جمعه, ۳ اسفند , ۱۳۹۷

معرفی جاذبه‌های گردشگری در نوروز۹۷

روتیتر:سفر یکی از لذت‌های زندگی است که همواره با شور و هیجان و تغییر سبک زندگی همراه است و موجب تقویت روحیه و ایجاد انگیزه و نشاط در انسان می‌شود. تصمیم به سفر باعث ایجاد شور و هیجان و باعث بهبود سطح کیفیت زندگی می‌شود. آشنایی با مردم فرهنگ‌های دیگر به شما می‌آموزد که دیدگاه شما نسبت به جهان با مردمان دیگر تفاوت دارد.

به گزارش  روتیتر ،  آژانس هواپیمایی قصر شیرین در ادامه به معرفی جاذبه‌های پیشنهادی تور نوروز ۹۷ این مجموعه پرداخته است که در ادامه می‌خوانیم.

جزیره سیمیلان پوکت

جزیره‌ای زیبا با شن و ماسه‌های سفید و آب‌های بسیار شفاف و طبیعت بکر و درختان سرسبز واقع در ۱۰۰ کیلومتری شمال غربی پوکت که یکی از دیدنی‌های تایلند به شمار می‌رود. اینجا یکی از مقاصد مورد علاقه غواصان است و کلکسیونی از آبزیان نایاب و مرجان‌ها و اسفنج‌های رنگارنگ را در یک قاب می‌توانید کنار هم داشته باشید. تنوع گونه‌های گیاهی و جانوری این جزیره، شگفت‌آور است. هر چقدر که می‌خواهید در این جزیره شنا کنید، موج‌سواری کنید و آفتاب بگیرید. اگر به قایق‌رانی علاقه‌مند هستید، باید بگویم که راه را درست آمده‌اید و اینجا مقصد مورد علاقه قایق‌رانان است. از نظر امکانات رفاهی، رستوران و کافه و تفریحات مختلف، سیمیلان عموما نظر گردشگران را به خود جلب می‌کند و با تمام تفاسیر گفته شده یکی از مقاصد مورد علاقه گردشگران تور تایلند است.

ارگ آگرا یا قلعه لعل

ارگ آگرا یکی از شاهکارهای معماری هند است که در دو کیلومتری شمال غرب تاج محل قرار دارد و به خواهر تاج محل مشهور است. یک ارگ تاریخی بزرگ که با قصرها و مساجد مجلل‌، جلوه‌ای بی‌نظیر به خود گرفته است. این ارگ در قرن شانزدهم به دست اکبر کبیر که یکی از پادشاهان مغول بوده است، ساخته شده است.

نام دیگر این ارگ، ارگ سرخ آگرا است، چرا که در ساخت آن از ماسه‌های سرخ که مورد علاقه اکبرشاه بوده است، استفاده شده است. این ارگ از نظر شمای ظاهری، به شکل یک هلال است و با دیوارهایی به ارتفاع ۲۱ متر در یک محدوده ۳ کیلومتری احاطه شده است. این ارگ یکی از با ارزش‌ترین آثار معماری تاریخ هند است که آمیزه‌ای از معماری هندی و اسلامی است و بسیاری از کاشی‌کاری‌ها و تزئینات عمارت‌های آن با اصول معماری اسلامی ساخته شده است با این تفاوت که از پرندگان و فیل و اژدها در نقوش خود استفاده کرده‌اند. بازدید از ارگ آگرا را در برنامه تور هند خود حتما قرار دهید.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*