شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱

البرز مقصد نوزدهمین سفر دولت/رئیسی:توسعه‌ استان متناسب با مهاجرپذیری نیست/ افطار درخوابگاه دانشجویان

استان البرز مقصد نوزدهمین سفر رئیس‌جمهور و اعضای کابینه بود، حجت‌الاسلام رئیسی در دیدار با اقشار مردم بر لزوم تسریع در برکناری مدیران ناکارآمد تأکید و سپس از پروژه قطار شهری کرج بازدید کرد.

به گزارش روتیتر: پنج شنبه استان البرز در نوزدهمین سفر رئیس‌جمهوری میزبان آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همچنین برخی اعضای کابینه بود. بررسی مشکلات مردم، دیدار با اقشار مختلف جامعه و شرکت در جلسات مختلف از مهم‌ترین برنامه‌های رئیس‌جمهور کشورمان در جریان سفر به استان بود.

مجتبی عبداللهی استاندار البرز در این رابطه اظهار کرد: برگزاری نشست شورای اداری استان و دیدار با اقشار مختلف مردم با حضور رئیس دولت و مسئولان استانی برای نوزدهمین سفر استانی رئیس جمهور پیش بینی شده بود.

وی با بیان اینکه تعدادی از نمایندگان رئیس جمهور و وزرا نیز به شهرستان‌های البرز سفر کردند، گفت: رئیس جمهوری در قالب نوزدهمین سفر استانی هیأت دولت و در سال «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» به منظور بررسی اولویت‌های توسعه بخشی و تصمیم گیری برای رفع مشکلات مردم به استان البرز سفر کرد.

استاندار البرز گفت: امید است با برنامه‌ریزی های صورت گرفته مردم البرز از مصوبات و موهبت‌های سفر ریاست جمهور برخوردار شوند.

بنابراین گزارش، سامانه برخط سامد در مجموعه باشگاه میلاد شهرداری کرج با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان پاسخگوی مردم شریف استان بود. هزار نفر از پرسنل دستگاه‌های اجرایی استان در چند شیفت پاسخگوی تلفن شهروندان از سراسر استان البرز از طریق شماره ۱۱۱ بودند.

همچنین از ظهر پنجشنبه ۱۸ فروردین ماه ۳۳ ستاد پاسخگویی از دستگاه‌های اجرایی کشور که نماینده وزارتخانه‌ها و نهادهای کشوری بودند، موضوعات و درخواست‌های مردمی را رسیدگی کردند.

۱۲ تن از وزرا نیز در شهرستان‌های استان حضور پیدا کرده و مطالب شهرستان‌ها را نیز احصا و در شورای اداری استان مطرح کردند.


اخبار سفر رئیس جمهور و وزرا را در زیر بخوانید.


۰:۱۰ توسعه‌یافتگی البرز به میزان مهاجرپذیری آن نیست

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی بامداد جمعه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان البرز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به اینکه البرز بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ شرکت صنعتی دارد و مالیاتی را پرداخت نمی‌کنند، اظهار کرد: باید به استان‌ها سفر کنیم تا از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات قرار بگیریم.

وی بیان کرد: توسعه‌یافتگی البرز به میزان مهاجرپذیری آن به ویژه در حوزه سرانه‌های نبوده است.

رئیس جمهور تصریح کرد: یکی از مصوبات سفر تکمیل یا احداث بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است.

وی خاطرنشان کرد: متروی کرج بیش از ۱۵ سال است که معطل مانده، در حالی که یکی از نیازهای کرج در حوزه حمل و نقل عمومی است.

رئیسی گفت: البرز در حوزه مسائل ورزشی نیز با کمبود سرانه‌ها مواجه است که با نظر وزیر ورزش باید رفع شود.

وی اظهار کرد: باید از ظرفیت‌های شهرک‌های صنعتی و مؤسسات تحقیقاتی استفاده کرد که هم اشتغال‌زایی و هم فناوری دانش‌بنیان ایجاد کرد.

