شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱

پروژه بزرگراه شمالی کرج از آغاز گفتگو تا آغاز عملیات اجرایی

روتیتر: پایگاه خبری مدیریت شهری کرج: جزئیات پروژه بزرگراه شمالی از آغاز گفتگو تا مرحله کلنگ زنی به شرح ذیل می باشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، پروژه ادامه بزرگراه همت چهار سال آینده به اتمام می رسد

شهردار کرج با اشاره به آغاز عملیات عمرانی در بزرگراه شمالی همت در کرج طی آینده ای نزدیک، اظهار داشت: با توجه به پیش بینی های انجام شده این بزرگراه ظرف چهار سال آینده به اتمام می رسد.

علی ترکاشوند در توضیح اجرای عملیات ساخت ادامه بزرگراه همت در کرج، گفت: طی برگزاری جلساتی با معاون وزیر کشور، مقرر شد، ادامه این بزرگراه از بخش شمالی شهر کرج آغاز شود.

این مسئول با اشاره به اینکه اعتباری بالغ بر هزار میلیارد تومان برای به ثمر نشستن این پروژه پیش بینی شده است، عنوان کرد: تا ماه آینده پیمانکار اجرای عملیات ادامه بزرگراه شمالی همت مشخص شده و کار اجرایی آن آغاز می شود.

وی مدت زمان پیش بینی شده برای اتمام پروژه مذکور را چهار سال پیش بینی و اعلام کرد: این پروژه از اول رودخانه کرج آغاز می شود و پس از طی تقاطع طالقانی، اراضی حسن آباد، محمود آباد، باغستان و گلدشت به اتوبان متصل می شود.

آغاز مناقصه پروژه کمربندی شمالی تا یک هفته آینده/آمادگی ۷۰ شرکت برای حضور در مناقصه

شهردار کرج از آغاز مناقصه پروژه کمربندی شمالی تا یک هفته آینده خبر داد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته از سوی مدیریت شهری این کلانشهر پروژه عمرانی سه را میانجاده نیز با نام شهید کیانپور تا پایان اسفند ماه به بهره برداری می رسد.
علی ترکاشوند با بیان اینکه به زودی مناقصه اجرای پروژه کمربند شمالی کرج آغاز می شود از فروخته شدن اوراق مشارکت اجرای این طرح در آینده نزدیک خبرداد و افزود: عملیات اجرایی طرح کمربند شمالی با تخصیص اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بزودی آغاز می شود.

شهردار کرج، خاطر نشان کرد: تا کنون بیش از ۷۰ شرکت عمرانی بزرگ در سطح کشور برای شرکت در مناقصه کمربند شمالی شهر کرج آمادگی خود را اعلام کرده اند.

پاکات مناقصه احداث بزرگراه شمالی شهر کرج گشوده شد/شفافیت، پیام ویژه شهرداری کرج

جلسه کمیسیون عالی معاملات با موضوع بازگشایی و بررسی پیشنهادات پاکات گروههای طرح و ساخت مشارکت کننده در مناقصه احداث بزرگراه شمالی شهر کرج، عصر امروز چهارشنبه در شهرداری کرج برگزار شد.

این جلسه با توجه به حساسیت و بالا بودن حجم ریالی پروژه، با حضور دادستان، معاون عمرانی استانداری البرز، شهردار کرج، تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر کرج، گروه های طرح و ساخت شرکت کننده و خبرنگاران استان البرز در سالن شهدای شهرداری کرج برگزار شد.

شهردار کرج که در این جلسه سخن می گفت، از حمایت ها و پشتیبانی دادستانی، استانداری و اعضای شورای اسلامی شهر کرج در اجرا و پیشرفت پروژه های عمرانی سطح شهر تقدیر کرد و افزود: از آنجا که مبلغ ریالی پروژه مذکور بالغ بر یک هزار میلیارد تومان می باشد، نیاز به کنسرسیوم دیده شد.

علی ترکاشوند افزود: این اقدام بزرگ در راستای کاهش آلودگی هوا و ترافیک با همت والای اعضای شورای اسلامی شهر کرج و اراده مدیریت اجرایی شهرداری به مدت سه سال عملیاتی می شود.

