شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱

نشست سالانه “منبر قدس” با حضور رهبران مقاومت فلسطین/جهاد اسلامی: تا زمان پیروزی کوتاه نمی آییم

جمعی از رهبران مقاومت در جهان عربی در راستای فعالیت‌های سالانه “منبر قدس” به مناسبت روز جهانی قدس برای تأکید بر حمایت از فلسطین سخنرانی کردند.

به گزارش روتیتر ، به نقل از شبکه خبری المیادین، زیاد النخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در فعالیت‌های “منبر قدس” به مناسبت روز جهانی قدس گفت: ما هرگز تا زمان پیروزی کوتاه نخواهیم آمد و سازش نخواهیم کرد. ایران با تمام جسارت و پایبندی خود به آزادی فلسطین و حمایت از مقاومت و خانواده‌های شهدا ایستاده است. نیروهای ما در سرتاسر فلسطین و شهرها و روستاهای آن هستند.

وی گفت: شهید سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران شهید قدس بود.او یک مدافع بود و به الگویی برای تمام کسانی تبدیل شد که به خاطر قدس می‌جنگند.  

زیاد النخاله گفت: عملیات “شمشیر قدس” یک پروژه در راستای دفاع از قدس بود که هرگز در برابر متجاوزان و قاتلان سر تسلیم فرود نخواهد آورد. ملت مبارز ما با تمام امکانات خود فداکاری می‌کنند تا قدس اسلامی باقی بماند. مردم ما برای شکستن سلطه‌گری صهیونیست‌ها تلاش و اعلام می‌کنند که قدس برای ماست. فلسطین تا زمان پیروزی هرگز عقب‌نشینی یا سازش نخواهد کرد. دردناک بود که ملت فلسطین در این شرایط رها شود و کسانی برای اشغالگران پیام تبریک بفرستند.

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس نیز گفت: روز جهانی قدس یک روز جاودان و ثابت در خاطره‌هاست. امروز روز جهانی قدس به دنبال حوادثی بزرگ ایجاد شده است. عملیات مقاومتی در کرانه باختری و داخل اراضی اشغالی نکات مهمی را ثابت کرد که مهم‌ترین آن این است که گزینه مقاومت گزینه مردم ما است و عملیات شهادت طلبانه گزینه استراتژیکی برای آزادی و بازگشت و نماز در مسجد الاقصی است.

وی گفت: عملیات شهادت طلبانه اهمیت کرانه باختری را در معادله نزاع با دشمن صهیونیستی نشان می‌دهد. موج جدید مقاومت تأکیدی بر این مسئله است که مسئله قدس، مسجد الاقصی، حق بازگشت و آزادی اسرا مسائل مهمی هستند که با مذاکره حل نمی‌شوند.

هنیه درباره عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی گفت: این مسئله باعث تسریع در تلاش اشغالگران برای قطعی کردن جنگ علیه مسجد الاقصی شد. باید این کشورها از اقدامات مربوط به عادی سازی عقب نشینی کنند؛ چراکه به ضرر منطقه، کشورهای عربی، قدس و الاقصی است. این توافق‌ها به اشغالگران و طرح‌هایشان برای از بین بردن مسئله فلسطین مشروعیت می‌بخشد. اسرائیل همچنین از مشغول بودن جهان به جنگ اوکراین بهره برداری کرده و برای اجرای طرح‌های خود درباره قدس و مسجد الاقصی تلاش می‌کند. ملت ما در تمام اماکنی که هستند طرح اسرائیل درباره مسجد الاقصی را ناکام گذاشتند. تحولات قدس و مسجد الاقصی نشان داد که تمام تلاش‌ها برای مهار ملت فلسطین شکست خورده است.

هنیه گفت: غزه که در جنگ شمشیر قدس پیروزی بزرگی را به دست آورد نشان داد که نمی‌تواند از نزاع در قدس دور بماند همچنین نشان داد که نمی‌توان درباره تجاوز از خطوط قرمز در قدس و مسجد الاقصی سکوت کرد. تا زمانی که ملت فلسطین از حق کامل خود درباره سرزمین و وطنشان برخوردار نشوند امنیت و ثباتی در منطقه وجود نخواهد داشت. ما به تمام طرف‌ها اعلام کردیم که مردم ما هرگز تغییر هویت مسجد الاقصی را نمی‌پذیرند و طرح‌های یهودی سازی و شهرک‌سازی را ناکام خواهند گذاشت و هرگونه تجاوز از خطوط قرمز یا ارتکاب هرگونه حماقتی احتمالا نزاع را به یک جنگ منطقه‌ای تبدیل خواهد کرد.