رئیس جمهور بیان کرد: اگر همه صنایع دانش‌بنیان و فناوارانه نوشند دستور رهبری درباره دو برابر شدن دانش‌بنیان‌ها محقق نمی‌شود. ادامه اظهارات رئیس جمهور را اینجا بخوانید.


۲۳:۳۶ رئیس جمهور در جمع دانشجویان خوارزمی افطار کرد

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه با حضور در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه خوارزمی واقع در حصارک کرج افطار کرد.

وی بعد از افطار با دانشجویان به گفت‌وگو پرداخت.


۲۳:۰۲ مدیران به روابط ناسالم و تبعیض حساسیت داشته باشند

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه در شورای اداری استان البرز اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه بابرکتی برای بشریت و کسانی که دل به این ماه بدهند است.

وی خاطرنشان کرد: برای مدیران باید در نظر داشته باشند که خدمتگزاری به مردم نیازمند توفیق الهی هست.

وی اظهار کرد: در نظام مدیریت دینی هم نظام پاسخگوی متفاوتی داشته و هم توجه به همکاران و مردم دارد.

رئیس جمهور بیان کرد: نظام مدیریت دینی به این امر اعتقاد داریم که در محضر خداوند هستیم و این امر بهترین نظارت در راستای خود کنترلی است.

رئیسی خاطرنشان کرد: سازمان و اداره باید بر اساس عدالت حرکت کند و در راستای خدمت به مردم حرکت کرد و روابط ناسالم پرهیز شود.

وی گفت: تمامی مدیران این دولت باید نسبت به روابط ناسالم، فساد و تبعیض حساسیت داشته باشند. ادامه اظهارات رئیس جمهور را اینجا بخوانید.


۲۲:۵۲ ۱۷۲ طرح برای سفر استانی رئیس جمهور به البرز دیده شده است

سید صولت مرتضوی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان البرز که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: پس از فرمان رئیس جمهور درباره سفر استانی در حوزه‌های مختلف در وزارتخانه‌ها و در مرحله نخست در استانداری کار کارشناسی صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: بعد از آن جلساتی با حضور کارشناسان ارشد و مسئولان استان از جمله استاندار تشکیل می‌شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور تصریح کرد: بعد از آن با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزرا این تصمیمات تبدیل به مصوبه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ۱۷۲ طرح برای سفر استانی رئیس جمهور به البرز دیده شده است.


۲۲:۲۵ ۲ میلیون مودی مالیاتی جدید شناسایی شد

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه در جمع اساتید و دانشجویان پردیس کرج دانشگاه خوارزمی اظهار کرد: اقدامات بسیاری را برای اصلاح اقتصاد کشور انجام دادیم که در آینده تأثیر ان را خواهیم دید.

وی بیان کرد: در این راستا از ابتدای دولت سیزدهم در حدود ۲ میلیون مودی مالیاتی جدید شناسایی کردیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: اگر ۶ تاهفت میلیون مودی مالیاتی در کشور داریم فقط ۲ میلیون مودی مالیاتی در ۶ ماه اخیر شناسایی شده است که همان اصلاح ساختارها است.

وی اظهار داشت: این دریافتی مالیاتی از کارمند و کارگر نیست بلکه بخش زیادی از آن از افرادی گرفته شد که مالیات نمی‌دادند و حق مردم را می‌خوردند.

وی تاکید کرد که خیلی از ساختارها همچون نظام بانکی و مالیاتی در حال تغییر است.


۲۱:۳۱ دولت ثابت ماندن بهای گاز واحدهای تولیدی را تصویب کرد

سیدرضا فاطمی‌امین وزیر صمت که به‌عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهوری در نشست مشترک با نخبگان، صاحبان صنایع و اعضای شورای اداری شهرستان اشتهارد حضور داشت شامگاه پنجشنبه از تصویب ثابت مانند بهای گاز واحدهای تولیدی در ستاد اقتصادی دولت خبر داد. در بند (و) تبصره ۱۵ قانون بودجه امسال، مقرر شده است که قیمت سوخت برای نیروگاه‌های خودتأمین شرکت‌های تولیدی معادل قیمت سوخت برای نیروگاه‌های وزارت نیرو باشد.

