شنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۷

زمینِ پاک یکی از شاخص های توسعه پایدار است / زمین را در یابیم

روتیتر:رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج ضمن گرامیداشت روز جهانی زمینِ پاک، گفت که زمین را بایدبرای نسل‌های آینده حفظ کرد.

به گزارش روتیتر: حسین عطایی  بیان این مطلب اظهار داشت: باید به این نکته توجه داشته باشیم که زمین به ما نیازی ندارد بلکه این ما هستیم که برای ادامه حیات خود و نسل های آینده به آن نیازمندیم. جوامع مدرن دنیا اکنون به این باور رسیده‌اند که زمین و محیط زیستی پاک برای رشد و توسعه به مثابه آبی زلال برای یک ماهی در تنگی شیشه‌ای است و این تمثیل بخشی از اهمیت و جایگاه حفاظت از محیط زندگی و زیست بشری را به تصویر می‌کشد.

سرپست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از زمین پاک به عنوان یکی از شاخص های توسعه پایدار نام برد و گفت: حفظ و حراست از منابع طبیعی زمین امری مهم و قابل توجه به شمار می آید که لازم است مردم و مسئولین در نگهداری از آن همدلی داشته باشند.

این مسئول شهری افزود: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج نیز با توسعه و گسترش پارک ها و ایجاد فضاهای سبز، در تلاش است محیطی آمیخته با زندگی سبز و سالم را ایجاد کند.

وی در این بین به نقش سازمان های مردم نهاد زیست محیطی نیز تاکید کرد و گفت: با توجه به اهمیت محیط زیست در زندگی امروز، نقش فرهنگ سازی در کاهش آسیب های حاصل از تخریب ها و آلاینده های رو به گسترش در شهرها، کمتر از خدمات دستگاه های اجرایی و شهری نبوده و می تواند در نهادینه ساختن باور، پاک بودن و پاک زیستن را برای نسل های آینده نقشی انکار ناپذیر ایفا کند.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در پایان خاطرنشان کرد: روز جهانی زمین پاک در سراسر دنیا به عنوان نمادی از ترویج فرهنگ حفاظت و نگهداری از محیط زیست و محیطی که در آن زندگی بشری به رشد و بالندگی می رسد؛ فرصتی مغتنم برای توجه به این فرهنگ سلامت محور و آینده نگر است.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*