سه شنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۷

از مطالبات اقتصادی تا فرصت‌طلبی معاندین؛ ملت حساب خود را جدا کرد

روتیترهمه‌چیز از طرح یک مطالبه اقتصادی آغاز شد که با موج‌سواری عده‌ای فرصت‌طلب در برخی شهرها به آشوبگری کشیده شد؛ موضوعی که واکنش مردم را به دنبال داشت تا ملت حساب خود را جدا کند.

به گزارش روتیتر: طی روزهای گذشته با توجه به دعوت‌های تلگرامی عده‌ای به خیابان‌ها آمدند تا مطالبات اقتصادی و معیشتی خود را مطرح کنند بلکه صدایشان به گوش دولتمردان برسد ولی عناصر ضدانقلاب‌ و اغتشاشگران فرصت را مناسب دیده و دست به حرکات خارج از قاعده زدند. تخریب اموال عمومی و حمله به اماکن دولتی ازجمله اقداماتی بود که در برخی از شهرهای کشور انجام شد.

بسیاری از عناصر معاند و ضدانقلاب‌ نیز از این فرصت نهایت استفاده را کرده و فیلم تخریب اموال عمومی را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشتند تا ضمن اعلام حمایت از این آشوبگری‌ها، به آن دامن بزنند.

با کمی تأمل در اظهارات اخیر آمریکایی‌ها و دشمنان ملت ایران در منطقه می‌توان سرنخ تحرکات و آشوب‌های اخیر را پیدا کرد. در آخرین واکنش آمریکایی‌ها کاخ سفید بار دیگر در اظهاراتی مداخله‏‌جویانه از اغتشاشات در ایران حمایت کرد. این درحالی است که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا نیز از آغاز بروز اغتشاش در برخی از شهرهای ایران، با پیام‎های توئیتری متعدد، از این اقدام حمایت کرده است.

این اظهارات آمریکایی‌ها واکنش رئیس‌جمهور کشورمان را به دنبال داشت تا حجت‌الاسلام حسن روحانی با اشاره به ابراز شادمانی دشمنان انقلاب، گفت: این آقایی که امروز در آمریکا می‌خواهد با مردم ما همدردی کند، یادش رفته که چند ماه پیش ملت ایران را تروریست نامید؛ این آدمی که سر تا پایش علیه ملت ایران است؛ حق ندارد برای مردم ایران دلسوزی کند.

وی البته با بیان اینکه نقد با خشونت و تخریب اموال عمومی متفاوت است، گفت: دولت گروهی را که بخواهند اموال عمومی را تخریب کنند و در جامعه اغتشاشی ایجاد کنند، حتماً‌ تحمل نخواهد کرد.

در این گزارش نگاهی به اقدامات آشوبگرانه اغتشاشگران خواهیم داشت و البته گریزی هم به برخی مشکلات اقتصادی مردم می‌زنیم، مردمی که حساب خود و مشکلاتشان را از معدود اغتشاشگرانی که به دنبال اغراض خاص خود هستند جدا کرده‌اند.

ایلام؛ تعداد معدود اغتشاشگرانی که با بی‌اعتنایی مردم مواجه شدند

در استان ایلام طی روز یکشنبه تعدادی از اراذل‌واوباش که تعداد آن‌ها به ۱۰۰ نفر هم نمی‌رسید در میدان ۲۲ بهمن شهر ایلام دست به تجمع زدند که این تجمع با بی‌اعتنایی مردم مواجه شد. در ادامه این افراد با طی مسیر خیابان سعدی اقدام به تخریب اموال عمومی و مزاحمت برای کسبه کردند که با اقدام به‌موقع نیروهای انتظامی این تجمع به پایان رسید. همچنین در این تجمع برخی از لیدرهای اصلی که اقدام به تخریب اموال عمومی کردند دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

سردار نورعلی یاری فرمانده انتظامی استان ایلام در گفتگو با رسانه‌ها به تحرکات چند روز اخیر معاندان انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: دشمنان قسم‌خورده ایران اسلامی هیچ‌گاه دوستدار مردم نبوده و نخواهند بود و قصدشان این است که از آنان به‌عنوان طعمه برای رسیدن به اهداف شوم خود استفاده کنند.