وی تصریح کرد: واحدهای تولیدی باید کنتور جداگانه داشته باشند و لازم است هماهنگی‌های لازم از سوی سازمان‌های صمت استانی و شرکت شهرک‌های صنعتی با ادارات گاز استانی و شهرستانی انجام شود.

وی با اشاره به تصویب عدم افزایش قیمت گاز واحدهای تولیدی در هیئت دولت، بیان کرد: این موضوع در ستاد اقتصادی دولت مصوب شده است که قیمت گاز واحدهای تولیدی اضافه نشود و دریافت بهای گاز از واحدها بیشتر از نرخ مصوب، تخلف محسوب می‌شود.


۲۱:۲۵ رئیس جمهور از کارگاه ساخت خط ۲ قطار شهری کرج بازدید کرد

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور عصر پنجشنبه در جریان سفر استانی خود به استان البرز از کارگاه ساخت خط ۲ قطار شهری کرج بازدید کرد.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر پنجشنبه در باید از کارگاه ساخت خط ۲ قطار شهری کرج اظهار کرد: اینکه اتمام یک پروژه آن هم پروژه‌ای مهم تا این حد طول بکشد اصلاً قابل قبول نیست.

وی بیان کرد: ۱۵ سال برای تکمیل این پروژه مدت بسیاری است که موجب ناخرسندی مردم شده است که باید این مشکل را رفع کنیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: مدیران پروژه ساخت خط ۲ قطار شهری کرج باید برنامه زمان‌بندی دقیقی را برای تکمیل این پروژه ارائه دهند.

وی خاطرنشان کرد: از مدیران و صاحب‌نظران می‌خواهیم تا پیشنهادهای خود را برای روش‌های تأمین مالی تکمیل این پروژه ارائه دهند.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت سعی می‌کند هرچه سریع‌تر سهم خود برای تأمین مالی پروژه قطار شهری کرج را پرداخت کند، متذکر شد: عقب‌ماندگی در تکمیل این پروژه را باید جبران کنیم.


۲۰:۴۳ دیدار چهره به چهره وزیر کشور با مردم البرز


۱۹:۵۲ اهدای ۲۰۰ متر زمین مسکونی در نظر آباد به پدر چهارقلوهای البرزی


۱۹:۴۹ فناوری دانش‌بنیان هوای پاک را برای البرزی‌ها به ارمغان می‌آورد

علی سلاجقه عصر پنجشنبه در بازدید از تصفیه خانه شهر جدید هشتگرد اظهار کرد: البرز با توجه به موقعیت جغرافیایی و مجاورت با پایتخت و مسیر عبوری ۱۴ استان از ظرفیت‌های فوق العاده‌ای در حوزه‌های مختلف برخوردار است و مجموعه سرمایه گذاران نیز اهتمام ویژه‌ای به استقرار در این منطقه دارند.

وی بیان کرد: توجه به مسائل زیست محیطی و بهره‌مندی از فناوری‌های نوین و دانش بنیان می‌تواند منجر به بهره‌مندی مردم از هوای پاک باشد.


۱۹:۱۸ بیمارستان کمالشهر تا ۲ سال آینده ساخته شود

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان در حال احداث کمالشهر اظهار کرد: این منطقه به وجود بیمارستان نیاز دارد و باید نیاز آنها برطرف شود.

وی بیان کرد: با همت وزیر بهداشت و استاندار البرز این بیمارستان تا دو سال آینده ساخته شود.

رئیس جمهور با اشاره به منابع مورد نیاز برای ساخت این بیمارستان متذکر شد: وزارت بهداشت منابع لازم برای این کار را اختصاص دهند.