لزوم همدلی و همزبانی دستگاههای متولی

در ادامه جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز گفت: امید است در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی) همدلی و همزبانی نام گرفته است، با اتحاد و انسجام دستگاههای مختلف بتوانیم شاهد راه اندازی کنارگذر شمالی شهر کرج باشیم و احداث گذر جنوبی را با مطالعه در اولویت بعدی قرار دهیم.

هیربد معصومی، دو طبقه کردن ۱۷ کیلومتر از اتوبان را به منظور باز کردن گره کور ترافیکی راه حلی اساسی توصیف کرد و افزود: طی برگزاری جلساتی که با شرکت خارجی در قالب EPC داشته ایم این امر را در دستور کار قرار داده ایم.

وی در ادامه به بحث در خصوص متروی کرج پرداخت و اظهار داشت: شهر کرج در صف آخر مترو کلانشهرها قرار دارد که امید است با تدابیر اتخاذ شده مراتب پیشرفت خود را بیش از پیش دنبال کند.

پس از جلسه کمیسیون عالی معاملات، مقرر گردید پاکات مناقصه جهت ارزیابی کیفی و امتیازدهی به کمیته ارزیابی ارجاع داده شود. در نتیجه پس از امتیازدهی و تایید کیفیت شرکت کنندگان، اسناد مناقصه به شرکت های فوق الذکر واگذار گردید که از بین ۱۴ گروه مشارکت کننده، ۱۱ شرکت مبادرت به تحویل پاکات نمودند.

بزرگراه شمالی، میانبر مدیریت شهری برای گذر ازبحران ترافیک است

کارگروه رفع موانع اجرایی پروژه بزرگراه شمالی شهر کرج در حالی با حضور مدیر ارشد اجرایی مدیریت شهری، تعدادی از اعضای شورای شهر، مدیران مناطق موثر در پروژه و پیمانکار و مشاوران طرح در دفتر شهردار برگزار شد که عزم این دستگاه برای قطع شریان حیات ترافیک به شدت جزم بوده و همه دستورات و راهبردهای مدیران ارشد و مسئولان حاضر بر اجرای هر چه سریعتر و شایسته تر طرح استوار بود.

اگرچه بسیاری معتقدند مدیریت شهری طی کمتر از سه سال اخیر شکوفایی عمرانی را برای شهر به ارمغان آورده و احداث تقاطعات و اجرای طرح های متعدد توسط شهرداری ایران کوچک شاهد این مدعا و نوید عملکردی هدایت شده و مصمم برای پیشرفت به همراه دارد، اما به نظر می رسد همه اقدامات انجام گرفته در مقابل عزم راسخ این دستگاه برای اجرای یکی از پروژه های بسیار بزرگ ملی و محلی سر تعظیم فرود آورده اند.

در این میان، مدیریت ارشد اجرایی شهرداری کرج یکی از جدی ترین مسئولان برای به ثمر رسیدن هر چه سریعتر این طرح است چنان که برگزاری هفتگی جلسات راهبردی اجرای طرح با حضور همه مسئولان ذیربط همچنین بخش های حقیقی و حقوقی موثر در اجرا، موید این امر می باشد؛ نکته ای که عضو با سابقه شورای اسلامی شهر هم در بیانات خود ضمن جلسه بر آن تاکید داشت و به همین مناسبت شهردار کرج را مورد تقدیر قرار داد.

کمربندی شمالی، ابرپروژه شهر کرج است

شهردارکرج نیز با اشاره به اینکه این دومین جلسه از جلسات هفتگی مربوط به اجرای بزرگراه شمالی است، اضافه کرد: طرح احداث کمربندی شمالی کرج در واقع ابرپروژه شهرداری است که بخش اعظمی از همت و تلاش این دستگاه به اجرا و تکمیل آن اختصاص یافته تا در کمترین زمان ممکن و با بهره گیری از به روزترین و بهترین امکانات و مصالح به بهره برداری برسد.

