شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱

بن بست سیاسی- مردمی : تحلیلی بر رفتار انتخاباتی سید علی آقازاده

روتیتر سید محمد میر حبیبی:
باشگاه سیاسی : همانطور که در قبل وعده کرده بودیم مقرر شد که به لطف و عنایت خداوند باری تعالی نسبت به تحلیل چند کاندیدا در باشگاه سیاسی این رسانه اقدام کنیم که در این میان به تحلیل نه چندان عمیق اما پر از سوال نسبت به سید علی آقازاده شهردار سابق کرج پرداخته ایم . شهرداری که در طول شهردار بودنش نتوانست از ۶ پروژه ای تقاطع غیر همسطحی که کلنگش را زد بیش از ۲ تای آنرا به مرز افتتاح پر سر و صدا برساند .

آقازاده: سید علی آقازاده شهردار سابق کرج با کارنامه ای همچون؛ ۴ تقاطع نیمه کاره ،که روی دست شورای چهارم گذاشت و خط و نشانی که در اولین مواجهه غیر رسمی با نمایندگان مردم در شورای چهارم برای آنها کشید ……
کاش او آقازاده ای بود بدون تکبر ، مردمی ، دانش محور ، بدون شعار زدگی …. کاش بیشتر بر داشته هایش تکیه می کرد تا بر نداشته های دیگران..
سید علی آقازاده که در ابتدای ورودش به کرج مدعی بود که سیاسی است اما نشان داد که خدمت در بزرگترین شرکت مرتبط به گردشگری که امروزه از دغدغه های اصلی مسوولان نظام و مردم و اولویت اقتصاد آفرینی کشور است را برای کسب قدرت و نمایندگی کرج در مجلس رها میکند و نشان داد که چه میزان سیاسی است؟! .
او می گفت که من بیش از ۲۰ سال در پست های سیاسی خدمت کرده ام اما آیا بخشداری کلاردشت می تواند به توشه سیاسی یک کاندیدای مجلس بیافزاید . که واکنش ها و کنش های آقازاده در برهه ها و برش های مختلف سیاسی نشان داده که رفتارش بویی از سیاست ورزی و اولویت شناسی نمی دهد.
آیا دانش و تدبیر او به اندازه ای هست که بتواند در پیچیدگی های گروه ها و لابی های سیاسی مجلس دوام بیاورد ؟!! .
مشکلات کرج را خوب نمی شناسد؟ کل حضور او که بتواند برداشتی مناسب از اولویت های البرز داشته باشد ۶ سال نمی شود در این دو سال بعد از شورای سوم نیز بیشتر در تهران بود تا در کرج .
او سیاسی است ؟ شاید! اگر بتوان نقد غیر منصفانه سایر رقبا برای جا باز کردن در بین لایه های مختلف مردم را سیاسی بودن قلمداد کرد؟ که بعید است .
او اجرایی است؟ اگر بتوان اجرای نیمه کاره چنین تقاطع غیر همسطح حافظ,دانش آموز, مهرویلا,ارتش میانجاده و .. را اجرایی بودن دانست .
او از همان ابتدای راه در آفساید استارت زد .بعد از عقب نشینی مردم و معتمدان از جذب شدن به او آنقدر در آفساید حرکت کرد که مردم و نخبگان با فاصله گرفتن و خروج از اردوگاه نیمه کاره و نا امید کننده وی کارت قرمز را مستقیم به او نشان دادند .
او دچار واگرایی سیاسی و اجرایی در عرصه انتخابات شده است؟ به صورت جزیره ای عمل می کند از مشاوران خوبی بهره نمی برد انتقاد های بی پایه و اساسش در اوج توفیقات عمرانی و اقتصادی مدیریت فعلی شهر کرج خود او را در مظان نقد های ساختاری اما مبتنی بر واقعیات مردم قرار داده است .
او نه راست است نه چپ نه جسارت بیان مواضع اصلاح طلبانه خود را دارد و نه توان برشمردن شاخص های اصولگرایی .
او مانده!! نه پیش نه پس، هیچ راهی ندارد . همچون زمانی که ۶ تقاطع غیر همسطح را قرار بود در ۲۴ ماه به اتمام برساند اما تنها دو پروژه را آن هم با اما و اگر بسیار !!!! به اتمام رساند .
همچون زمانی که شهردار کرج بود و در پروژه تقاطع دانش آموز و تقاطع ارتش و مهرویلا و میانجاده گیر کره بود اینک نیز به بن بست سیاسی در انتخابات مجلس رسیده .
این حق شما و ماست که از کاندیداهای مدعی مطالبه گری کنیم خواه خوش حال، خواه بد حال شوند. آقازاده اما ریزش هایش در اردوگاه نمیه کاره اش آغاز شده شدت وصف نشدنی گرفته است .
هرچند برای او هم باید تحت شرایطی شانس هایی قایل بود که شرایط افزایش شانس این قبیل کاندیداها نیز در مقالات بعدی بیان خواهد شد

loading...