این بیمارستان دولتی با زیربنای ۱۲ هزار و ۶۰۰ متر مربع و پنج طبقه در حال ساخت بوده و تاکنون ۱۰ میلیارد برای تکمیل ان هزینه شده است.


۱۹:۱۳ ایجاد زیرساخت‌های لازم در حوزه گردشگری عامل اشتغال‌زایی است

سید عزت‌الله ضرغامی عصر پنج‌شنبهضمن بازدید از پروژه‌های در حال احداث طالقان در جریان دغدغه‌های اهالی و سرمایه‌گذاران طرح‌های گردشگری، واحدهای تولیدی و نیز صنایع مختلف قرار گرفت.

ضرغامی با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه طالقان بیان کرد: ایجاد زیرساخت‌های لازم در حوزه‌های گوناگون گردشگری و صنعتی منجر به رونق اقتصادی، اشتغال‌زایی و جذب گردشگران می‌شود و از مهاجرت نیروی کار جلوگیری به عمل می‌آید.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با تاکید بر لزوم رفع موانع و مشکلات موجود متذکر شد: طالقان بزرگ‌ترین شهرستان استان البرز و یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری است که با طبیعت بکر و دریاچه سد طالقان در طول سال، مقصد مسافران بسیاری است.


۱۸:۱۶ ۱۰۳ میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های ورزشی البرز اختصاص می‌یابد

وزیر ورزش و امور جوانان گفت: ۱۰۳ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های ورزشی البرز در سفر هیئت دولت در نظر شده است.


۱۷:۴۹ دیدار وزیر میراث فرهنگی با خانواده شهید طاهری در طالقان


۱۷:۲۳ وزیر کشور: متروی کرج باید زودتر افتتاح شود


۱۷:۳۲ راهبرد دشمن ایجاد احساس یأس است / مردم متدین در صحنه مهمترین مؤلفه قدرت ایران

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر در بازدید از مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر محمدشهر کرج که در راستای نوزدهمین سفر استانی رئیس جمهور صورت گرفت، اظهار کرد: توفیقی بود تا در مهمانی خدا حضور یابیم و امیدواریم که مردم ایران از نعمت بهره‌مند شوند.

وی بیان کرد: قرار است خداوند از بهترین چیزی که پیش او است یعنی مقام ربانی خود از روزه‌داران میزبانی کند. رئیس جمهور تصریح کرد: توجه به برکات این ماه باشد بر راه‌وار لیله‌القدر می‌تواندد ره صد ساله را طی کند.

رئیسی گفت: رفتار و سلوک مسئولان در بین مردم بسیار تأثیرگذاری است، به ویژه در جامعه قرآنی می‌تواند اقدامات مثبتی انجام داد.

وی کارهای بسیاری در این کشور انجام شده است، اظهار کرد: در این چهل سال توسط مسئولان مختلف گام‌های مختلفی برداشته شده است.

رئیس جمهور بیان کرد: ما می‌توانیم نه تنها در شعار که در عمل هم باید تجلی یابد.

وی با بیان اینکه راهبرد دشمن ایجاد احساس یاس است، تصریح کرد: امروز تمام کسانی که امید در جامعه ایجاد می‌کنند در جهت راهبرد نظام جمهوری اسلامی حرکت می‌کنند.

رئیسی خاطرنشان کرد: همه مردم و مسئولان و دولتمردان باید تلاش کنند اما این تلاش و حرکت باید جهادی باشد.

وی گفت: باید تلاش کنیم تا در زمینه رشد علم اقدام شود که این امر مؤلفه قدرت است.


۱۷:۱۳ ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه کشاورزی البرز پیشنهاد شد

سیدجواد ساداتی وزیر جهاد کشاورزی عصر پنجشنبه در آئین افتتاح گلخانه تولید سبزی و صیفی دهکده سلامت در شهرستان نظرآباد اظهار کرد: ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بخش کشاورزی و منابع طبیعی البرز در راستای سفر استانی پیشنهاد شده است. ادامه خبر را اینجا بخوانید.