علی ترکاشوند بیان داشت: هم اکنون بزرگترین طرح در حال اجرای این دستگاه در تقاطع مهرویلا با اعتبار حدود ۱۱۰ میلیارد تومان قرار دارد، اما برای احداث بزرگراه یک هزار میلیارد اعتبار تعیین شده است که این بزرگی و اهمیت طرح را نشان می دهد.

طرح بزرگراه شمالی شهر به صورت جامع دیده شود

شهردار کرج تصریح کرد: طرح بزرگراه شمالی شهر کرج به صورت جامع دیده شود و همه خدمات رفاهی، خدماتی و امنیتی باید در آن لحاظ گردد.

جلسه کارگروه رفع موانع اجرایی پروژه بزرگراه شمالی با حضور مدیران ارشد مدیریت شهری، پیمانکاران و عوامل ساخت بزرگراه در سالن جلسات شهرداری کرج برگزار شد و ضمن آن شهردار کرج، از پیمانکار و عوامل اجرایی خواست طراحی های این پروژه را به صورت جامع انجام داده و همه حوزه های رفاهی، خدماتی و امنیتی را برای آن در نظر بگیرند.

ترکاشوند با تاکید بر تسریع پیمانکار در آغاز هر چه زودتر پروژه، برگزاری جلسات مشترک بین شهرداری به عنوان کارفرما با پیمانکار را فرصتی بسیار مغتنم برای تهیه مقدمات و اجرای موفق آن دانست و اظهار داشت: از هیچ گونه همکاری و تعامل به منظور پیشبرد موفق پروژه کوتاهی نخواهیم کرد.

شهردار کرج، پیمانکار پروژه را مورد خطاب قرار داد و ضمن گلایه از معطل ماندن عملیات آغاز طرح به دلیل برخی مشکلات، تصریح کرد: رفع مغایرت نقشه ها یا تملک اراضی و تعامل با دستگاه های مختلف شهرستان و استان با توجه به وجود دانش کافی و امکانات مناست و نیز علاقمندی مجموعه شهر به اجرای طرح، به سرعت قابل حل بوده و تعلل در عملیات مربوط به اجرای پروژه به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

احداث بزرگراه شمالی ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار گرفت/ تلاش برای بهره برداری کمتر از ۳ سال

شهردار کرج گفت: تا کنون ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث پروژه بزرگراه شمالی تامین شده است و به دنبال آنیم تا با کمترین میزان تملک اراضی موجود در مسیر این ابر پروژه در مدت زمانی کمتر از سه سال آنرا به بهره برداری برسانیم.

به منظور بررسی پیوسته چگونگی روند پیشرفت فیزیکی فعالیت های عمرانی در پروژه بزرگراه شمالی نشستی دیگر با حضور معاون فنی استانداری البرز، تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر کرج و شهردار این کلانشهر در سالن جلسات شهدای شهرداری برگزار شد.

جلسه رفع معارضین پروژه بزرگراه شمالی که به دستور شهردار کرج بصورت هفتگی برگزار می شود، این بار میزبان مدیران ارشد شهری و استانی بود تا در حضور آنها از سوی پیمانکاران پروژه اقدامات عمرانی که تا به حال اجرایی شده است، تشریح شود و همفکری های لازم به منظور افزایش هماهنگی و رفع معارضین و موانع موجود در مسیر اجرای این طرح صورت بگیرد.

شهردار کرج در این نشست بیان کرد: ابر پروژه بزرگراه شمالی به لحاظ وسعت و نقش بی بدیل آن در کاهش ترافیک، طرحی ملی به شمار می رود که نه تنها برای مجموعه مدیریت شهری کرج بلکه برای شهر و همه افرادی که از مسیر اتوبان تهران _ کرج در حال تردد می باشند از حساسیت و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ بر این اساس اجرایی شدن این طرح امری ضروری بشمار می رود؛ در راستای دستیابی به اهداف تعیین شده در این طرح عمرانی، لازم است، مراحل مختلف آن به صورت کاملا دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

این مدیر ارشد شهری در ادامه با بیان اینکه تا به حال ۳۰۰ میلیارد اعتبار این پروژه تامین شده است به تشریح مشخصات فنی طرح مذکور پرداخت و گفت: بزرگراه شمالی به طول ۱۷ کیلومتر و در عرض ۱۰۰ متر می باشد که برای آن ۱۱ تقاطع غیر هم سطح و ۲۲ عرشه پل در نظر گرفته است.

