یکشنبه, ۴ فروردین , ۱۳۹۸

آمارهای مستند ملاک نظر مسئولان قرار گیرد/رشد ۱۵۵درصدی درآمد در سال ۹۶

روتیتر:شهردار کرج در پنجاه و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج شرکت کرد و با ارائه گزارشی از وضعیت درآمدی این دستگاه در سال گذشته، بخشی از ارقام و آمار اعلام شده در سایت ها و رسانه ها را مغایر با واقعیت ارزیابی کرد.

به گزارش  روتیتر ، اصغر نصیری با بیان اینکه در مباحث درآمدی آمار و ارقام رسمی باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد، تاکید کرد: در سال ۹۶ دو منطقه ۳ و ۱۰ از ساختار شهرداری کرج جدا شدند که بخصوص منطقه ۳ از مناطق پردرآمد به شمار می آمد و بخشی از افت درآمدی شهرداری به همین دلیل است.

وی، با تاکید بر اینکه درآمد نقدی و تهاتری شهرداری کرج در سال۹۶ نسبت به سال ۹۵ با رشد ۱۵۵ درصدی روبرو بوده است، بیان کرد: در شش ماهه نخست سال ۹۶ و شش ماهه دوم همان سال به ترتیب ۳۸ و ۵۹ درصد در حوزه نقد و تهاتر درآمد داشتیم.

به گفته این مسئول، تنها در اسفندماه سال گذشته ۱۰۷ درصد رشد درآمدی در حوزه نقد و تهاتر داشتیم و این در شرایطی بود که مناطق ۳ و ۱۰ در سال ۹۵ هنوز جزو شهرداری کرج بودند.

شهردار کرج با اشاره به اینکه گزارش های درآمد شهرداری به صورت مستمر  و ماهیانه به شورای اسلامی شهر تقدیم می شود، تصریح کرد: دروغ های بزرگ و کوچک آماری در مستندات و آمار شهرداری کرج جا ندارد.

کاشت ۱ میلیون بوته گل و درخت در کرج

وی در پاسخ به یکی از انتقادات مبنی بر عدم صحت کاشت یک میلیون درخت در سطح شهر گفت: برخی این آمار را مربوط به کاشت درخت عنوان کرده بودند که این امر صحیح نیست و یک میلیون بوته گل و نهال در سطح شهر کاشته شده است که وجود گل های مختلف در میادین و مسیرهای شهر صحت این گفته را اثبات می کند.

نصیری، به موضوع تولیدات کارخانه آسفالت شهرداری کرج نیز اشاره کرد و افزود: ظرفیت کارخانه تولید آسفالت شهرداری کرج به میزان روزانه یک هزار و ۵۰۰ تن کاملا مهیاست.

وی اضافه کرد: خرید آسفالت از پیمانکاران را به طور کامل ممنوع کرده ایم.

شهردار کرج، در بخش دیگری از گفته های خود از آغاز اجرای طرح “حمایت و نظارت ستادی بر مناطق، از بودجه تا اجرا” با انتخاب ناظران عالی برای مناطق و سازمان ها سخن گفت و ادامه داد: در قالب این طرح پس از گشت زنی با خودرو در مناطق، طرح ها و بخش های مختلف با پای پیاده مورد بررسی و رصد قرار می گیرد.

وی بیان داشت: حضور در مساجد و گفت و گو با شهروندانی که نیاز به طرح مطالبات و دغدغه های شان دارند در پایان برنامه بازدید از مناطق قرار دارد.

تمامی وعده های طرح شده مطابق مصوبات بودجه بوده است

این مسئول همچنین به انتقادات یکی از اعضای شورا مبنی بر اعلام وعده های خارج از مصوبات و توان شهرداری در سال جاری پاسخ گفت و اظهار داشت: هیچ قول و وعده ای خارج از مصوبات بودجه به شهروندان داده نشده است.

شهردار کرج در ادامه گفته های خود به ادامه فعالیت عمرانی خط ۲ قطار شهری و بزرگراه شمالی اشاره کرد و از اعضای شورای اسلامی شهر خواست از طریق انجام بازدیدهای سرزده، کیفیت عملیات اجرایی را مورد رصد و بررسی قرار دهند.

وی با اذعان بر اینکه از سال گذشته هفت طرح به صورت نیمه تمام باقی مانده است، یادآور شد: مهلت تکمیل این طرح ها را تا پایان شهریورماه اعلام کرده ایم.

به گفته نصیری، پروانه آماده سازی ۱۵۰ واحد بافت فرسوده در محله اسلام آباد صادر شده است. همچنین برای ساماندهی سه هکتار از تپه مرادآب با دو سرمایه گذار بخش خصوصی هماهنگی به عمل آمده است.

به بانوان اعتماد کنیم

این مسئول به عملکرد شاخص و شایسته بانوان که در سمت های مختلف شهرداری کرج منتصب شده اند، اشاره کرد و ادامه داد: این امر بیانگر لزوم اعتماد بیشتر به بانوان است.

شهردار، تعریف و تهیه ۴۵ بسته و پروژه در حوزه سرمایه گذاری را مورد اشاره قرار داد و ابراز امیدواری کرد با استقبال سرمایه گذاران بخش خصوصی شاهد به نتیجه رسیدن این طرح ها خواهیم بود.

مدیر ارشد  اجرایی شهر کرج، با تاکید بر اینکه فعالیت های فرهنگی و تمرکز بر محلات محور عملکرد سال جاری این دستگاه می باشد، ادامه داد: توزیع اعتبارات و تعریف پروژه ها در سال جاری برای ارتقای محلات در نظر گرفته شده است.

وی، همچنین از الزام مدیران به راه اندازی سرای محلات در مناطق خبر داد و اضافه کرد: مدیران هر منطقه موظف به راه اندازی پنج سرای محله تا پایان شهریورماه شده اند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*