اجرای عملیات امداد و نجات و مردم‌یاری از دیگر عملیات‌های قابل اجرا در این رزمایش است.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*