6 Comments on بن بست سیاسی- مردمی : تحلیلی بر رفتار انتخاباتی سید علی آقازاده

 1. سلام خدمت تحلیل گر با انصاف و بی طرف!!تحلیل گر عزیز رقابت جوانمردانه زیباتر است.شما که دکانی برای تخریب شخصیت ها باز کرده ای،شما که نگران فریب دهی مردمت هستی،شما که بار سیاسی سنگینی داری،شما در یسن این همه آگاهی چرا خبری از سخنانی چون،برای تبلیغ شخصیتی دیگری را تخریب نکنید.رقابت سالم داشته باشید،مراقب حق الناس باشید…..وامثال این جملات ناب!!که شما سر لوحه تحلیلت نکردی .شما اگر ذره ای از سیاست بارت بود توصیه های غریبه را نه،،رهبر کشورت را آویزه گوشت میکردی.آن قلم که در دست شماست امانت مردم است.خیانت در امانت حق الناس سنگینی است مراقب نوشته هایت باش….ودر آخر من سواقب تمام مدیران شهرم را دنبال میکنم.از زحمات خانم آجرلو بگیر تا از بیکاری دیگر دوستان….از خدمات آقازاده بگیر تا تقلب دوستان نماینده در انتخابات شورا…از خدمات مجتبی اسکندری بگیر تا تا استفاده از برادر شهید برای جمع اوری رای….بله جناب تحلیل گر چشم هارا باید شست.انصاف و صداقت اصول هر کاری است،که در کلام و نوشتار شما دیده نمی شود.در انتخابات شرکت خواهم کرد با یک رای.آنهم به فرموده رهبر کشور من و شما….

  • سلام:::
   از آجرلو و اسکندری عبور می کنم … اما خدمات آقازاده :ک: خوب شد که یک نفر دانشمند مسایل سیاسی و اجتماعی پیدا شد که از خدمات داشته یا نداشته آقازاده صحبت به میان آورد ، چه ما هنوز به این موضوع نرسیده ایم که به این مسایل ورود کنیم البته فقط در حد یک تحلیلی گر و یک نماینده افکار عمومی >>> اما شما راهی میانبر زدید و انگیزه ای کوچک ایجاد کردید تا اندکی زودتر به بخشی از خدمات آقازاده (به زعم شما ) و میراث کثیف به زعم ما بپردازیم>>>
   اگر منظور از خدمات ارزنده آقازاده ، نیمه کاره رها کردن پروژه ها و تقاطع های غیر همسطح دانش آموز ، شهدای ارتش ، حافظ ، میانجاده ، مهر ویلا و … در اوج درآمد زایی شهرداری کرج و اوج حمایت های شورای شهر است …. بله ما هم موافقیم که این خدمات ارزنده ترین و البته کثیف ترین میراثی بود که آقای آقازاده برای شهر و شهروندان به جای گذاشت .. کثیفی نه از حیث نوع قراردادهایی که بسته شد بلکه از نوع گردو خاک و گل و لای و گردو غبار و . است که ماه ها وم سال ها مردم کرج را آزار می داد ، تقاطع دانش آموز اگر یادتان باشد ، البته اگر در آن زمان شما در لب ساحل اوغات به خوشی نمیگذراندید ، چند سالی بود که نیمه کاره رها شده بود و انسداد یکی از مهم ترین شریان های ترددی و ایجاد ترافیک و گرد و غبار و … تنها آثار مثبت آن بود …
   دوست عزیز و خواننده محترم و مخاطب گرامی ما اگر از شما بیشتر دلمان برای شهرمان نسوزد کمتر دغدغه نداریم و نخواهیم داشت … ما نگاهمان به آمار و ارقام عینی و نه تنها کاغذی است …
   افتتاح ۷ تقاطع غیر همسطح در اوج کاهش صدور پروانه ساختمانی توسط شورای چهارم و علی ترکاشوند و اخذ چند صد هکتار زمین طی توافقات انجام شده به ارزش بیش از ۵ هزار میلیارد تومان و افزایش درآمد در عین کاهش صدور پروانه نه دلیل ما برای ارایه تمجید که بهترین مدرک ما برای ناکارآمدی مدیریت آقای آقازاده است …. و صدها مورد دیگر …
   بله آقازاده موفق بود اما در شرایطی که بعد از رکود دوره مقدسی روی کار آمده بود به نسبت آن دوره موفق بود اما با روی کار آمدن ترکاشوند فرق میان شب با روز و ماه و خورشید و استاد و شاگرد نمایان شد و آفتاب آمد دلیل آفتاب …..