۱۶:۵۵ حضور وزیر ورزش و جوانان در چهارباغ


۱۶:۴۳ آیین گلباران گلزارشهدای اشتهارد توسط وزیر صمت


۱۶:۳۵ ادامه بزرگراه شهید سلیمانی از ترافیک آزادراه تهران – کرج می‌کاهد

احمد وحیدی بعد از ظهر پنجشنبه در بازدید از روند اجرایی بزرگراه شهید سلیمانی و ادامه شهدای البرز که در راستای سفر استانی هیئت دولت به البرز صورت گرفت، اظهار کرد: بزرگراه شهید سلیمانی بخش مهمی از ترافیک آزادراه تهران – کرج – قزوین را کاهش می‌دهد.

وی بیان کرد: این پروژه با دور زدن ترافیک، مردم را از تحمل یک ترافیک بزرگ رهایی می‌دهد.

وزیر کشور با بیان اینکه این پروژه بین وزارت راه و شهرداری کرج تقسیم شده است، تصریح کرد: تکمیل بزرگراه شهید سلیمانی و ادامه شهدای البرز نیازمند ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار است که امیدواریم هرچه سریع‌تر تأمین و این پروژه به پایان برسد.


۱۶:۲۹ فیلم / ورود رئیس جمهور به البرز با مترو

حجت‌الاسلام سید رئیسی ابراهیمی، رئیس جمهور برای سفر به استان البرز از مترو استفاده کرد.


۱۶:۲۵ بازدید وزیر میراث‌فرهنگی از پروژه ساخت اولین بیمارستان طالقان


۱۶:۲۱ بازدید وزیر کشور از روند اجرایی بزرگراه شهید سلیمانی

احمد وحیدی، وزیر کشور عصر پنجشنبه با همراه معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج و جمعی از مسئولان شهری، از روند اجرایی پروژه بزرگراه شهید سلیمانی و ادامه شهدای البرز بازدید به عمل آورد.


۱۶:۱۰ آغاز عملیات ساخت ۵ هزار واحد مسکونی در ماهدشت

همزمان با نوزدهمین سفر استانی رئیس جمهور بعد از ظهر پنجشنبه عملیات ساخت ۵ هزار واحد مسکونی در ماهدشت کرج با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.

در مجموع عملیات ساخت ۱۷ هزار و ۱۹۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان البرز آغاز می‌شود که پنج هزار واحد مسکونی در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع در فردیس، ۳۹۰ واحد مسکونی در زمینی به مساحت ۱۲ هکتار در محمد شهر کرج و هفت هزار واحد مسکونی در شهر جدید هشتگرد و پنج هزار واحد در ماهدشت را شامل می‌شود.


۱۶:۰۲ تکمیل پروژه گازرسانی به روستاهای محور چالوس در دستور کار

احمد وحیدی که بعد از ظهر پنجشنبه به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور به البرز سفر کرده در گلزار شهدای روستای کندر در جمع مردم این روستا به گاز رسانی به آن اشاره کرد و گفت: ادامه گاز رسانی به روستای کندر تکمیل می‌شود.

وی بیان کرد: تمام تلاش ما بر این است که اقداماتی از این قبیل انجام و اگر کمبودی نیز وجود دارد جبران و پیگیری شود.

وزیر کشور با اشاره به شهیدپرور بودن این روستا گفت: وجود این تعداد شهید در این روستا نشان می‌دهد که چقدر وابسته به انقلاب و مردم و نظام مقدس بوده و مردم اینجا میزبان خوبی برای این ثبات مقدس هستند.

وی گفت: امیدواریم سالی پر از خیر و برکت برای همه باشد. ما خدمت مردم آمدیم که هم عرض سلام و ارادت خود را به مردم منطقه و روستای شهیدپرور تجدید کرده و در جریان اوضاع و وضعیت قرار بگیریم.

