سه شنبه, ۶ فروردین , ۱۳۹۸

روز تولد عاطفه و پایان خشونت

روتیتر:دکتر نصیری:امروز ۲۵ فروردین مصادف با ۲۷ ماه رجب عرش شادمان و مشعشع از وجود نازنین بزرگ پیامبری است که بعثت او پایانی بر درنده خویی، عصبیت، جاهلی، نفرت قبیله ای و خشونت افسانه ای و آغازی بر رحمت لایزال، رافت بی پایان، محبت بی دریغ و شفقت محمدی است.

به گزارش روتیتر: امروز ۲۵ فروردین مصادف با ۲۷ ماه رجب عرش شادمان و مشعشع از وجود نازنین بزرگ پیامبری است که بعثت او پایانی بر درنده خویی، عصبیت، جاهلی، نفرت قبیله ای و خشونت افسانه ای و آغازی بر رحمت لایزال، رافت بی پایان، محبت بی دریغ و شفقت محمدی است.

🔹امروز -که در تاریخ می تواند یکی از مقدس ترین روزهای آفرینش خداوندی نام گیرد- خداوند مهربان با انتخاب او به پیامبری نویدی را به بشریت می دهد که پایانی است بر آنچه تا امروز جامعه با فقدان ماموریتی از جنس او محروم مانده است.

🔹محبت، رحمت، رافت، شفقت، درایت و شفاعت با زادنش و در امتداد آن با بعثتش معنا و مفهوم می یابد و چونان منشوری در همیشه تاریخ پیش روی بشر گشوده می شود که رستگاری و دست یازیدن به اخلاق، راهی جز توسل جستن به او و آموزه گرفتن از مسلک و مرامش نمی شناسد.

🔹با بعثت حضرت محمد (ص) خردهایی برانگیخته می شود که تا پیش از آن در تابوت خُرافه گرایی، هوس پرستی و جهل پیشگی دفن شده بود. به همین خاطر روز مبعث روز تولّد عاطفه هاست؛ عاطفه هایی که در رقص شمشیرها زخمی می شد و در جنگل نیزه ها جان می باخت. آن روزها، دخترکان معصوم، به جای آغوش گرم مادر، در دامان سرد خاک می خفتند. جوانان بلند قامت، در جنگ جهالت ها، جان به بارش تیرها می دادند و زنان بی پناه، در بند اسارت می زیستند.

🔹بعد از بعثت رسول گرامی اسلام بود که اصول و ارزش های جاری به ارزش های انسانی و الهی تبدیل شد. خرافه پرستی به حقیقت یابی، جنگ و خونریزی و نا عدالتی به قسط و عدل و مساوات بدل شد و انسان های روزگار پیامبر، به افرادی مورد اعتماد و دارای منزلت اجتماعی تبدیل شدند.

🔸خجسته روز بعثت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص)، اسوه اخلاق، کمال حسن و نیکویی، انتهای همه خوبی ها بر رهروان پیمبر رحمت و رافت تهنیت و مبارک باد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*