شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱

تاز‌ه‌ترین اخبار ریزش متروپل آبادان|‌ افزایش قربانیان به ۱۶ نفر/ ‌خطر ریزش بخش دیگر ساختمان/ ‌عملیات آواربرداری در طبقه همکف + تصاویر

عملیات آواربرداری ساختمان متروپل در آبادان با نهایت دقت و سرعت در حال انجام است تا ضمن جلوگیری از هرگونه ریزش احتمالی، تیم امدادی به محبوسین احتمالی دسترسی پیدا کنند.

به گزارش روتیتر ، در پی ریزش ساختمان ۱۰طبقه متروپل در آبادان، ستاد مدیریت بحران با حضور وزیر کشور در محل حادثه تشکیل شد و تصمیمات لازم برای نجات محبوسان احتمالی گرفته شد.

وزیر کشور و سایر مسئولان ستاد مدیریت بحران که در منطقه حضور دارند مدیریت آواربرداری را به‌عهده گرفته‌اند تا ضمن دسترسی سریع به محبوسین احتمالی، عملیات آواربرداری سرعت بیشتری به خود بگیرد.

طبق آخرین گزارش وزیر کشور تاکنون شمار جان‌باختگان حادثه مترو پل به ۱۴ نفر رسیده است و عملیات آواربرداری با توجه به حساسیت سازه با دقت خاص در حال انجام است و نیروهای امدادی در حال تلاش برای نفوذ به زیرزمین ساختمان هستند زیرا امکان دارد برخی شهروندان زیر آوار باقی مانده باشند.

معاون اول رییس جمهور نیز به هیئتی سه‌نفره شامل نمایندگانی از وزارتخانه‌های کشور، راه و شهرسازی و مشاور خود مأموریت داد با عزیمت فوری به آبادان، با بررسی جزییات پرونده ریزش ساختمان در این شهرستان، گزارش دقیق خود را درباره علل وقوع این حادثه ارائه کنند.

تازه‌ترین اخبار از روز دوم ریزش ساختمان مترو‌پل در آبادان

خطر ریزش بخش دیگر ساختمان متروپل

وزیر کشور گفت: طبق اعلام نقشه‌نگاران و تیم امدادگر احتمال ریزش ساختمان متروپل جدی است و هر لحظه امکان ریزش بخش دیگر وجود دارد.

احمد وحیدی با بیان اینکه حضور مردم عملیات آواربرداری را با مشکل مواجه کرده است از مردم و خانواده‌هایی که عزیزان آن‌ها در زیر آور هستند، می‌خواهیم با توجه به خطرات احتمال ریزش محل حادثه را هر چه سریعتر ترک کنند چرا که در صورت ریزش ساختمان یک فاجعه بزرگتر اتفاق خواهد افتاد.

افزایش قربانیان حادثه متروپل به ۱۶ نفر

با کشف یک پیکر دیگر در محل حادثه متروپل (ساعت ۵ صبح)  تعداد قربانیان به ١۶ نفر افزایش پیدا کرد.

مردی که به حسین عبدالباقی شباهت داشت

فردی که شباهت به مرحوم حسین عبدالباقی داشت و تصویر حضور او در فضای مجازی همه را به‌اشتباه انداخت هادی یدالله آبادانی نام دارد و کارگر پالایشگاه آبادان است.

وی در جمع خبرنگاران گفت: من روز حادثه برای انجام کار بانکی به خیابان امیرکبیر رفته بودم که ناگهان ساختمان متروپل ریزش کرد ،حس  انسان‌دوستی موجب شد در محل بمانم و به  افرادی که زیر آوار مانده بودند کمک کنم. تاکنون حسین عبدالباقی را از نزدیک ندیده‌ام و او را نمی‌شناسم.

عیادت رئیس جمعیت هلال احمر کشور از مصدومان حادثه متروپل آبادان

پیرحسین کولیوند امروز به‌همراه ریاست دانشگاه علوم پزشکی آبادان و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان در بیمارستان شهید بهشتی شهرستان آبادان حاضر شد و به عیادت مصدومان حادثه ریزش ساختمان متروپل که در آن بیمارستان بستری هستند، رفت.

وی در این عیادت‌ها ضمن ابلاغ سلام رییس جمهور و وزیر کشور، برای مصدومان آرزوی سلامتی کرد.

کولیوند در این بازدید ضمن تقدیر از تلاش کادر درمان، بیان کرد: الحمدلله بیماران آسیب‌دیده در حادثه متروپل آبادان از نحوه امدادرسانی و فرایند درمان رضایت دارند.

فقط یک مصدوم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری است

سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت بعد از بازدید از بیمارستان‌های آبادان و دیدار با مصدومان حادثه ساختمان متروپل این شهرستان اظهار کرد: خدا را شاکر هستیم که تعداد مصدومان این حادثه در بیمارستان کم شده است و تنها یک نفر در بخش مراقبت‌های ویژه و سه نفر در بخش عادی بستری هستند.