در ادامه این دیدار مطالبات مردم این روستا در خصوص حریم جاده‌ای، کشاورزی، ساخت و سازهای غیر مجاز و ادامه گازرسانی با وزیر در میان گذاشته شد.


۱۵:۵۳ آیین گلباران گلزارشهدای ساوجبلاغ توسط معاون رئیس جمهور


۱۵:۴۵ البرز به دلیل همسایگی با تهران دارای مشکلاتی است

البرز مقصد نوزدهمین سفر دولت/رئیسی:مشکلات البرز احصا و رفع می‌شود

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر پنجشنبه در بدو ورود به کرج که در راستای نوزدهمین سفر استانی رئیس جمهور صورت گرفت، اظهار کرد: استان البرز به دلیل همسایگی با تهران هم دارای مزایا و هم دارای مشکلات و معایب است.

وی بیان کرد: استان البرز دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی است، از این ظرفیت‌ها می‌توان به ظرفیت کشاورزی و صنایع تکمیلی در کنار نام برد.

رئیس جمهور گفت: البرز در حوزه شهرک‌های صنعتی نیز دارای ظرفیت‌های بسیاری است که باید از آن استفاده کرد.

وی تصریح کرد: گام‌هایی برای توسعه البرز برداشته شده است که لازم اما کافی نبوده است و باید اقدامات بیشتری صورت گیرد.

رئیسی خاطرنشان کرد: مشکلات البرز را به صورت کامل احصا و برای آن راه‌حل پیدا شده است که در شورای اداری مطرح می‌شود.

وی متذکر شد: امیدواریم سفر ما به البرز به برکت این شب‌های عزیز مشکلات این استان را حل کند.


۱۵:۳۰ فناوری‌های دانش‌بنیان ظرفیت خودکفایی کشور را دارد

البرز مقصد نوزدهمین سفر دولت/رئیسی:مشکلات البرز احصا و رفع می‌شود

انسیه خزعلی بعد از ظهر پنجشنبه در بازدید از پارک علم و فناوری البرز که در راستای سفر استانی هیئت دولت به البرز صورت گرفت، اظهار کرد: حمایت از دانش‌بنیان‌ها مورد تأکید مقام معظم رهبری است که در شعار امسال تجلی یافت.

وی با اشاره به دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان در استان البرز بیان کرد: این دستاوردها بسیار ارزشمند و شایان توجه هستند و در نهایت منجر به جهش و توسعه کشور می‌شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: حرکتی که در روند توسعه فناوری‌های دانش‌بنیان صورت گرفته است، امری مهم و حیاتی است که توان خودکفایی کشور را در بسیاری از زمینه‌ها دارد.


۱۵:۲۹ بازدید وزیر راه از پروژه زیرگذر ورودی شرقی کرج

البرز مقصد نوزدهمین سفر دولت/رئیسی:مشکلات البرز احصا و رفع می‌شود

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی بعد از ظهر پنجشنبه در نوزدهمین سفر استانی هیئت دولت از پروژه ترافیکی زیرگذر ورودی شرقی کرج بازدید کرد.

سال ۱۳۸۷ بود که دولت دهم برای روان‌سازی ترافیک ورودی شرقی کلانشهر کرج افزون بر اتصال آزاد راه شهید همت به کرج، ساخت ۲ بزرگراه شمالی و جنوبی استان البرز را به عنوان سه پروژه کلیدی تعریف کرد.

این پروژه‌ها به دولت‌های یازدهم و دوازدهم رسید و در این میان ۱۵ کیلومتر ادامه آزاد راه شهید همت تکمیل شد اما قرار بود که ۲ پروژه دیگر که در امتداد آن ترسیم شده بود به سرانجام برسد.

این پروژه زیرگذر به طول ۷۰۰ متر دارای سه دهانه پل هر یک به طول ۷۰ متر و عرض ۱۲ متر است که ۶۰۰ متر دیوارسازی به ارتفاع هفت متر دارد. اکنون این پروژه در مجموع ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که قرار است با ۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار به بهره برداری برسد.


