شنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۷

فارن‌پالیسی: ایران دیگر هرگز به آمریکا اعتماد نخواهد کرد

روتیتر:یک نشریه آمریکایی در گزارشی درباره خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برجام نوشته ایران دیگر هرگز به آمریکا اعتماد نخواهد کرد.

 

به گزارش روتیتر:نشریه آمریکایی «فارن‌پالیسی» در یادداشتی با اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای برجام در تیتر خود نوشته است: «ایران دیگر هرگز به آمریکا اعتماد نخواهد کرد».

دونالد ترامپ روز سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت‌ماه به‌صورت یکجانبه آمریکا را از برجام خارج و تحریم‌های تعلیق‌شده علیه ایران را احیا کرد. این تحریم‌ها پس از طی دوره‌های ۹۰ و ۱۸۰ روزه اجرایی خواهند شد.

فارن‌پالیسی بر اساس مصاحبه با افرادی در ایران که تصور می‌کرده‌اند برجام ماهیت رابطه با آمریکا را تغییر می‌دهد نوشته است: «در جدیدترین گفت‌وگوهایمان، این‌طور به‌نظر می‌رسید که آنها به‌صورت ضمنی از پایان ناگهانی دوره‌ای مختصر صحبت به‌میان می‌آورند که در خلال آن تصور می‌کرده‌اند تغییر رابطه با آمریکا هم ممکن و هم موجه بوده است. لحنشان طوری بود که گویی از اینکه زمانی به این خاطر امیدوار بوده‌اند شرمسارند».

افرادی که فارن‌پالیسی با آنها مصاحبه کرده، سال ۲۰۱۴ به‌طور منظم موقع نهار گرد هم جمع شده و گفت‌وگوهای داغی را درباره جدیدترین تحولات مذاکرات هسته‌ای انجام می‌داده‌اند. «حسن»، یکی از شرکت‌کنندگان در آن گفت‌وگوها که از حامیان سرسخت توافق بود در جریان یکی از آن گفت‌وگوها گفت: «اگر ظریف بتواند به این توافق دست پیدا کند، مصدق ما خواهد شد».

قاسم، یکی دیگر از نفرات آن نشست که دو برادرش را در جنگ ایران و عراق از دست داده به‌یاد می‌آورد که در جریان همان گفت‌وگو به «حسن» گفته «آمریکایی‌ها در نهایت او را هم مثل مصدق دور می‌اندازند».

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*