وی با اشاره به اینکه ۲۸ مصدوم حادثه با حال مساعد از بیمارستان‌های آبادان مرخص شدند، افزود: امیدوار هستیم که تعداد فوتی‌ها و مصدومان زیاد نباشد هرچند با توجه به شدت حادثه امکان تغییر این اعداد وجود دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: همه تلاش کادر درمان در آبادان به‌کار بسته شده و امکانات بسیج شده است و از نظر خدمات‌رسانی، تخصص‌های لازم و تجهیزات هیچ مشکلی در منطقه وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه تمام امکانات لازم در آبادان وجود دارد ما هم در وزارت بهداشت برای اطمینان، تجهیزات بیشتری را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی آبادان قرار دادیم.

مرکز آواربرداری در طبقه همکف ساختمان متروپل آبادان

عملیات آواربرداری با تمرکز بر ورودی همکف ساختمان ۱۰طبقه آبادان در حال اجراست. پس از ساعت‌ها تلاش و آواربرداری اکنون امدادگران عملیات ورودی به طبقه همکف را با تمرکز بر طبقه همکف آغاز کرده‌اند، اما با توجه به شدت آوار همچنان دسترسی به مغازه‌ها و افراد گرفتارشده احتمالی مسدود است و نیاز به پیشروی بیشتر آواربرداری دارد.

همچنین سردار شاهوارپور فرمانده سپاه خوزستان و حجت الاسلام و المسلمین موسوی‌فرد نماینده ولی فقیه در بازدید از محل ریزش ساختمان متروپل آبادان گفتند: عملیات امدادرسانی و آواربرداری همچنان ادامه دارد و امیدواریم هرچه سریعتر عملیات آواربرداری به پایان برسد و امدادگران بتوانند افراد گرفتار زیر آوار را زنده خارج کنند.

حضور صدها نیروی امدادی در محل حادثه متروپل

صادق خلیلیان استاندار خوزستان گفت: امکانات و تجهیزات امدادی به‌اندازه کافی از استان خوزستان و استان تهران به آبادان ارسال شده است و کمبود تجهیزاتی و امدادی در این رابطه وجود ندارد.

استاندار خوزستان افزود: هم‌اکنون همه گروه‌های فنی و تجهیزاتی مشغول فعالیت‌های امدادی هستند و کار با سرعت مطلوبی در حال پیشروی است.
وی ادامه داد: همه تلاش خود را به‌کار گرفته‌ایم که حتی اگر یک نفر هم در این حادثه گرفتار آوار شده باشد او را نجات دهیم.

نجات یکی از محبوس‌شدگان ساختمان متروپل

یکی دیگر از افراد گرفتارشده در حادثه ریزش ساختمان متروپل  آبادان زنده از زیر آوار خارج شد. رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: با تلاش بی‌وقفه عوامل امدادی حاضر در صحنه عملیات سانحه ریزش ساختمان متروپل، یک فرد زنده از زیر آوار بیرون کشیده شد.

پیرحسین کولیوند افزود: برنامه‌ریزی و تقسیم‌بندی انجام‌شده و تلاش خستگی‌ناپذیر امدادگران، منجر به تسریع در روند امدادرسانی در سانحه متروپل شده است.
وی تأکید کرد: عملیات جست‌وجوی مفقودین این حادثه با قوت ادامه دارد.

تأکید بر تسریع امدادرسانی به حادثه متروپل

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد در محل حادثه ساختمان متروپل شهرستان آبادان حضور پیدا کرد و از نزدیک در جریان روند آواربرداری و امدادرسانی قرار گرفت.

نماینده ولی فقیه ضمن دیدار چهره به چهره با مردم به‌ویژه جوانان حاضر در اطراف حادثه ساختمان متروپل و شنیدن دغدغه‌ها و درخواست‌های آنها، به پیگیری ابعاد مختلف این اتفاق از مسئولان کشوری و استانی اشاره کرد.

وی در این بازدید از داخل ساختمان متروپل شهرستان آبادان نیز بازدید و با حضور در جمع امدادگران و نیروهای مردمی ضمن قدردانی از تلاش‌ها، به آنها خداقوت گفت.

نماینده ولی فقیه همچنین در گفت‌وگوی تلفنی با معاون رئیس جمهور ضمن بیان وضعیت موجود، بر تسریع در امدادرسانی‌ها و پای کار آوردن تجهیزات و نیروی متخصص بیشتر تأکید کرد.

شمار جان‌باختگان حادثه متروپل به ۱۴ نفر رسید

احمد وحیدی وزیر کشور درباره آخرین جزئیات آواربرداری گفت: همه گروه‌های امدادرسانی از ابتدای حادثه، عملیات امدادرسانی را برای نجات شهروندان زیر آوار مانده احتمالی آغاز کردند.
وی ادامه داد: عملیات آواربرداری با توجه به حساسیت سازه با دقت خاص در حال انجام است.
وزیر کشور گفت: اکنون نیروهای امدادی در حال تلاش برای نفوذ به زیرزمین ساختمان هستند زیرا امکان دارد برخی شهروندان زیر آوار باقی مانده باشند.

وحیدی تعداد جانباختگان در این حادثه را ۱۴ نفر عنوان کرد و گفت: تاکنون ۳۲  شهروندی که زیر آوار بودند بیرون کشیده شدند و به بیمارستان‌های شهر منتقل شدند.

وی با اشاره به ترخیص ۲۹ شهروند آبادانی زیر آوار مانده در پایان خاطرنشان کرد: اکنون سه نفر از این شهروندان برای مراقبت‌های بیشتر در بیمارستان‌های شهر بستری هستند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*