شنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۷

پرونده ندارم / اگر انتخاب شوم شهرداری برای هر ۱۳ عضو خواهم بود

روتیتر:پنجاه و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر با محوریت انتخاب شهردار کرج به صورت نیمه کاره رها و ادامه پرسش و پاسخ از نامزد انتخابی هشت عضو شورا به فردا دوشنبه موکول شد.

 

به گزارش روتیتر ، پنجاه و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر در حالی شروع شد که صحن شورا با حضور گسترده خبرنگاران پر شده بود. پس از قرائت نطق پیش از دستور از سوی برخی اعضای شورا جلسه رسمی با موضوع معرفی نامزد انتخابی برای شهردار و ارایه عملکرد و برنامه های وی برای مدیریت شهر آغاز شد.

آمارهای اقتصادی حرکت رو به جلو را نشان می دهد

در ابتدای جلسه سرپرست شهرداری کرج به ارایه گزارش عملکردی در خصوص پروژه های عمرانی و وضعیت اقتصادی شهرداری پرداخت و گفت: خوشبختانه آمارهای اقتصادی حرکت رو به جلو را نشان می دهد.

محمدرضا احمدی نژاد اضافه کرد: تقاطع باغستان سرعت اجرایی خوبی دارد و ضرب آهنگِ آن نسبت به گذشته که توقف کامل داشت،  امیدوار کننده است.

وی با اشاره به اینکه طرح جامع هدایت و جمع آوری آب های سطحی کامل نیست  و شهر در برخی از طرح های اجرایی نیاز به بازبینی دارد، گفت: برای به ثمر نشستن برخی پروژه ها، به همکاری های فرادستگاهی نیاز داریم.

احمدی نژاد همچنین به ضرورت ساماندهی زباله های شهری اشاره و تاکید کرد: حجم زباله که در کلکتورها ریخته می شود بسیار زیاد است و نیازمند رسیدگی است.

سرپرست شهرداری کرج در پایان اظهار کرد: نگاهی که به پروژه های مجموعه مدیریت شهری وجود داشته کمی بوده و به حفظ و نگهداری آن ها توجهی نشده و ضروری است در این خصوص نگاه ویژه ای به سیستم عملکردی اعمال شود.

پس از اتمام صحبت های سرپرست شهرداری کرج، معرفی نامزد انتخابی به صورت رسمی آغاز شد.

“مجید حاجی غلام سریزدی” تنها گزینه مطرح شده از سوی اعضای شورای شهر کرج طی این مدت بود. بر همین اساس طبق نظر سنجی ها مقرر شد تا این نامزد برنامه های خود را مطرح کند و پاسخگوی سوالات و چالش ها باشد.

برخوردهای غیر کارشناسی بازبینی شود

 نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج در این جلسه اظهار داشت: علاوه بر مشکلات اقتصادی، شهرداری کرج در حوزه های دیگر نیز نسبت به دیگر کلانشهر ها توفیقاتی داشته است.
منصور وحیدی با تاکید بر اینکه برخوردهای غیرکارشناسی باید حذف شود، گفت: ارایه آمار بر اساس بررسی ها و مطالعات صورت گرفته عنوان شود. نباید ذهن مردم نسبت به آمار مدیریتی بدبین شوند.
وحیدی، رسالت شهرداری در بدترین شرایط بحرانی را کسب درآمد دانست و یادآور شد: مسیری که برای خدمت رسانی انتخاب می شود باید بر اساس منطق، خرد و عقل باشد.
نایب رییس شورای شهر کرج تصریح کرد: پویایی حق مسلم شهر و شهروندان است و نباید خلاف جهت حقوق مردم حرکت کرد.

اکثریت آرا، نتیجه نهایی انتخاب شهردار خواهد بود

رحیم خستو، عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه ما موظف به معرفی شهردار هستیم و رد یا پذیرش صلاحیت افراد با شورا نیست، گفت: اکثریت آرا، نتیجه نهایی انتخاب شهردار خواهد بود.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج نیز در این جلسه به ایراد سخن پرداخت و با تاکید بر اینکه شورا قانون را رعایت می کند، مخالفت خود را با برگزاری جلسه غیر علنی برای انتخاب شهردار اعلام کرد.

اکبر سلیم نژاد گفت: تصمیم گیری درست، مهم ترین وظیفه شوراست.

دیگر عضو شورای اسلامی شهر کرج، در ادامه جلسه پیشنهادات خود را برای انتخاب شهردار مطرح کرد و افزود: نامزد انتخابی برنامه های خود را ارایه دهد، سپس مسایل حقوقی در صحن غیر علنی مطرح شود.

فرج الله ایلیات تاکید کرد: باید سریع تر به جمع بندی رسیده و شهر را از بحران خارج کنیم.

رییس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی کرج؛ ضمن مخالفت با انتخاب سریزدی به عنوان شهردار، عنوان کرد: نامزد معرفی شده واجد شرایط نیست و برای بررسی بیشتر نیازمند زمان هستیم.

سارا دشت گرد اضافه کرد: برای معرفی نامزد ابتدا استعلام از مراجع ذیصلاح گرفته شود، سپس رای گیری و ارایه برنامه ها صورت گیرد.