سردار یاری گفت: از همه شهروندان فهیم ایلامی انتظار داریم با هوشمندی کامل رفتار کنند و دانسته یا نادانسته آب در آسیاب دشمن نریزند و مثل همیشه در کنار و همراه پلیس باشند. هم استانی‌های عزیز توجه داشته باشید حضور حتی یک نفر از شما برای تماشای تجمعات پراکنده نیز باعث سوءاستفاده رسانه‌های معاند خواهد شد.

البرز؛ تکذیب حمله به ساختمان دادگستری

استان البرز، همسایه دیواربه‌دیوار پایتخت نیز از این حوادث بی‌نصیب نماند و برخی از اغتشاش‌گران با حمله به برخی اماکن دولتی و حاکمیتی سعی داشتند تا آرامش حاکم بر جامعه را برای لحظاتی هم که شده برهم بزنند.

خیر الله ترخانی سرپرست معاونت امنیتی سیاسی استانداری البرز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تجمعی که عصر روز جمعه در کرج انجام‌شده بدون مجوز و غیرقانونی بوده است. وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی با مردم مراعات به خرج داد، گفت: در تجمع غیرقانونی عصر جمعه کسی دستگیر نشد.

اما کار به اینجا ختم نشد و شب شنبه نهم دی‌ماه باز اغتشاشگران که حالا همه متفق‌القول معتقدند حسابشان با مردم جداست به خیابان‌ها ریخته و خبر حمله به ساختمان دادگستری شهرستان کرج و آتش زدن پرونده‌های قضایی را در فضای مجازی منتشر کردند، خبری سراسر دروغ که با واکنش دادگستری استان البرز مواجه شد.

در همین رابطه دادگستری استان البرز با انتشار خبری اعلام کرد؛ در پی تجمع غیرقانونی که در منطقه گوهردشت کرج رخ داد اخباری کذب مبنی بر حمله به ساختمان دادگستری کرج منتشر شد درحالی‌که این ساختمان در عظیمیه بوده و کوچک‌ترین ناآرامی در آن منطقه گزارش نشده بود. دادگستری استان البرز ضمن تکذیب این خبر اعلام می‌کند واحدی که مورد آسیب قرار گرفت ساختمان شورای حل اختلاف و یکی از مجتمع‌های قضایی این مجموعه بوده و در منطقه تجمع غیرقانونی به همراه چند بانک و واحد دولتی موردحمله اغتشاشگران قرارگرفته است.

اما محمدجواد کولیوند نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حساب مردم از معاندین نظام جدا است، گفت: باید با اخلالگران برخورد قانونی شود. وی با تأکید بر اینکه مطالبات به‌حق مردم قابل‌پیگیری بوده و تاکنون نیز پیگیری شده است، گفت: باید با افرادی که اموال عمومی و دولتی را تخریب می‌کنند، برخورد شود.

اما انتشار اخباری مبنی بر تخریب اموال عمومی در فضای مجازی باعث شد که به سراغ سرپرست معاونت امنیتی سیاسی استانداری البرز برویم و جویای ماجرا شویم. خیرالله ترخانی در گفتگو با خبرنگار مهر و در پاسخ به این سؤال که آیا در استان تخریب اموال عمومی گزارش‌شده است یا خیر، اظهار کرد: شب نهم دی‌ماه شیشه برخی بانک‌ها توسط اغتشاشگران شکسته شد. وی با اشاره به اینکه حساب اغتشاشگران با مردم جداست، گفت: مردم مطالبات به حقی دارند و دولت پیگیر مطالبات آن‌ها است.

