دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۳۹۷

جزئیات اولین جلسه ستاد انتخابات کشور/ برنامه‌ریزی برای برگزاری آزمون از مجریان

روتیتر: براساس اعلام سخنگوی وزارت کشور در ابتدای این جلسه رحمانی‌فضلی وزیر کشور بر استمرار اهتمام نسبت به سلامت، امنیت، رعایت بی طرفی و انسجام و هماهنگی کامل حوزه های مختلف وزارت کشور در برگزاری باشکوه و قانونمند انتخابات پیش‌رو تأکید کرد و افزود: یکی از اصول کلی ما همکاری و هماهنگی با تمامی دستگاه‌ها و نهادهای نقش آفرین در امر انتخابات است.

به گزارش پایگاه خبری و تحیلیلی روتیتر، سخنگوی وزارت کشور جزئیات نخستین جلسه ستاد انتخابات کشور را تشریح کرد. سیدسلمان سامانی با اشاره به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده از تیرماه سال جاری تاکنون در این جلسه برخی از موارد دستور کار نخستین نشست ستاد انتخابات کشور را بر شمرد.

رئیس کمیته حقوقی ستاد اتخابات کشور گفت: درابتدا تفاوت های موجود در قوانین برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و اقدامات خاصی که برای هر یک از آنها در حوزه اجرا اعم از زمان صدور دستور شروع انتخابات، ثبت نام نامزدها و فرصت تبلیغات می بایست انجام شود بررسی شد.

سامانی با اشاره به ارائه گزارشی از تمهید مقدمات در رابطه با پشتیبانی و تامین امکانات مورد نیاز، اعم از تهیه تعرفه‌های رای و سایر اقلام مصرفی انتخابات گفت: در این دوره، برای بیش از ١٢� � شهر و ٣٩� � � روستا انتخابات شوراهای اسلامی و برای ۴ حوزه انتخابیه، انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی برای انتخاب چهار نماینده مجلس شورای اسلامی برگزار می شود و در ۱۴۰ کشور صندوق اخذ رأی انتخابات ریاست جمهوری مستقر می شود که در این رابطه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است.

رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات کشور با اشاره به بررسی گزارش آموزش‌های مورد نیاز مجریان که در سطح فرمانداران و بخشداران سراسر کشور در حال برگزاری است،‌ از برنامه‌ریزی برای برگزاری آزمون از مجریان به منظور احراز تسلط آنها بر موازین حقوقی و قوانین و مقررات انتخابات به عنوان دیگر دستور کار جلسه امروز ستاد انتخابات خبر داد.

قائم‌مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها ارائه روند جلسات برگزار شده با شورای نگهبان و هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها و ارزیابی نتایج حاصله را از دیگر موضوعات مورد بررسی در جلسه امروز ستاد انتخابات دانست.

سیدسلمان سامانی با اشاره به تاکید ستاد بر ارایه آمارهای جمعیتی از سوی مرکز آمار ایران و سازمان ثبت احوال کشور از برنامه‌ریزی‌های انجام شده به منظور ارتقاء اطلاع رسانی اقدامات ستاد به افکار عمومی و بررسی چارچوب کلی این برنامه ریزی ها در جلسه امروز ستاد انتخابات کشور خبر داد.

سخنگوی وزارت کشور با یادآوری روند تشکیل تدریجی ستادهای متناظر ستاد انتخابات کشور در تمامی استانها گفت: گزارشی از رصد دقیق و مستمر تحرکات انتخاباتی در مناطق مختلف کشور در جلسه ستاد انتخابات ارائه و تدابیر لازم در این خصوص اتخاذ شد.

براساس اعلام سامانی، آخرین وضعیت سامانه جامع انتخابات و گام‌های برداشته شده در جهت الکترونیکی شدن برگزاری انتخابات در این جلسه مطرح شد.

رئیس،‌ اعضاء و مسئولان کمیته‌های شش‌گانه ستاد انتخابات کشور،‌ هفته گذشته‌ طی احکام جداگانه‌ای از سوی وزیر کشور تعیین شدند.

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


**