 2. سلام،مهندس آقازاده در شهر کرج عملکرد بسیار مناسبی داشت، مهندس آقازاده شخصی کاملا مردمی می باشد اگر شک دارید از اتاق های خود خارج شوید تا ببینید که چه انسانهایی ارزشمند عملکرد ایشان را تایید می نمایند، سایت روتیتر با این انعکاس نامناسب اخبار و تخریب کاندیداها، تخلف انتخاباتی می کند که مناسب است شورای محترم نگهبان بررسی نماید که پشت این سایت چه کسی می باشد و برابر قوانین برخورد کند و اگر رقیبی در پشت پرده از ابن گروه حمایت می کند صلاحیتش باطل گردد، مردم فهمیم کرج کاملا اطلاع دارند که پولهای چه کسی در این سایت هزینه می شود و برای حفظ پست خود، انسانیت را فدا می کند

  • سلام و عرض ادب !!! واقعا به این نتیجه گرانبها رسیده اید ؟! خسته نباشید! از نوع تحلیل شما و مقایسه آن با مطالب ما همه چیز مشخص می شود!! تایید انسانها در حوزه عملی مانند اجتهاد نیست که با تایید چند نفر مشخص شود.. اجتهاد علما را نیز هرچند مجتهدین تایید می کنند اما مجتهدین نه کس دیگر ….یعنی کسانی که اعتبار اجتهاد و علمی ،حوزوی و دینی و عقلی و عدلی و ایمانی و استقلالی را داشته باشند . پس هر کسی نمی تواند کس دیگری را تایید کند می تواند نقد کند .. اما اگر تایید هم می کند بکند برای دایره خود ما هم به همین شکل …
   البته در مورد اجتهاد در مواردی همچون انتخابات مجلس خبرگان نیز شورای محترم نگهبان بر اساس قانون اقدام به اخذ آزمون کتبی می کند پس … پر واضح است که صرفا تایید عملکرد آنهم در حوزه ای که آثار آن به خوبی مشخص است و قابل اندازه گیری …. نمی تواند معیار مناسبی باشد …موفق باشید؟!!!!!

 3. سلام ایشان چند سال سابقه مسئولیت های سیاسی مانند بخشدار فرماندار …. دارند چرا به تمسخر نوشته اید “او می گفت که من بیش از ۲۰ سال در پست های سیاسی خدمت کرده ام اما آیا بخشداری کلاردشت می تواند به توشه سیاسی یک کاندیدای مجلس بیافزاید”

 4. با سلام .
  چنان مطالب را نوشته اید که هر فردی مهندس آقازاده را نشناخته باشد باور می کند . اما بزرگوار باید به دور از مسائل جناحی به افرادی که موجب تحول و پیشرفت شده اند را مورد ستایش قرار داد . هرچند قدرت در استان البرز در دست بعضی افراد بوده و است و اجازه حضور افراد لایق دیگری در آن بسیار ضعیف است.
  کشور ما اگر قرار است به فرمایش مقام محترم رهبری توسعه داشته باشد و دشمنان در کشور راه باز نکنند باید ضعف و قوت افراد را بدرستی توصیف و نگارش نمود . هرچند همه افراد بزرگ نیز ضعف دارند ولی نقاط قوت را باید برجسته تر نمود .امیدوارم آقای مهندس آقا زاده روزی در جایگاه واقعی خود قرار گیرد و تاثیرات مثبت مدیریتی ایشان باعث شکوفایی و پیشرفت کشور شود

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*