سرپرست معاونت امنیتی سیاسی استانداری البرز تأکید کرد: در حال حاضر امنیت در استان برقرار است و با مشکل امنیتی مواجه نیستیم.

آذربایجان غربی؛ دستگیری ۱۰ هنجارشکن

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی هم از دستگیری ۱۰ هنجارشکن که طی سه روز اخیر اقدام به تحریک مردم ارومیه برای تجمع کرده بودند خبر داد. علیرضا رادفر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به دو مورد تجمع مردم ارومیه طی روزهای اخیر اظهار داشت: طی سه روز اخیر افراد و گروه‌هایی از طریق فضای مجازی موردحمایت دشمنان نظام، مردم ارومیه را به تجمع دعوت می‌کردند.

وی ادامه داد: در این راستا تجمعاتی محدود در شهر ارومیه و برخی شهرهای استان برگزار شد که با توجه به تمهیدات صورت گرفته و پیش‌بینی‌های لازم و البته با هوشیاری و بصیرت مردم که پی به اهداف نامبارک این افراد برده بودند، خاتمه یافت.

اصفهان، راهپیمایی خودجوش ملت در اعتراض به فتنه‌گری‌ها

و اما در استان اصفهان کاشانی‌ها به صحنه آمدند تا جواب برخی آشوبگری‌ها را با حضور حماسی خود بدهند. مردم دارالمؤمنین کاشان از ساعت ۱۶ روز گذشته در اعتراض به فتنه‌گری‌های اخیر و سوءاستفاده‌های سیاسی برخی عوامل بیگانه داخلی و خارجی از اعتراضات مردمی به وضعیت اقتصادی تجمع اعتراض‌آمیز برگزار کرده و به اعلام برائت از نقشه‌های دشمنان پرداختند.

به گفته مسئولان در فرمانداری کاشان در تحرکات اندک از سوی عوامل فتنه‌ اخیر آسیب چندانی به اموال عمومی در این شهرستان وارد نشده است.

دادستان کاشان گفت: با هر نوع تجمع غیرقانونی و یا افراد آشوب‌گر در کاشان برخورد قانونی و جدی انجام می‌شود. محمد تکبیرگو در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با توجه به برخی تجمعات غیرقانونی در این شهرستان در روزهای گذشته اظهار داشت: در روزهای گذشته در تجمعات غیرقانونی کاشان حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر دستگیر شدند و در این تجمع آسیب کمی به اموال عمومی وارد شد.

خراسان رضوی، امام جمعه مشهد واکنش نشان داد

و اما در استان خراسان رضوی هم برخی شایعات مطرح‌شده در شبکه‌های اجتماعی واکنش دفتر امام‌جمعه مشهد را در پی داشت تا متولیان از اقدام قضایی علیه منتشرکنندگان خبر کذب نسبت به آیت‌الله علم الهدی خبر دهد.

دفتر امام‌جمعه مشهد اعلام کرد با توجه به جوسازی‌های اخیر علیه آیت‌الله علم الهدی که از روز پنجشنبه و هم‌زمان با سفر استانی ایشان به سبزوار آغاز، با انتشار اخبار کذب در فضای مجازی دنبال و به وارد آوردن مطالب کذب نسبت به نهاد عالی امنیتی کشور ادامه پیدا کرده است، در صورت عدم عذرخواهی مدعیان و منتشرکنندگان این اخبار، دفتر آیت‌الله علم‌الهدی علیه آنان پیگیری قضایی خواهد نمود.

در این بیانیه آمده است: امروز صبح اخباری در خصوص احضار یا اخطار به آیت‌الله علم‌الهدی از سوی شورای عالی امنیت ملی در برخی رسانه‌ها منتشرشده است. این در حالی است که آیت‌الله علم‌الهدی شب گذشته در مراسم گرامیداشت نهم دی‌ماه در مدرسه علمیه نواب مشهد سخنرانی داشت و اخبار مربوط به این مراسم در رسانه‌ها موجود است لذا این خبر و اصل ارتباط این نهاد امنیتی با ایشان تکذیب می‌شود.