ابواحمد فؤاد، معاون دبیرکل جبهه مردمی آزادسازی فلسطین نیز گفت: طرح بزرگداشت روز قدس وجدان جهانی را در مقابل مسئولیت‌های اخلاقی و انسانی خود قرار داد. پیروزی انقلاب اسلامی ایران گروه‌های انقلابی را در جهان ایجاد کرد که در کنار ملت‌های مظلوم به ویژه ملت فلسطین باشند.

وی گفت: ایران با تمام قدرت از محور مقاومت در جهان عربی به ویژه مقاومت فلسطین حمایت کرد. ملت فلسطین ملتی است که ناامیدی را نمی‌شناسد و از حقوق خود درباره وطنش کوتاه نمی‌آید. ۷۴ سال از شکست و اشغالگری عزم و اراده ملت فلسطین را سست نکرد. پیامدهای نزاع عربی-صهیونیستی نشان می‌دهد که اشغال رو به زوال است.

وی تأکید کرد: اراده آزاد ملت فلسطین و محور مقاومت و در راس آن ایران و سوریه پیروزی را خواهد ساخت چراکه ملت‌های آزاده وطن خود را نمی‌فروشند و از حقوق خود کوتاه نمی آیند.

ابوفؤاد دستاوردهای شهید قاسم سلیمانی و حمایتش از مقاومت فلسطین و گروه‌های مقاومت در سرتاسر جهان را یادآور شد.

وی برای ملت ایران آرزوی پیشرفت و پیروزی‌های بیشتر کرد.

در این مراسم همچنین رهبر انصارالله یمن، رهبر ائتلاف فتح عراق، خطیب مسجدالاقصی و دیگر رهبران مقاومت هم سخنرانی کردند.

عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله در سخنانی موجودیت رژیم صهیونیستی را موقتی دانست و گفت که نابودی این رژیم اجتناب ناپذیر است.

رهبر انصار الله عنوان داشت که در موضع روشن، صریح، اصولی و مذهبی خود ثابت قدم است و از حقوق مردم فلسطین دفاع می‌کند.

وی افزود: ما از معادله اعلام شده توسط سید نصرالله درباره اینکه هر گونه تهدید وجودی برای بیت المقدس به معنای جنگ منطقه‌ای است، حمایت می‌کنیم.

رهبر انصارالله گفت که روز جهانی قدس فرصتی برای یادآوری مسئولیت امت و فرصتی مهم برای اتحاد ملت در این موضوع است.

هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح عراق هم تاکید کرد، تداوم اشغال مسجدالاقصی توسط دشمن صهیونیستی، جنایتی است که باید هرچه زودتر پایان یابد و این مسأله باعث ایجاد زخم عمیقی در امت اسلامی شده است.

وی خاطرنشان کرد، رژیم صهیونیستی، یک رژیم موقت و نابود شدنی است. این وعده خدا و پیامبرش است و شناخت واقعیت و عقاید فاسد و خطرناک دشمن، نقطه آغاز تحقق پیروزی است.

وی در ادامه افزود: تداوم اشغال مسجدالاقصی توسط دشمن صهیونیستی، جنایتی است که باید هرچه زودتر پایان یابد و این مسأله باعث ایجاد زخم عمیقی در امت اسلامی شده است.

العامری همچنین تصریح کرد، تلاش‌های مقاومت برای آزادی و رهایی از هیمنه نفوذ آمریکایی ادامه دارد و شیوه‌های اشغالگری پیچیده‌ شده و دارای ابعاد سیاسی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی شده است. ارتباط عمیقی بین آزادی عراق و آزادی قدس و کل فلسطین وجود دارد.

وی تاکید کرد، بشارت آزادی فلسطین از عراق آغاز خواهد شد و این وعده الهی است که به آن اعتقاد داریم و رژیم صهیونیستی نیز از آن آگاه است.

العامری ادامه داد: مواضع ملت عزیز و مرجعیت عالی ما در حمایت از قدس و ملت فلسطینی و مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است و ما به نقش تاریخی مقدس و برجسته خود افتخار می‌کنیم و به همین خاطر گروه‌های عراقی برای انجام وظایف مقدس خود در نبرد آزادی فلسطین، در میدان حاضر هستند.

رئیس ائتلاف الفتح عراق همچنین اظهار داشت، کشورهای عربی برای عادی‌سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی از یکدیگر پیشی می‌گیرند، اما روز قدس به عنوان نماد امید و مقاومت برای خیزش امت باقی مانده است. دعوت امام خمینی (ره) برای روز قدس، یک پیام رسانه‌ای نیست، بلکه یک پروژه راهبردی برای آزادسازی فلسطین است.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*