جمعه, ۳ اسفند , ۱۳۹۷

البرز| اردیبهشت‌ماه ۹۷؛ برگزاری چهلمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با حضور ۸۰ کشور جهان

روتیتر:مدیرکل بازرسی سازمان اوقاف با بیان اینکه توسط سازمان اوقاف مسابقات بین‌المللی برگزار می‌شود، گفت: در اردیبهشت ماه سال ۹۷، چهلمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مصلی امام خمینی(ره) با حضور ۸۰ کشور برگزار می‌شود.

 

به گزارش روتیتر:حجت‌الاسلام والمسلمین شوذب شیری در مراسم تجلیل از خادمان موکب حضرت علی بن ابی طالب(ع) در نجف اشرف که صبح امروز در اوقاف البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه آنچه که سبب نجات انسان از این عالم می‌شود، مودت با اهل بیت(ع) است، اظهار داشت: در ایام اربعین در ۵ سال اخیر سازمان اوقاف پیش‌قدم و بوده و یکصد موکب بزرگ برگزار کرده است، بیشتر این موکب‌ها در ورودی و خروجی کشور بوده که بیش از ۸۰ هزار زائر را پذیرایی کرده است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری ۱۵ موکب بزرگ در کشور عراق مستقر بوده است، بیان کرد: برای برپایی این موکب‌ها زمین از سوی ستاد عتبات عالیات و تمام تجهیزات از طریق بقاع متبرکه، موقوفات و خیرین تهیه شده است.

مدیرکل بازرسی سازمان اوقاف با بیان اینکه سازمان اوقاف سازمانی است که اصل آن به اهل بیت‌(ع) برمی‌گردد، اضافه کرد: نزدیک ۸ هزار مکان مقدس در ایران قرار دارد که تحت اختیار اوقاف است.

وی با اشاره به اینکه از محل اوقاف کمک‌های درمانی و خیریه انجام می‌شود و اوقاف در سراسر کشور از طریق ۲ هزار و ۵۰۰ مکان درمانی و بیمارستانی به مردم خدمات می‌دهد، عنوان کرد: در کشور ۷۰ هزار مسجد و ۸ هزار آرامگاه توسط اوقاف پشتیبانی می‌شود.

شیری با بیان اینکه سالانه نزدیک ۱۵ هزار نفر از علما از طریق اوقاف به روستاها به منظور تبلیغ و اجرای نیات واقفین اعزام می‌شوند، افزود: موقوفات شامل برپایی مجالس اهل بیت(ع)، تهیه جهیزیه، دارو، انجام درمان و رسیدگی به ایتام است که در حال حاضر در تهران مرکزی برای ایتام با ظرفیت بیش از یکصد نفر در حال خدمات‌دهی است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از موقوفات به دانشگاهیان و حوزه‌های علمیه اختصاص دارد، عنوان کرد: توسط سازمان اوقاف مسابقات بین‌المللی برگزار می‌شود.

مدیرکل بازرسی سازمان اوقاف اظهار داشت: در اردیبهشت ماه سال ۹۷، چهلمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مصلی امام‌خمینی(ره) با حضور ۸۰ کشور جهان برگزار می‌شود.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*