قزوین، تخریب‌های آشوبگران در تاکستان

در استان قزوین هم شب گذشته عده‌ای از آشوبگران در شهر تاکستان با حمله به ساختمان تبلیغات اسلامی ضمن آتش زدن این ساختمان برخی مدارک اداری را به آتش کشیدند. همچنین ساختمان حوزه علمیه تاکستان و دفتر آیت‌الله اسلامی امام‌جمعه و نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری به آتش کشیده شد.

در این حمله ۵ دستگاه خودرو و ۴ دستگاه موتورسیکلت هم به آتش کشیده شد. با حضور مأموران نیروی انتظامی تعداد معدود حمله‌کنندگان متواری شدند.

لرستان؛ ۴ کشته حاصل تحرکات آشوبگران

لرستان یکی دیگر از استان‌های کشور است که شاهد ناآرامی‌هایی بود، معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان از اغتشاش در سه شهر این استان خبر داد.

نحوه اقدام آشوبگران نشانگر آن است که این افراد به‌صورت هدایت‌شده و از پیش برنامه‌ریزی‌شده دست‌به‌کارهای آشوبگرانه زده‌اند. در موردی طی شب گذشته یکی از اغتشاشگران ضمن حمله به نیروی آتش‌نشانی خودروی آن‌ها را به‌زور گرفت و در اقدامی آشوبگرانه خودرو را خلاص کرده و در سرازیری پل «وحدت» رها کرد که همین موضوع منجر به کشته شدن ۲ نفر شد. مشخص است که این دست اقدامات ناشی از اعتراض مردم به گرانی و مشکلات اقتصادی نیست بلکه اقدامی برنامه‌ریزی‌شده و خط دهی شده از سوی شبکه‌های اجتماعی است که از آن‌سوی مرزها خوراک می‌گیرند.

حبیب‌الله خجسته پور معاون استاندار لرستان در گفتگو با خبرنگار مهر در سخنانی با اشاره به اغتشاش در سه شهر لرستان اظهار داشت: شب گذشته در سه شهر نورآباد، دورود و خرم‌آباد درگیری و اغتشاش داشتیم. وی با بیان اینکه در حال حاضر فضای استان لرستان آرام است، عنوان کرد: شب گذشته در اغتشاشات صورت گرفته در شهر نورآباد تعدادی دستگیر و تعدادی نیز مصدوم شدند.

در درگیری‌های لرستان ردپای گروه‌های تکفیری، معاند با نظام و سرویس‌های بیگانه کاملاً قابل‌مشاهده استخجسته پور همچنین از اغتشاش در مرکز استان طی شب گذشته خبر داد و گفت: در این اغتشاشات نیز تعدادی از اغتشاشگران توسط نیروهای انتظامی دستگیرشده‌اند. وی با بیان اینکه در این درگیری‌ها ردپای گروه‌های تکفیری، معاند با نظام و سرویس‌های بیگانه کاملاً قابل‌مشاهده است، گفت: در بررسی‌های به‌عمل‌آمده رد پای سرویس‌های خارجی کاملاً نمایان شده است.

فرماندار دورود هم از کشته شدن دو نفر در روز دوم اغتشاشات در این شهرستان خبر داد تا تعداد کشته‌های اغتشاشات اخیر در این شهرستان به چهار نفر برسد. ماشاءالله نعمتی در سخنانی پیرامون اغتشاشات در شهرستان دورود، با بیان اینکه تعدادی از دستگاه‌های خدمات رسان دورود، اماکن مذهبی و بانک‌ها در سطح شهرستان دچار آسیب جدی شده‌اند، اظهار داشت: برخی از این اماکن متأسفانه توسط اغتشاش‌گران دچار حریق شده‌اند.

