شنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۷

همکاری شرکت چینی برای به ثمر رسیدن پروژه قطار شهری کرج

روتیتر:طی نشست مشترک میان اعضای شورای اسلامی شهر کرج، مسئولان و مشاور سازمان حمل و نقل ریلی و نمایندگان شرکت چینی سیتیک، ادامه همکاری این شرکت برای به ثمر رسیدن پروژه قطار شهری کرج مورد بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش روتیتر ، در این نشست که احد رسولی رئیس و غدیر مهدوی کلیشمی عضو کمیسیون سرمایه گذاری و تامین منابع مالی شورای اسلامی شهر کرج، علی اصغر صلواتی سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج و مشاور سازمان با نمایندگان شرکت چینی سیتیک برگزار شد، ادامه همکاری این شرکت بین المللی برای به ثمر رسیدن پروژه قطار شهری بررسی شد.

در ابتدای این جلسه نماینده شرکت چینی پروژه های اجرا شده توسط این مجموعه در کشورهای مختلف جهان را تشریح کرد و به بیان توانمندیها و پتانسیل فنی و کارشناسی «سیتیک» پرداخت.

وی با اشاره به تفاهم نامه همکاری این شرکت با سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج، تصریح کرد: در صورت امضای نهایی آن می توان به تامین منابع مالی ظرف حداکثر ۳ ماه برای تزریق مترو امیدوار بود.

احد رسولی در این جلسه با بیان اینکه بزرگراه جنوبی، پروژه تفریحی گردشگری اراضی تپه مرادآب، مجتمع های تجاری و… از جمله فرصت های گردشگری کلانشهر کرج برای سرمایه گذاری خارجی است، عنوان کرد: ما از روش های BOT و سایر روش های سرمایه گذاری استقبال می کنیم اما متاسفانه شرکت های چینی تن به سرمایه گذاری مستقیم نمی دهند و این مهم محدودیت هایی را ایجاد می کند.

وی افزود: منابع و سرمایه های شهری امانتی بزرگ در اختیار نمایندگان مردم است و قبل از نهایی شدن انعقاد قرارداد با طرف چینی باید اطلاعات جامعی از توانمندیهای این مجموعه همچنین نحوه بازپرداخت اصل و سود وام در اختیار ما قرار گیرد تا صرفه و صلاح شهر و شهروندان را مد نظر قرار داده و در نهایت به جمع بندی موضوع بپردازیم. همچنین بایستی شرایط این شرکت با شرایط دیگر شرکت های سرمایه گذاری مورد مقایسه قرار گیرد تا شناخت جامعی برای نمایندگان مردم ایجاد شود.

رییس کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: ما مخالف سرمایه گذاری خارجی نیستیم و آن را معادل شکوفایی می دانیم؛ امروز ظرفیت ۱۱ هزار هکتار اراضی گردشگری و توریستی در کرج وجود دارد که در صورت آمادگی شرکت های داخلی و خارجی، آماده ایم تا برای ساخت هتل، پارک، رستوران، شهربازی، دریاچه مصنوعی و مجتمع های رفاهی وارد مذاکره شویم و زمین و امتیاز ساخت نیز آورده ما خواهد بود اما واقعیت این است که مهم با فاینانس شدنی نیست.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*