یکشنبه, ۴ فروردین , ۱۳۹۸

ساخت ایران|بالگرد شاهد – ۲۷۸ + تصویر

روتیتر:صنایع دفاعی جمهوری اسلامی با دستیابی به تکنولوژی ساخت بالگرد موفق به ساخت انواع بالگردها برای کاربردهای مختلف شده است.

 

به گزارش روتیتر:یکی از دستاوردهای  صنایع دفاعی جمهوری اسلامی ایران طراحی و ساخت انواع بالگردهای مورد نیار نیروهای مسلح است. در این مسیر شرکت هسا با همکاری سپاه پاسدارن موفق به ساخت انواع بالگردهای شاهد شده است.

بیشتر بخوانید: 

  1. ساخت ایران|خانواده راکت‌های فجر + مشخصات
  2. ساخت ایران| دوربین فرماندهی RU300 + تصویر

یکی از بالگردهای خانوداه شاهد، بالگرد شاهد ۲۷۸ است. این بالگرد برای اجرای ماموریت‌های گشتی و شناسایی، جابجایی فرماندهان و کنترل هوایی، آموزش خلبان نظامی و تجاری، کنترل ترافیک شهری و آمبولانس هوایی طراحی و ساخته شده است و قادر است از عهده تمامی ماموریت‌ها بخوبی بر آید.

کلیک کنید تمام تجهیزات نظامی ساخت ایران

طول  این بالگرد، ۱۱٫۹۲ متر، عرض آن ۱٫۹۱ متر، ارتفاع ۲٫۷۵ متر است. وزن خالی این بالگرد ۶۸۲ کیلوگرم و وزن برخاست آن به ۱۴۵۰ کیلوگرم می‌رسد. این بالگرد از یک موتور با توان ۴۲۰ اسب بخار بهره می‌برد که قارد شاهد ۲۷۸ را به ۲۳۰ کیلومتر بر ساعت رسانده  و ۴ ساعت مداومت پروازی را برای کاربر فراهم کند.

سقف پرواز ایستایی این بالگرد به ۷۷۵۰ متر و بیشترین نرخ سعود آن ۸ متر برثانیه است.این بالگرد ظرفیت پذیرش ۵ نفر را دارد و بدنه و ملخ‌های آن از مواد مرکب و پیشرفته ساخته شده است.


خط تولید بالگرد شاهد- ۲۷۸


بالگرد شاهد-۲۷۸ در اختیار هوانیروز سپاه

نمایی داخلی کابین بالگرد شاهد-۲۷۸

بالگرد شاهد-۲۷۸


سیستم انتقال قدرت بالگرد شاهد-۲۷۸

بیشتر بخوانید: 

  1. ساخت ایران| راکت‌های آبی- خاکی فلق ۱ و ۲ + تصاویر
  2. ساخت ایران|سامانه خلبان خودکار RU-715FC + تصاویر
loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*