وی با بیان اینکه نیروهای انتظامی در راستای دعوت به آرامش کسانی که وارد این اعتراضات شده بودند عمل کردند، گفت: نیروهای ما طی دو روز گذشته با سعه‌صدر و بردباری خیلی مدارا کردند و حتی تعدادی از نیروهای عمل‌کننده ما متأسفانه آسیب دیدند.

مرکزی، امنیت برقرار است

استان مرکزی هم طی روز شنبه شاهد تجمع اعتراضی مردم در راستای احقاق حقوق و بیان مطالبات خود بود که بازهم روایت ۴۰ ساله برخی معاندان و مخالفان نظام و انقلاب اسلامی تکرار و این تجمعات توسط عده معدودی افراد فرصت‌طلب، در نهایت بدون هیچ نتیجه‌ای، به تخریب اموال عمومی ختم شد.

تجمع شامگاه روز شنبه نهم دی شهر اراک در مرکز این شهر را عده‌ای از همین فرصت‌طلبان به خشونت و شعارهای ضد نظام و اسلام کشاندند و به‌جای مطرح کردن مطالبات معیشتی مردم، از آب گل‌آلود ماهی گرفته و به طرح مطالبات ناصواب و ناصحیح سیاسی خود پرداختند.

مرکز شهر اراک همچنین شاهد اعمال خشونت‌آمیزی ازجمله برهم ریختن نظم شهری و عبور و مرور، برافروختن آتش و سردادن شعارهای ساختارشکنانه بود و همین افرادی که بر موج نارضایتی مردم سوار شدند تا به اهداف سیاسی خود دست یابند، حتی قصد داشتند به حریم چند ساختمان اداری و دولتی نفوذ کنند که موفق نشدند و از این اقدام جلوگیری به عمل آمد.

سید علی آقازاده، استاندار مرکزی، در مصاحبه‌ای عنوان کرده است که در صورت تکرار و ادامه این‌گونه اقدامات خشونت‌آمیز و تخریب اموال عمومی در اراک، با مرتکب شوندگان این اعمال برخورد خواهد شد. همچنین مجمع نمایندگان استان مرکزی در بیانیه‌ای اعلام کرده است که پیگیری مطالبات به‌حق ملت از ضروریات است، اما آحاد مردم بایستی به حفظ انسجام ملی و آرامش جامعه توجه نشان داده و با حضور شکوهمند و باصلابت خود در صحنه در برابر توطئه‌های استکبار جهانی ایستادگی کنند.

لزوم توجه به مشکلات اقتصادی مردم

«مردم از گرانی خسته شده‌اند، این هم وضعیت اشتغال است که می‌بینید» این‌ها حرف‌های یکی از کاسب‌های فلکه اول گوهردشت کرج است. این کاسب که از گفتن نامش خودداری کرد، می‌گوید: بنده سه فرزند دارم که هر سه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و بیکار هستند. یکی از خواسته‌های ما از دولت رسیدگی به وضعیت اشتغال جوانان است.

وی گفت: بسیاری از دولتمردان وقتی پشت تریبون قرار می‌گیرند وعده اشتغال‌زایی و کاهش تورم را می‌دهند درحالی‌که این وعده‌ها عملیاتی نمی‌شود و ما آثارش را در زندگی خود نمی‌بینیم.

یکی از راننده‌های خط فلکه اول گوهردشت به میدان آزادگان هم در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مرا که می‌بینید بازنشسته هستم ولی به دلیل گرانی‌های موجود و اینکه دخل‌وخرجمان باهم جور درنمی‌آید مجبورم کار کنم.

وی که از وضعیت گرانی به‌شدت شاکی است، گفت: قیمت‌ها مدام در حال تغییر است، وضعیت کرایه‌خانه‌ها بر کسی پوشیده نیست بعد انتظار دارند که جوانان تشکیل خانواده داده و ازدواج کنند با کدام پول با کدام خانه و با کدام شغل.

