شنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۷

رژیم صهیونیستی برای حداقل‌های حقوق بشر هم ارزشی قائل نیست

روتیتر:سخنگوی دولت گفت: قطعا وجدان بیدار جهانی نظاره گر جنایات رژیم صهیونیستی است، رژیمی که در ادعا مطالبی را بیان می کند اما در عمل برای حداقل های حقوق بشر ارزشی قائلی نیست.

 

به گزارش روتیتر ، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری با اشاره به برخی حوادث بین المللی از جمله انتقال سفارت آمریکا به قدس و تصمیم ترامپ برای خروج از برجام، اظهار داشت: نخست رفتار غیر عقلانی و غیر سیاسی ترامپ در خروج از برجام بود که عکس العمل آن بلافاصله از سوی رئیس جمهور داده شد.

وی افزود: رخداد دیگر مربوط به جنایات بزرگ و خونینی است که از سوی رژیم اشغالگر با حمایت همه جانبه آمریکا در فلسطین در حال وقوع است، ظرف چند روز گذشته دست این دو رژیم به خون ۵٩ نفر از فلسطینی آغشته و ٢٧٧١ نفر نیز مجروح شدند.

نوبخت تاکید کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید این جنایات از مجامع جهانی بویژه شورای امنیت سازمان ملل انتظار دارد تا نسبت به این اقدامات از سوی رژیم صهیونیستی و حمایت آمریکا به نحو مناسبی عکس العمل نشان دهند. قطعا وجدان بیدار جهانی نظاره گر این اتفاقات است. رژیم هایی که در ادعا مطالبی را بیان می کنند اما در عمل برای حداقل های حقوق بشر ارزشی قائلی نیستند.

وی با بیان اینکه بارها رهبری نسبت به مردان دیپلماسی ما به نیکی یاد کردند، گفت: تاریخ روحانی را به خاطر شجاعت و خدمتی که در این مقطع به کشور کرد، تکریم خواهد کرد.

نوبخت در پاسخ به سوالی در خصوص افزایش نرخ ارز در بانکها، تصریح کرد: اینکه در بانکها غیر از نرخ ۴٢٠٠ تومانی ارز دیگری ارائه شود قطعا نادرست است و اگر چنین چیزی بوده قطعا گزارش بدهید.

در بحث مقابله با پولشویی بر اساس سیاست های خودمان اقدام می‌کنیم

سخنگوی دولت در خصوص گزارش کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس در مورد دو تابعیتی ها، اظهار داشت: وزارت اطلاعات از سوی دولت موظف به پیگیری این مسئله بود. دولت با توجه به قانون، اقدام خودش را انجام می‌دهد و هر موردی هم وجود داشته باشد برابر قانون با آن برخورد خواهد کرد.

وی در مورد وجود نام فرزندان برخی از مسئولین در لیست دو تابعیتی ها، گفت: سربسته می‌گویم که بخشی از ابزارهایمان را سوزاندیم. وقتی در تحریم هستیم از مسیر اصلی نمی‌توان کاری از پیش برد و گاهی به علت بغضی که عده ای نسبت به دولت دارند به منافع ملی ضربه می زنند.

نوبخت در پاسخ به سوالی در خصوص مصوبه مجلس برای عدم تامین هزینه افطاری از بودجه عمومی، اظهار داشت: مصوبه قانونی را ابلاغ کردند تا دستگاه ها برای صرفه جویی از برگزاری مراسمات افطاری در هتل ها و صرف هزینه از بودجه کشور خودداری کنند. در طول سال درخواست های مختلفی از سوی گروه ها و اقشار می شود که با رئیس جمهور قراری داشته باشند، برخی از این ملاقات ها در ماه مبارک رمضان برگزار می شود. امسال نیز به جهت ضرورت اجرا می شود اما به هیچ وجه از منابع دولتی مورد نظر مجلس شورای اسلامی استفاده نخواهد شد.

سخنگوی دولت در خصوص کوچک سازی دولت، گفت: بر اساس قانون خدمات مدیریت کشوری، می توانیم یک سوم افراد بازنشسته را استخدام کنیم که نفس این کار یعنی دو سوم افراد را استخدام نخواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه سال گذشته تعداد بیش از ۵٣ هزار نفر از نیروهای دولتی را کاهش داده‌ایم، گفت: ما مرتبا در حال کوچک سازی دولت هستیم.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*