شهردار کلانشهر کرج یادآور شد: بزرگراه شمالی به ترتیب از مناطق ۱۱، ۱، ۸، ۷ و ۶ شهرداری کرج گذر می کند و در واقع از خط ۴ حصار آغاز و تا اتوبان کرج – قزوین در محدوده بهشت سکینه با گذر از شمال شهر کرج ادامه پیدا می کند و نقش قابل درگیری با کمترین معارضات ملکی اولویت شهرداری کرج در اجرای بزرگراه شمالی است

شهردار کرج گفت: در روند اجرای ابر پروژه بزرگراه شمالی، نقشه برداری های دقیقی از سوی این دستگاه و پیمانکار پروژه مذکور صورت گرفته است تا از این طریق علاوه بر تسریع در زمان بهره برداری، شاهد افزایش کیفیت پروژه و کمترین میزان درگیری با معارضات دولتی و شخصی باشیم.
علی ترکاشوند در ششمین جلسه رفع موانع و مشکلات اجرای بزرگراه شمالی شهر کرج که با حضور تعدادی از معاونان و مدیران شهرداری ایران کوچک، پیمانکار و مشاوران طرح در سالن جلسات این دستگاه برگزار شد، عنوان کرد: در عملیاتی کردن این طرح بزرگ عمرانی درگیری با کمترین معارض از اولویت های اساسی مدیریت شهری می باشد.

شهردار کرج اظهار داشت: با توجه به اینکه این ابر پروژه عمرانی، جزئی جدانشدنی از شهر خواهد شد و به مرور زمان، در هویت کلانشهر تاثیر می گذارد، بنابراین با پیگیری ویژه درصدد آن هستیم تا در فرصت مطالعه و طراحی طرح تنها به کارکرد عمرانی پروژه توجه نداشته باشیم و جایگاه آنرا به عنوان یک سازه اجتماعی که همواره در معرض دید شهروندان و مسافران است نیز حفظ کنیم.

تسریع در اجرای پروژه بزرگراه شمالی کرج

شهردار کرج از انجام اقداماتی برای تسریع در اجرای پروژه بزرگراه شمالی کرج خبر داد.
علی ترکاشوند گفت: در روند اجرای ابر پروژه بزرگراه شمالی، نقشه برداری های دقیقی از سوی این دستگاه و پیمانکار پروژه مذکور صورت گرفته است تا از این طریق علاوه بر تسریع در زمان بهره برداری، شاهد افزایش کیفیت پروژه و کمترین میزان درگیری با معارضات دولتی و شخصی باشیم.
وی افزود: در عملیاتی کردن این طرح بزرگ عمرانی درگیری با کمترین معارض از اولویت های اساسی مدیریت شهری می باشد.

شهردار کرج گفت: با توجه به اینکه این ابر پروژه عمرانی، جزئی جدانشدنی از شهر خواهد شد و به مرور زمان، در هویت کلانشهر تاثیر می گذارد، بنابراین با پیگیری ویژه درصدد آن هستیم تا در فرصت مطالعه و طراحی طرح تنها به کارکرد عمرانی پروژه توجه نداشته باشیم و جایگاه آنرا به عنوان یک سازه اجتماعی که همواره در معرض دید شهروندان و مسافران است نیز حفظ کنیم.

ترکاشوند ادامه داد: کاهش ترافیک و آلودگی هوا مهمترین و اساسی ترین دستاورد بهره برداری از بزرگراه شمالی می باشد و بر این اساس لازم است همه دستگاه ها و بخش هایی که به نوعی در تهیه مقدمات و اجرای این طرح موثر هستند با مدیریت شهری همکاری کنند تا در به ثمر رسیدن این هدف عالی سهیم باشند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*