و اما مشکلات مردم موجب واکنش برخی مسئولان هم شد. یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه دولت باید تابع ولایت‌فقیه باشد، گفت: رفع گرانی و فقر و بیکاری مردم از خواسته های به‌حق مردم است و ما هم از آن پشتیبانی می‌کنیم.

معتقدیم مردم که خواسته به حقی دارند و ما پشتیبان خواسته‌های مردم هستیم مردمی که از گرانی رنج می‌برند و از سختی معیشت درد و رنج دارند آیت‌الله نوری همدانی گفت: معتقدیم مردم که خواسته به حقی دارند و ما پشتیبان خواسته‌های مردم هستیم مردمی که از گرانی رنج می‌برند و از سختی معیشت درد و رنج دارند و از بیکاری رنج می‌برند و مشکلات زندگی‌شان فراوان است. این مشکلات که با سخنرانی و با الفاظ و عبارات و آمار درست نمی‌شود.

وی با بیان اینکه رفع گرانی و فقر و بیکاری از خواسته های به‌حق مردم است و ما هم از آن پشتیبانی می‌کنیم، گفت: در مملکت ما مالباختگانی هستند که هرروز به ما نامه می‌نویسند که ما پول و پس‌انداز خود را در بانک گذاشته‌ایم ولی امروز دولت پولی به ما نمی‌دهد. دولت از این بانک‌ها دیرکرد می‌گیرد و ما همیشه گفته‌ایم که این ربا و حرام است و دولت اقدامی برای مالباختگان نمی‌کند و فقط به فکر خودشان هستند.

وی بیان کرد: رهبری برای تولید و اقتصاد و اشتغال فریاد زدند اما هیچ کاری از سوی دولت انجام نشد و فقط در رسانه‌ها حرف‌هایی زده شد، رهبر هنگام سال‌تحویل در مشهد گفتند تولید و اشتغال و چند ساعت بعد شما دولت‌ها گفتید که ما حل می‌کنیم اما هنوز این مشکلات باقی است و فقط حرف بوده است و برای مردم کاری نکرده‌اید.

این مرجع تقلید افزود: ضد ارزش‌ها را بکوبید و کنار بزنید و مسئولان باید به مردمی که برای این انقلاب و نظام زحمت‌کشیده و شهید داده‌اند خدمت کنند و به خواسته‌های آن‌ها پاسخ مثبت بدهند. وی گفت: مردم بدانند هر جا آمریکا و ایادی‌اش چیزی را پشتیبانی کردند بدانید فتنه در آنجا نهفته است.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی هم در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: خواسته‌های اقتصادی مردم بحثی بجا و صحیح است و مسئولان باید پاسخگوی این درخواست‌های به‌حق باشند.

وی افزود: بر این اساس صداوسیما می‌تواند با برنامه‌ریزی‌های درست خواسته‌های مردمی را به شکل مسئولانه و متعهد انعکاس داده و نمایندگان و مسئولان را به پاسخگویی دعوت کند.

نماینده شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با توجه به اخبار و گزارش‌های مداومی که در روزهای اخیر توسط رئیس‌جمهور و معاونان درباره کاهش تورم و رکود در کشور و رعایت حال نیازمندان و در پاسخ به اعتراضات مردمی ارائه می‌شود، ابراز داشت: این گزارش‌ها با واقعیات هم‌خوانی نداشته و ندارد، از مسئولان می‌خواهیم مطالبی را در سخنرانی‌های خود ارائه دهند که با واقعیت‌های جامعه مغایر نباشد و صادقانه با مردم روبرو شوند.

در حال حاضر در کشور مشکلات اقتصادی، گرانی، بیکاری و تورم بر دوش مردم سنگینی می‌کند و در اینکه رفع این امر دغدغه اصلی مسئولان عالی‌رتبه کشوری است هیچ شکی نیستمجید کیان پور در سخنانی بابیان اینکه در حال حاضر در کشور مشکلات اقتصادی، گرانی، بیکاری و تورم بر دوش مردم سنگینی می‌کند و در اینکه رفع این امر دغدغه اصلی مسئولان عالی‌رتبه کشوری است هیچ شکی نیست اظهار داشت: تجمع روز گذشته به‌عنوان اعتراض به گرانی‌هایی که در کشور اتفاق می‌افتد و یا در حال انجام است جزء مطالبات اصلی مردم است.

