یکشنبه, ۴ فروردین , ۱۳۹۸

نصب ۲ دستگاه نمایشگر سنجش آلودگی هوا در کرج

روتیتر:معاون خدمات شهری شهرداری کرج از نصب دو دستگاه نمایشگر سنجش آلودگی هوا در شهر کرج خبر داد.

به گزارش روتیتر: حسن مدیرروستا  گفت: مدیریت شهری کرج به واسطه وظایف خود در حوزه حفظ محیط زیست و فرهنگ سازی در این خصوص اقدام به نصب دو دستگاه نمایشگر سنجش آلودگی هوا در دو نقطه از شهر کرج کرده است.

معاون خدمات شهری شهرداری کرج افزود: این اقدام توسط اداره پایش و ارزیابی آلاینده های زیست محیطی معاونت که از ادارات تازه تاسیس در چارت جدید شهرداری کرج می باشد، انجام گرفته است.

این مسئول محل نصب این نمایشگرها را اعلام کرد و بیان داشت: یکی از این نمایشگرها در میدان جمهوری و دیگری در چهارراه شهید حدادی نصب شده است تا شهروندان را در جریان آخرین وضعیت کیفیت هوا قرار دهد.

به گفته معاون شهردار کرج در امور خدمات شهری، این نمایشگرها از قابلیت اعلام میزان co2، nox، ذرات معلق pmlo و so2 در هوا برخوردارند و شرایط کیفیت هوا را بر اساس مواردی چون: خطرناک، سالم، ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس به شهروندان اعلام می کند.

مدیرروستا این اقدام را موجب افزایش آگاهی شهروندان نسبت به شرایط هوای شهر عنوان کرد تا بر اساس اشراف بر این شرایط ضمن برنامه ریزی ترددهای خود، برای گسترش فرهنگ کاهش آلودگی هوا احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*