۱۵:۰۶ وزیر میراث‌فرهنگی وارد البرز شد

البرز مقصد نوزدهمین سفر دولت/رئیسی:مشکلات البرز احصا و رفع می‌شود

سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور در دومین سفر استانی خود در سال جدید و در راستای سفر استانی هیئت دولت بعد از ظهر پنج‌شنبه وارد شهر کرج شد.

این مقام مسئول ادای احترام به مقام شامخ شهدای روستای زیدشت، دیدار با خانواده شهید فرهاد طاهری در روستای زیدشت، بازدید از پروژه بیمارستان در حال ساخت شهرستان طالقان و پروژه گردشگری ۲۱ هکتاری روستای باریکان و شرکت در نشست هم‌اندیشی با معتمدان و مدیران شهرستان در فرمانداری طالقان و جلسه شورای اداری استانداری البرز را در برنامه سفر یک روزه خود به این استان دارد.

همزمان با سفر رئیس جمهوری، میثم آسوپا نماینده تام‌الاختیار وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور نیز با استقرار در محل اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان البرز روز پنج‌شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ آماده پاسخ‌گویی و رسیدگی به درخواست‌های مردم است.


۱۴:۴۲ رئیس جمهور وارد البرز شد

البرز مقصد نوزدهمین سفر دولت/رئیسی:مشکلات البرز احصا و رفع می‌شود

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان بعد از ظهر پنجشنبه در قالب نوزدهمین سفر استانی خود وارد استان البرز شد. در بدو ورود از سوی نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و جمعی از مسئولین ارشد استانی مورد استقبال قرار گرفت.

برگزاری نشست شورای اداری استان و دیدار با اقشار مختلف مردم از جمله برنامه سفر حجت‌الاسلام رئیسی به البرز است.

رئیس جمهور در قالب نوزدهمین سفر استانی هیأت دولت و در سال «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» به منظور بررسی اولویت‌های توسعه بخشی و تصمیم‌گیری برای رفع مشکلات مردم به استان البرز سفر می‌کند.


۱۴:۳۳ اقتدار ایران مرهون ایثار شهدا و خانواده آنها است

البرز مقصد نوزدهمین سفر دولت/رئیسی:مشکلات البرز احصا و رفع می‌شود

بهرام عین‌اللهی بعد از ظهر پنجشنبه در دیدار با خانواده شهید مدافع حرم هادی شریفی که در راستای سفر استانی هیئت دولت به البرز صورت گرفت، اظهار کرد: با ایثار و جانفشانی شهدا و خانواده شهداست که ایران اسلامی امروز مقتدر در برابر دشمنان ایستاده است.

وی بیان کرد: امروز در ماه مبارک رمضان توفیق حاصل شد تا با خانواده بزرگوار شهید مدافع حرم هادی شریفی دیدار داشته باشیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: وجود چنین شهدای افتخاری برای منطقه و کشور است و باید بدانیم که هیچ گاه نباید از خط شهدا و روحیه ایثار و شهادت فاصله بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: همانگونه که شهید سلیمانی فضایی ارزشی و مقدس را در کرمان متجلی داشته است این شهید نیز مایه افتخار فردیس است.

عین‌اللهی بیان اینکه همه ما در قبال خدمت به خانواده شهدا وظیفه داریم، متذکر شد: بدون شک دو فرزند این شهید بزرگوار راه پدر شهیدشان را ادامه خواهند داد.


۱۴:۲۴ آیین گلباران گلزارشهدای بیلقان کرج توسط وزیر کشور

البرز مقصد نوزدهمین سفر دولت/رئیسی:مشکلات البرز احصا و رفع می‌شود

احمد وحیدی عصر پنجشنبه که به همراه هیأت دولت به مرکز استان البرز سفر کرده است؛ پس از استقبال رسمی از سوی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج، با حضور در گلزار شهدای بلیقان و نثار شاخه‌های گل، یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی را گرامی داشت.

