سه شنبه, ۶ فروردین , ۱۳۹۸

برگزاری نخستین جلسه وحدت رویه شورای معاونین شهرسازی شهرداری کرج

روتیتر:نخستین جلسه وحدت رویه شورای معاونین شهرسازی ومعماری شهرداری کرج ۲۲ فروردین ماه امسال با حضور تمامی مدیران ستادی و جانشینان و معاونین شهرسازی مناطق در دفتر معاون شهرسازی و معماری تشکیل شد.

به گزارش روتیتر ، در این جلسه، معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج با بیان نقاط ضعف و قوت مناطق شهرداری در سال گذشته، بر ضرورت انجام  اقدامات اساسی و متعدد در حوزه شهرسازی مناطق تاکید کرد و افزود: از مهمترین این اقدامات شهروندسپاری است که به معنای ارائه خدمات شهرسازی در بستر اینترنت به شهروندان می باشد.

احدالله احمدی پرگو اضافه کرد: در قالب این طرح شهروندان از طریق پایگاه های اطلاع رسانی شهرداری و با ورود به آن از وضعیت پرونده های شهرسازی و نیز ضوابط و مقررات مطلع شده و می توانند پرونده های خود را پیگیری نمایند.

وی ادامه داد: همچنین هدف این معاونت در مناطق برای سال جاری دریافت استعلام دفاتر اسناد رسمی و بانک ها از شهرداری به صورت الکترونیکی است.

این مسئول گفت: معاونین شهرسازی مناطق موظف هستند با حضور موثر در محل کار، ضمن کنترل بر عملکرد پرسنل شاغل در آن حوزه، از طریق شفاف سازی، ایجاد میز خدمت و بستر مناسب در خدمت رسانی، خدمات مطلوب تری رابه شهروندان ارائه کنند.

احمدی پرگو، این شاخص ها را ملاک ارزیابی معاونین شهرسازی در مناطق اعلام کرد و ادامه داد: معاونین مناطق موظف هستند کلیه مسائل و مشکلات موجود در حوزه مربوطه خود را آسیب شناسی کرده و با برنامه ریزی در صدد رفع آنها برآیند.

وی اذعان داشت: همچنین مناطق باید برنامه کاری خود در سال جاری را تا پایان هفته به مرکز ارائه کرده و در راستای تکمیل اتوماسیون و نیز شرح وظایف و تجهیز دفاتر تسهیل گری اقدامات لازم را به عمل آورند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج، با تاکید بر نقش احیای بافت های فرسوده، معاونین شهرسازی را مکلف کرد با حضور مستمر در دفاتر تسهیل گری بافت فرسوده، مشکلات و موانع را از نزدیک بررسی کرده و راهکارهای لازم را ارائه کنند.

در ادامه جلسه معاونین شهرسازی مناطق در خصوص مسائل و مشکلات موجود در مناطق از جمله بافت فرسوده، اتوماسیون شهرسازی، دفاتر تسهیل گری، میز کار و موضوعاتی از این قبیل مباحثی را مطرح کردند.
ارائه گزارش های ماهانه توسط مدیران ستادی معاونت شهرسازی از طریق نظارت بر عملکرد مناطق در حوزه شهرسازی در دستگاه ها و واحدهای متناظر نیز از تصمیمات این جلسه بود.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*