یکشنبه, ۴ فروردین , ۱۳۹۸

کولیوند: “امیر یزدی” تعهد و تخصص لازم برای شهرداری نظرآباد را دارد

روتیتر: رئیس کمیسیون شوراهای مجلس با بیان اینکه شهرداری نظرآباد با مدرک فوق‌دیپلم قابل اداره است، گفت: “امیر یزدی” تعهد و تخصص لازم برای شهرداری نظرآباد را دارد.

به گزارش روتیتر: محمدجواد کولیوند با اشاره به اینکه اعضای شورای شهر نظرآباد ۷ نفر بودند که ۴ نفر “امیر یزدی” را به عنوان شهردار انتخاب کردند، اظهار داشت: بعد از انتخاب وی و اعلام به فرمانداری و استانداری، به سبب اتفاقی ۳ نفر از اعضا شورا به دستور مقام قضایی تعلیق شدند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تعلیق این ۳ نفر فضا در مسیر دیگری قرار گرفته و مرجع صادرکننده حکم که استانداری است، باید روی شرایط شهرداری “امیر یزدی” بررسی می‌کرده است، ادامه داد: استانداری بعد از بررسی در پاسخ کتبی به فرمانداری نظرآباد اعلام کرده که فقه و حقوق که مدرک تحصیلی شهردار منتخب است از زیرشاخه‌های حقوق نیست در صورتی که شهرداری نظرآباد درجه ۸ است.

رئیس کمیسیون شوراها مجلس با اشاره به اینکه درجه ۸ یعنی اینکه شهرداری نظرآباد با مدرک فوق دیپلم قابل اداره است، بیان کرد: اما برداشت‌ها از قانون متفاوت است که به همین سبب شورای حل اختلاف فوق‌العاده برای تصمیم‌گیری در مورد این امر باید گذاشته شود.

کولیوند با بیان اینکه روند قانونی برای این امر طی شده و استانداری ایراد کار را بر مدرک تحصیلی امیر یزدی گرفته و اعلام کرده که مدرک تحصیلی وی جزو آیین‌نامه برای شهرداران نیست، اضافه کرد: اما ما سئوال کردیم و در پاسخ اعلام شد که شهردای نظرآباد با فوق‌دیپلم هم قابل اداره است.

وی با اشاره به اینکه اگر آن ۳ نفر عضو شورای شهر نظرآباد تعلیق شوند و اعضا علی‌البدل وارد شوند و درگیری‌های جدید راجع به شهردار اتفاق بیافتد،‌ باید مجدد روی این موضوع فکر کنند، خاطرنشان کرد: در دفعه قبل ۱۱ عضو شورای شهر نظرآباد با مشکل مواجه شدند و در حال حاضر هم به این صورت است که سبب ضرر مردم می‌شود.

کولیوند ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که اعضا شورای نظرآباد بر روی امیر یزدی که از نظر تعهد، تخصص و صداقت شناخته شده است، به یک اجماع برسند و اگر به اجماع نمی‌رسند، به خود امیر یزدی بگویند که به اجماع نمی‌رسیم.

رئیس کمیسیون شوراها مجلس در پاسخ سوال دیگری در مورد تخلیه لجن در اطراف اشتهارد، بیان کرد: تصویه‌خانه‌ای با اعتبار خوب در اشتهارد راه‌اندازی شده اما در حال حاضر این کارها غیرقانونی است که برخی صنایع به دور از چشم قانون انجام می‌دهند و در حال حاضر دستگاه قضا ورود کرده و ۲ نفر هم احضار شده‌اند.

کولیوند اضافه کرد: نمایندگان مردم در مجلس نقش نظارتی دارند و به شرکت شهرک‌های صنعتی اعلام کردیم که پیگیری کنند و به ما خبر دهند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*