در این آئین که فرماندار کرج، جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از خانواده شهدا حضور داشتند، یاد و خاطره شهدا استان گرامی‌داشته شد.

در جریان سفر امروز وزیر کشور در مرکز استان البرز، تعدادی از پروژه‌های عمرانی و شهری کلان مورد بازدید میدانی و بررسی کمی و کیفی پیشرفت پروژه‌ها قرار خواهد گرفت.

نشست اختصاصی با فعالان اقتصادی، شرکت در جلسه شورای اداری، بازدید از روستای کُندر در محور گردشگری کرج – چالوس، دیدار با خانواده معظم شهدا، از دیگر محورهای سفر یک روزه وزیر محترم کشور به شهرستان کرج خواهد بود.

محله بیلقان در ۴ کیلومتری شهر کرج و در نزدیکی منطقه عظیمیه و در ابتدای جاده کرج – چالوس واقع شده است.


۱۴:۱۹ ۲ هزار طرح نیمه‌تمام بهداشتی تا پایان سال تکمیل می‌شود

البرز مقصد نوزدهمین سفر دولت/رئیسی:مشکلات البرز احصا و رفع می‌شود

بهرام عین‌اللهی بعد از ظهر پنجشنبه در حاشیه پروژه در حال ساخت بیمارستان ۲۶۰ تختخوابی شهدای فردیس که در راستای سفر استانی هیئت دولت به البرز صورت گرفت، اظهار کرد: تلاش داریم تا پایان سال ۲ هزار طرح بهداشتی نیمه‌تمام کشور را با اولویت مناطق محروم تکمیل کنیم.

وی بیان کرد: برای کار به حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که مساعدت رئیس جمهور بخشی از این اعتبارات تأمین شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: اگرچه اقدامات مثبتی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان فردیس صورت گرفته است اما خود را مکلف می‌دانیم تا تمام نیازهای بهداشتی و درمانی مردم را برطرف کنیم.

وی متذکر شد: وزارت بهداشت خود را به تکمیل این پروژه متعهد می‌داند و در این راستا با تزریق اعتبار به تکمیل آن سرعت می‌دهیم.


۱۳:۴۳ ظرفیت خودکفایی در تولید تجهیزات پزشکی را داریم

البرز مقصد نوزدهمین سفر دولت/رئیسی:مشکلات البرز احصا و رفع می‌شود

بهرام عین‌اللهی ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از یکی از کارخانه‌های تولید تجهیزات پزشکی در فردیس که در راستای سفر استانی هیئت دولت به البرز صورت گرفت، اظهار کرد: ظرفیت تولید تجهیزات پزشکی در داخل و بی‌نیازی از واردات را داریم.

وی بیان کرد: یکی از مسائلی که به واسطه هزینه‌بر بودن و وجود تحریم‌های غرب در آن مشکلاتی مواجه شدیم تجهیزات پزشکی است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: مقام معظم رهبری با دید صحیح خود امسال را به نام «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال زایی» نام‌گذاری کردند که این امر نقشه راهی برای پیشرفت تولیدات داخلی است.

وی خاطرنشان کرد: اگر بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری عمل کرده و کشور را به سمت خودکفایی سوق دهیم به طور حتم هیچکدام از تهدیدات به ویژه تحریم‌ها مشکل‌زا نخواهند بود.

عین‌اللهی با اشاره به توانمندی‌های داخلی در حوزه تولید تجهیزات پزشکی گفت: در بسیاری حوزه‌ها وارد شده‌ایم و به همت متخصصان داخلی حرف‌های بسیاری برای گفتن داریم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متذکر شد: در ابتدای شیوع کرونا بسیاری از کشورها در این حوزه به ویژه بحث اکسیژن با مشکلت زیادی مواجه شدند و بیماران جام خود را از دست دادند اما به همت متخصصان داخلی بدون مشکل از این بحران خارج شدیم.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*