اگر انتخاب شوم، شهردار سیزده عضو شورا خواهم بود

گزینه پیشنهادی اعضای شورای شهر کرج برای شهرداری که در صحن علنی شورای اسلامی شهر کرج حضور یافته بود به ارایه برنامه های خود در خصوص رفع معضلات کنونی شهر حضور پرداخت و تاکید کرد: اگر به عنوان شهردار انتخاب شوم، شهردار سیزده عضو شورا خواهم بود.

مجید حاجی غلام سریزدی با اشاره به اینکه تسهیل در ضوابط و سیستمی کردن خدمات از اقداماتی است که باید انجام شود، خاطرنشان کرد: شهر کرج از ظرفیت های پنهان و نیازهای آشکار لبریز است.

وی افزود: پاکدستی و تسهیل در امور شهروندان باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و برای پیشرفت شهر باید از روش های خاص سرمایه گذاری استفاده کرد. همچنین باید بستر لازم برای جذب سرمایه گذار فراهم شود.

مولفه همجواری با تهران به منظور سود بردن از شرایط اقتصادی و در پی آن تغییر شرایط اقتصادی از دیگر مواردی بود که سریزدی برای رفع چالش های پیش رو مطرح کرد.

وی افزود: آنچه که روی میز است و مطرح می شود “مشکل” نیست، “موضوع” است که اگر به آن نپردازیم به معضل تبدیل خواهد شد؛  هدف اساسی ما ارایه خدمات مطلوب برای شهروندان است نه شهر؛ و شهروند محوری و توزیع خدمات به صورت متوازن در محلات و حاشیه شهر باید انجام شود.

سریزدی اضافه کرد: شور و نشاط اجتماعی به صورت یک برنامه کلی در شهر باید تعریف شود و نیروهای انسانی به عنوان بستر فعالیت های شورا و شهرداری، دیده خواهند شد.

در ادامه جلسه مقرر شد پرسش اعضای شورای اسلامی شهر مطرح شود و اولین پرسش از سوی عباس زارع رییس کمیسیون برنامه و بودجه مطرح شد:

در ادامه عباس زارع رییس کمیسیون برنامه و بودجه خطاب به مجید سریزدی گفت؛ خیلی شفاف بگویید چند پرونده قضایی دارید و پرونده ها مربوط به چه موضوعاتی است؟ موضوع دیگر این که با توجه به فعالیت های اقتصادی که در داخل و خارج از کشور دارید، در صورت انتخاب، نباید هیچ گونه فعالیتِ اقتصادی داشته باشید.

مجید سریزدی نیز پاسخ زارع را اینگونه داد: اجازه بدهید شفافیت که جزو اعتقادات ما نیز هست را از خودمان شروع کنیم؛  در صورت انتخاب تا پایان دوره حضور در شهرداری کرج هیچگونه فعالیت اقتصادی انجام نخواهم داد و کاملا وقف مجموعه مدیریت شهری خواهم بود. در خصوص سوال اول شما باید بگویم هیچ پرونده ای تحت عنوان رشوه اختلاس، کلاهبرداری و … ندارم که این موضوع را برای خود افتخار می کنم. تنها پرونده ای که در حال حاضر وجود دارد تضییع اموال عمومی است که مجازات ندارد و پروژه باشگاه میلاد است که در صورت بررسی متوجه می شوند مشکلی وجود ندارد.

سریزدی در پاسخ به خلیلی اردکانی نیز به کارآفرینی برای انجام فعالیت های عمرانی اشاره کرد و با تاکید بر اینکه بر تعداد نیروهای شهرداری نباید اضافه شود، گفت: بدنه شهرداری شاید چابک نیست که شاید به دلیل افزایش نیرو باشد اما این موضوع باید در قالب کار آفرینی و افزایش فعالیت حل شود.

غذدیر مهدوی؛ دیگر عضو شورا به ساختار قدرت در شهر کرج اشاره کرد و گفت: در کرج عوامل بیرونی روی شهردار فشار وارد کرده و نیروهای مد نظر خود را می‌چینند این فشارها در دوره شما هم خواهد بود و شما چگونه میتوانید در برابر این فشارها مقاومت کنید و شایسته ترین افراد را برای اداره بخش های مختلف شهر انتخاب کنید ؟با مدیران رابطه ای و سفارشی، شهر اداره نمی شود مدیران توانمند در اجرا موفق هستند.

سریزدی در پاسخ های خود بر شایسته سالاری، تقوا و تخصص تاکید کرد و گفت؛ به لحاظ علمی مشخصا در بحث انتخابات باید چارچوب های مدیر لایق تعیین شود و مدیران موظف هستند در قالب چارچوبی که ما تعیین می کنیم تلاش کنند و درصد زیادی از مشکلات در این خصوص رفع می شود. موضوع دیگر این است که ما فکر نکنیم تحت هر شرایطی از فشارها خلاص می شویم. این افراد توطئه می کنند و از نقاط ضعف استفاده می کنند که طبق فرمایشات رهبری باید مراقب این آدم ها باشیم.

در ادامه جلسه محمد نبیونی رییس شورای شهر کرج خاتمه جلسه را اعلام و گفت که ادامه پرسش و پاسخ فردا در جلسه فوق العاده پیگیری خواهد شد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*