سه شنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۷

پروژه ساخت مسیر دوچرخه منحصر به فرد در شهر پورتلند

روتیتر: ۴ سال پس از برنامه ریزی، پروژه شروع به کار کرد و هفت سال پس از بودجه بندی آن، شهر Portland در ایالت Oregon به صورت رسمی خط دوچرخه سواری ۲۰s را راه اندازی خواهد کرد.

 

 

به گزارش روتیتر: ۴ سال پس از برنامه ریزی، پروژه شروع به کار کرد و هفت سال پس از بودجه بندی آن، شهر Portland در ایالت Oregon به صورت رسمی خط دوچرخه سواری ۲۰s را راه اندازی خواهد کرد. در زمان برنامه‌ریزی، نماینده دولت و اداره حمل و نقل و با همراهی مردم در همسایگی مورد نظر حاضر خواهند شد و پروژه را با عنوان “مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی کلاس جهانی ” نام گذاری خواهند کرد.

مسیر دوچرخه سواری ۲۰s یک مسیر ارتباطی جدید در شبکه است که بیش از نه مایل از سمت شمال به جنوب به طول می انجامد و مسیر بین انتهای جنوبی Sprinwater Corridor و شمال NE Lombord را طی می کند.

با بودجه ای نزدیک به ۴٫۵ میلیون دلار(که توسط کمک هزینه مترو/ODOT) و سیستم توسعه حمل و نقل تامین شده است)، این خط ترکیبی از خطوط دوچرخه خط کشی شده (بعضی حفاطت شده و بعضی حفاطت نشده)، منطقه سرسبز، و تقاطع به روز با خیابان های اصلی است. اهمیت این مسیر با جهت گیری شمال به جنوب آن شروع می شود. بیشتر خطوط ویژه های کنونی به صورت شرقی- غربی واقع شده اند، جایی که می‌توان از یک شبکه متراکم و ممتد خیابان محلی استفاده کرد.

دوچرخه سواری در شبکه خیابان های شمالی-جنوبی شهر Portland سخت تر است. زیرا خیابان ها اغلب با مسیرهای متروک و یا نرده قطع می شوند، موانع زیادی وجود دارد که راه عبور از آن ها محدود است. به علاوه خیابان های اصلی نیز ترافیک بیشتری برای عبور دارند. خط دوچرخه سواری ۲۰s، یک مسیر یکپارچه کم استرس در میان این موانع فراهم می کند که برای طیف گسترده ای از دوچرخه سواران جوابگو است. مسیر جدید به تعداد زیادی از محله ها و مقصدها متصل می شود.

بیش از ۳۵ هزار شهروند، شامل ۵۵۰۰ کودک مدرسه ای، در محله هایی به فاصله یک چهارم مایل از این مسیر زندگی می کنند. این مسیر مسافت بین ۱۳ محله و ۶ منطقه تجاری را طی می کند، و دسترسی به ۱۴ پارک و ۱۲ مدرسه را فراهم می آورد. این خط اختصاصی با ۱۴ مسیر دوچرخه سواری شرقی-غربی موجود تقاطع دارد و ۶ مسیر دیگر نیز برنامه ریزی شده است.

برای این که سفر در این مسیر به یک تجربه لذتبخش برای تمام سنین تبدیل شود، اقدامات گسترده ای به منطور بهسازی مسیر انجام شده تا امنیت و راحتی برای عموم فراهم شود. این مسیر ۱۷ تقاطع خیابان‌های پر رفت و آمد اصلی را بهبود داده و همچنین مزایایی برای دوچرخه سواران و عابران پیاده به همراه داشته است.

بیش از دو سوم مسیر از خیابان های مسکونی کم ترافیک و کم سرعت، که طبق آخرین استانداردهای Portland در لیست محله های آرام و سبز قرار گرفته اند، عبور می کند. مابقی مسیر خیابان هایی را که به خطوط اختصاصی دوچرخه تجهیز شده اند مورد استفاده قرار می دهد، که مسیر مربوطه با استفاده از بافر مخصوص و یا سایر تجهیزات مجزا شده اند.

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*