وی با تأکید بر اینکه باید حساب مردم را از اغتشاش‌گران و دشمنانی که خارج از این مرزها باعث‌وبانی این حوادث شدند جدا کنیم گفت: حساب مردم شریف از گروه‌های تکفیری و منافقینی که به روش‌های مختلف باعث نفوذ در بین افراد تجمع‌کننده شدند و از این فرصت سوءاستفاده کردند و به‌صورت اغتشاش موضوع را مطرح کردند جدا شود.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه به‌طور حتم این اغتشاشات توسط یک سری افرادی که در بین این‌ها نفوذ کرده بودند اتفاق افتاده است گفت: امیدواریم باکسانی که این مسئله را به وجود آوردند برخورد قانونی صورت گیرد و شاهد چنین مطالبی در سطح شهرستان دورود نباشیم.

حساب ملت از آشوبگران جداست

و اما مسئولان و فعالان سیاسی مختلف در واکنش به حوادث رخ‌داده در برخی شهرهای کشور تأکید کردند که حساب مردم و مشکلاتشان از اغتشاشگران جداست. عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور با اشاره به دست آل سعود و سازمان‌های جاسوسی در اغتشاش‌ها گفت: خط قرمز ما نظام و رهبری است.

یقیناً دست دشمنان قسم‌خورده نظام چون آل سعود، صهیونیست، منافقین، سلطنت‌طلبان، سازمان‌های سیا و موساد پشت این قضایا استحسنعلی مهدوی چشمه گچی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به برخی اغتشاش‌ها در شهر کرمانشاه گفت: یقیناً دست دشمنان قسم‌خورده نظام چون آل سعود، صهیونیست، منافقین، سلطنت‌طلبان، سازمان‌های سیا و موساد پشت این قضایا است.

دبیرحزب اصلاح‌طلب توسعه کرمانشاه افزود: بیان مطالبات مشروع و به‌حق توسط مردم حق آن‌هاست اما باید از راهکارهای قانونی بیان شود.

وی تصریح کرد: جوانان عزیز ما فریب دست‌های پشت پرده دشمنان را نخورند و مطمئن باشند از احساسات پاک آن‌ها استفاده ابزاری می‌شود. گذشته هم نشان داده هرگونه حرکات ساختار شکنانه و تندروی به ضرر تمام جریانات سیاسی کشور است.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور تصریح کرد: خط قرمز همه ما فرمایشات مقام معظم رهبری است و امام(ره) هم فرمودند پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا آسیبی به این مملکت نرسد.

نماینده کاشان در مجلس، مردم کاشان و آران و بیدگل را در دفاع از انقلاب اسلامی پیشتاز دانست و گفت: مردم انقلابی کاشان با فتنه گران روزهای اخیر فاصله دیدگاه دارند. سید جواد ساداتی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با تمجید از وظیفه‌شناسی و حرکت به‌موقع مردم وفادار و انقلابی کاشان، راهپیمایی دیروز مردم این شهر در اعتراض به فعالیت‌های اغتشاشگران را نشان از درک، بینش بالا و بصیرت مثال‌زدنی مردم کاشان دانست و اظهار داشت: مردم کاشان و آران و بیدگل همواره در دفاع از انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن پیشتاز و پیشرو بوده‌اند.

