شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱

گردشگری سلامت ، کشاورزی و ورزشی در البرز رونق می گیرد

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی البرز اعلام کرد: گردشگری سلامت ، کشاورزی و ورزشی با توجه به ظرفیت های موجود در این استان رونق می گیرد.

«فریدون محمدی » افزود:  نزدیکی به فرودگاه های امام خمینی (ره) و پیام البرز ، وجود مراکز درمانی و کلینیکی گسترده ، داشتن آب و هوای مناسب و جاذبه های علمی و کشاورزی موجب شده تا استان البرز از موقعیت مناسبی برای تقویت گردشگری در این بخش ها برخوردار باشد.

 مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی البرز ادامه داد: در زمان حاضر ظرفیت گردشگری سلامت در البرز بالا است و باید از این ظرفیت برای گردشگر درمانی نهایت استفاده را برد.

وی بیان داشت : اکنون عملیات ساخت یک مجموعه درمانی و کلینیکی گسترده با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در البرز در دست اقدام است .

این مسوول یادآور شد: وجود مجموعه های ورزشی مانند پیست های اسکی و مکان های ورزشی متعدد این امکان را برای توسعه گردشگری سلامت در البرز فراهم کرده است.

وی افزود: رویکرد  ما در استان البرز ایجاد دهکده های سلامت است که شامل اقامتی ، کلینیک ، پاراکلینیک درمانی ، آب درمانی،  لجن درمانی و پیست های مختلف ورزشی برای تقویت گردشگری دراین استان است.

محمدی یادآور شد: وجود مزارع گل در البرز  از جمله پارک گل های پارک شهید چمران کرج و مجموعه  گل محمدی ساوجبلاغ با حدود ۴۰ هکتار  وسعت از ظرفیت های مهم گردشگری این استان  است .

مدیرکل میراث فرهنگی بیان داشت : ایجاد زیر ساخت گردشگری در ۱۰ منطقه استان از برنامه های اولویت دار است که تاکنون برای پنج منطقه استان تعیین جایگاه زیر ساخت شده است.

استان البرز دارای بیش از ۵۰۰ مکان تاریخی و طبیعی است  که تاکنون حدود حدود ۳۰۰ اثر آنها ثبت ملی شده است.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*