چهارشنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۷

شهروند مدفون شده در چاه نجات یافت/ حریق مجتمع تجاری بدون خسارت جانی

روتیتر:به دنبال تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج، مدفون شدن شهروند کرجی در جاده چالوس، شهرستان گچسر اعلام شد و آتش نشانان پس از اعزام به محل حادثه موفق شدند این شهروند را نجات دهند.

 

به گزارش روتیتر ، در این حادثه شهروندی ۳۵ ساله مذکر، مشغول حفر چاه بوده که بر اثر ریزش بدنه چاه در زیر انبوهی از خاک مدفون می شود. آتش‌نشانان در کمتر ین زمان خود را به محل حادثه رسانده و بی‌درنگ عملیات خود را برای بیرون آوردن فرد گرفتار شده آغاز می کنند.

بر اساس این گزارش آتش‌نشانان با استفاده از تجهیزات ایمنی و ابزار نجات وارد چاه شده و پس از بررسی های اولیه مشخص می شود کارگر مدفون شده حدوداً در عمق ۵ متری چاه بوده و خاک بسیار زیادی بر روی وی ریخته است که این موضوع باعث شد حساسیت کار امدادگران بیشتر شود.

بالاخره امدادگران آتش نشانی کرج بعد از ۲۴ ساعت تلاش بی وقفه توانستند فرد مدفون شده را در ساعت ۱:۳۰ بامداد امروز از عمق چاه به طرز معجزه آسائی زنده خارج و مصدوم را به امدادگران اورژانس  حاضر در محل  تحویل دهند.

در این عملیات به طور بی وقفه آتش نشانان ایستگاه های ۱۰۱، ۱۰۹، ۱۰۷، ۱۰۸ و ۱۱۷ با تعویض موقعیت نفراتِ تازه نفس در جهت تسریع امداد و نجات کوشیدند تا جان این شهروند نجات یابد.

لازم به ذکر است مسولین ایستگاه های ۱۰۱، ۱۰۵ و ۱۱۲ با مدریت معاونت عملیات سازمان آتش نشانی در این عملیات سخت در حال هدایت تیم های نجات بودند.

نجات ۵ شهروند از داخل دود و آتش در حریق تجاری تقاطع پونه

در این عملیات حریق یک زیر زمین تجاری در حال ساخت و تجهیز به متراژ تقریبی ۱۱۰ متر مربع واقع در کرج، چهارراه پونه توسط آتش نشانان کرجی در کمترین زمان ممکن مهار شد.

در این حادثه  ۵ نفر از شهروندان با کمک نیروهای امدادی سازمان آتش نشانی از محل حادثه نجات یافتند و یکی از آنان تحویل عوامل اورژانس شد.

لازم به ذکر است در این حادثه ۱۲ نفر نیروی عملیاتی و ۵ خودرو عملیاتی و خودروی نردبان از ۴ ایستگاه سازمان شرکت داشتند.

معاونت عملیات سازمان و مدیرمنطقه ۴ عملیاتی  به همراه مسئولین ایستگاه های ۱۰۵، ۱۱۰ و ۱۲۶ نیز در این عملیات با نظارت مسئول بازرسی سازمان درحال هدایت و راهبری تیم های عملیاتی بودند.

سرعت عمل آتش نشانان و نجات شش شهروند از پارکینگ ساختمان مسکونی

یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ در پارکینگ ساختمان مسکونی ۴ طبقه ای،  تک واحدی طعمه حریق می شود که با حضور به موقع و تلاش آتش نشانان از ۳ ایستگاه عملیاتی  ۱۰۵، – ۱۰۹ و ۱۲۳ سازمان آتش نشانی کرج، حریق مهار، اطفا و از سرایت آن جلوگیری شد.

در این حادثه به علت انتشار دود حاصل از حرق فوق و انتشار آن در طبقات یک تیم عملیاتی از آتش نشانان با دستگاه های تنفسی ذخیره همراه خود اقدام به کاوش در طبقات کردند که ما حصل این اقدام به موقع انتقال و نجات ۶ نفر از شهروندان از قسمت های نا ایمن و پر دود به خارج از ساختمان و محل امن شد.

یکی از ساکنین که خانمی حدودا ۶۰ ساله بود، به علت اسنتشاق دود دچار بی حالی شده بود که با حضور عوامل اورژانس، این شهروند نیز تحویل اورژانس شد.

گفتنی است، مدیر منطقه ۴ عملیاتی به همراه مسئولین ایستگاه های ۱۰۵ و ۱۲۶ نیز در این حریق در حال هدایت و راهبری تیم های حریق و نجات بودند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*