شنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۷

۱۷ دقیقه طول سفر از پل فردیس تا ۴۵ متری گلشهر کرج

روتیتر:با بهره برداری از فاز نخست مترو کرج، طول مسیر ایستگاه پل فردیس تا ۴۵ متری گلشهر به ۱۷ دقیقه خواهد رسید.

به گزارش روتیتر: محمدحسین خلیلی اردکانی در بیست و یکمین جلسه کارگروه اجرایی و فنی سازمان قطار شهری کرج حضور یافت.

وی در ابتدای جلسه اعلام کرد یکی از اهداف اصلی شورای شهر کرج در دوره پنجم، بهره برداری از فاز ۱ خط ۲ قطار شهری ظرف مدت ۳۶ ماه است و دلیل حضور در این جلسات، نظارت بر روند ساخت و رفع موانع و مشکلات پروژه و ارائه گزارش از نتایج اقدامات به شهروندان است.

خلیلی اردکانی تاکید کرد: مترو یک سیستم حمل و نقل پاک و دوای درد ترافیک و مشکلات زیست محیطی بخصوص آلودگی هوا در کلانشهر کرج بوده و باید قبل از موعد بهره برداری ۳۶ ماهه و در کوتاه ترین زمان ممکن راه اندازی شود.

در ادامه گزارش کارشناسی از سناریوهای راه اندازی زودهنگام پروژه ارائه و پس از بررسی پیشنهادهای مطروحه مقرر شد به منظور راه اندازی زودتر از موعد، محدوده ۴۵ متری گلشهر تا ایستگاه پل فردیس(ایستگاه خط ۵ متروی کرج – تهران) به طول ۱۰ کیلومتر با ۵ ایستگاه با استفاده از ۴۸ واگن قطار ظرف مدت حداکثر دو سال راه اندازی شود.

بر این اساس امکان جابجایی دو هزار و دویست مسافر در ساعت ظرف مدت حداکثر ۱۷ دقیقه از ۴۵ متری گلشهر به ایستگاه پل فردیس فراهم خواهد شد. پس از آن و در مدت زمان یک سال باقی مانده خط ۲ به طول پنج کیلومتر از ایستگاه کمالشهر تا ایستگاه ۴۵ متری گلشهر وارد مدار شده و فاز یک پروژه به طول ۱۵ کیلومتر با ۱۴ ایستگاه به همشهریان سرویس دهی خواهد کرد.

در پایان این جلسه نیز پیمانکار گزارشی از عملیات ساخت پروژه طی سه ماهه گذشته را به این شرح ارائه کرد:

۱-    حفاری ۱۵۱۴۵ متر مکعب از فضاهای زیرزمینی مترو
۲-    انجام عملیات بتن ریزی به حجم ۸۰۰۰ متر مکعب و آرماتوربندی به میزان ۱۸۳۷
۳-    بکارگیری مجموع ۵۲۶ نفر در پروژه
۴-    ادامه عملیات اجرایی در ۸ ایستگاه از مسیر فاز ۱پروژه

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*