شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱

واکنش جنبش حماس به ترور خبرنگار الجزیره توسط رژیم صهیونیستی

جنبش حماس تاکید کرد که ترور خبرنگار الجزیره توسط رژیم صهیونیستی، رسانه‌ها را از نقل و بیان حقایق و برملا کردن وحشی‌گری و اقدامات تروریستی این رژیم علیه ملت فلسطین باز نمی‌دارد.

به گزارش روتیتر ، جنبش مقاومت اسلامی حماس در واکنش به شهادت شیرین ابو عاقله خبرنگار الجزیره به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست بیانیه‌ای صادر کرد.

حماس در این بیانیه شهادت شیرین ابو عاقله را  به شدت محکوم کرده و آن را جنایتی عامدانه علیه این خبرنگار و تمامی خبرنگارانی دانست که به دنبال برملا کردن حقایق و جنایات هدفمند دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین هستند.

این بیانیه افزود: جهانیان و تمامی نهادهای بین‌المللی باید به مسئولیت خود عمل کرده و این جنایت فجیع را محکوم و سران رژیم اشغالگر صهیونیستی را که تمامی ارزش‌ها و قوانین بین‌الملل را زیر پا گذاشتند، بازخواست و محاکمه کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حماس در این بیانیه ضمن تسلیت خالصانه به خانواده شیرین ابو عاقله، شبکه الجزیره و تمامی مراکز رسانه‌ای در کشورهای اسلامی و عربی و سراسر جهان، تلاش‌های او در راستای نقل حوادث و رخدادهای فلسطین و بیان درد و رنج‌های ملت تحت اشغال فلسطین را ستود و تاکید کرد که این جنایت هرگز نمی‌تواند رسانه‌ها و خبرنگاران آزاده را از نقل و بیان حقایق و برملا کردن وحشی‌گری و اقدامات تروریستی رژیم اشغالگر و جنایات آن علیه ملت، سرزمین و مقدسات فلسطین بازدارد.

 شیرین ابوعاقله خبرنگار الجزیره قطر روز گذشته در جریان پوشش اخبار یورش نظامیان رژیم اسرائیل به جنین در کرانه باختری از ناحیه سر مورد اصابت قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان به شهادت رسید.

شاهدان عینی در فلسطین گفتند که تیراندازی به سمت شیرین ابو عاقله عمدی بوده و گلوله با قسمت پایین گوش این خبرنگار که کلاهخود آن را پوشش نداده بود اصابت کرده است.

شهادت این خبرنگار باسابقه واکنش های فراوانی را از سوی نهادهای فلسطینی، گروه‌های فلسطینی، و نهادها و سازمان های حقوقی و برخی کشورها به همراه داشته است.

رژیم اشغالگر قدس در طول بیش از هفت دهه از اشغال اراضی فلسطین به منظور جلوگیری از انتشار جنایت‌‌ها و اقدامات غیرانسانی خود در این اراضی، به هر نحوی تلاش کرده مانع از پوشش این جنایت‌ها و درز آن‌ها به رسانه‌ها شود. حذف فیزیکی خبرنگاران یکی از این اقدامات بوده است.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*