وی با ابراز تأسف از آشوبگری و هنجارشکنی برخی عناصر فرصت‌طلب تصریح کرد: مشکلات اقتصادی و تنگناهای معیشتی مردم باید بررسی و رفع شود اما در این میان نباید به عده‌ای عناصر خودفروخته اجازه داد از فرصت و شرایط پیش‌آمده سوءاستفاده کرده و ضمن هتک حرمت مقدسات و ارزش‌ها، اقدام به تخریب اموال عمومی و آشوبگری کنند.

اکبر رنجبر زاده با اشاره به تجمعات غیرقانونی روزهای اخیر در کشور اظهار داشت: در روزهای اخیر حرکات ناخوشایندی در کشور ایجادشده که برخی اهداف شوم سیاسی در آن دیده می‌شود. نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی حرکات خیابانی را مسیرهای غیرقانونی بیان اعتراضات دانست و بیان کرد: این حرکات اوضاع را گل‌آلودتر خواهد کرد.

اخبار و اطلاعاتی وجود دارد که عواملی اندک در داخل با عوامل خارجی در ارتباط بوده و سر نخ مشکلات مردم را در دست گرفته و مردم را برای اهداف شوم سیاسی به دنبال خود به خیابان‌ها می‌کشانندوی گفت: اخبار و اطلاعاتی وجود دارد که عواملی اندک در داخل با عوامل خارجی در ارتباط بوده و سر نخ مشکلات مردم را در دست گرفته و مردم را برای اهداف شوم سیاسی به دنبال خود به خیابان‌ها می‌کشانند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: ریشه‌های ناپایدار و ضعیف عوامل فتنه وجود داشته و هنوز عوامل فتنه در داخل وجود دارد و می‌خواهند با مطالبات به‌حق مردم موج‌سواری کنند.

وی بابیان اینکه جوانان مواظب باشند در صف‌آرایی عوامل فتنه مشارکت نکنند، تأکید کرد: کشور با تمام ظرفیت به میدان آمده تا مشکلات معیشتی و اشتغال مردم را بهبود ببخشد اما دشمن به دنبال شکستن این وضعیت است.

علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی هم اظهار کرد: مردم به فراخوان تجمع که از آن‌سوی مرزها و توسط بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داده می‌شود توجهی نکنند. وی تأکید کرد: خانواده‌ها باید از فرزندان خود مراقبت کنند تا تحت تأثیر هیجانات و احساسات جوانی مورد طمع واقع نشده و فریب رسانه‌های بیگانه را نخورند.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: افرادی که انتقاداتی دارند و مایل هستند تجمع برگزار کنند طبق قانون باید درخواست خود را به مراکز مسئول بدهند و بعد از موافقت برای برگزاری تجمع، نیروهای انتظامی برای حفظ امنیت آن‌ها اقدام می‌کنند.

سردار رسول معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم با بیان اینکه اعتراض‌هایی که در روزهای اخیر شاهد وقوع آن بودیم، متأسفانه شعارهای ساختارشکنانه سر داده می‌شد، افزود: باید مراقب بود تا اعتراض‌ها به شیوه‌های منطقی انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه هیچ‌کس با اعتراض به شیوه منطقی مخالف نیست، تصریح کرد: با نگاهی به عکس‌العمل‌هایی که به‌واسطه این تجمعات صورت گرفته، درمی‌یابیم که باید مراقب بود؛ چراکه با تجمعات اخیر، ضدانقلاب‌ها به میدان آمده و رئیس‌جمهور آمریکا نیز که تا دیروز ملت ایران را تروریست خطاب می‌کرد، امروز از برگزاری چنین تجمعاتی ابراز خرسندی می‌کند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه دشمن همواره در تلاش برای ضربه زدن به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و برای رسیدن به این مقصود از هیچ کوششی فروگذار نکرده است، ادامه داد: بی‌تردید تفکرات دشمن برای ضربه زدن به ملت و نظام، جنگ سرد نیست، به همین خاطر در تلاش است تا نقشه‌های شوم خود را از طریق جنگ نرم به مرحله اجرا بگذارد که باید در این زمینه هوشیار باشیم.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*