دوشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۷

روایتی از” امیر سیاری “در درگیری تن به تن با بعثی‌ها در خرمشهر

روتیتر:معاون هماهنگ‌کننده ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان خاطراتی از همرزمان خود به نا گفته‌هایی ناب از تجاوز رژیم بعث عراق به خرمشهر پرده برداشت.

به گزارش  روتیتر: امیر سیاری معاون هماهنگ‌کننده ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره نحوه تقابل تکاوران ارتش با ارتش بعث عراق برای گفت: وحشتی که عراقی‌ها در خرمشهر نسبت به نوع مقاومت و جنگ تکاور‌های ما داشتند خیلی بالا بود. یک اتفاق جالب هم آنجا رخ داد، لباسی که تکاور‌های عراقی بر تن داشتند شبیه لباس‌های ما بود.
روایتی از درگیری تن به تن با بعثی‌ها در خرمشهر
به این ترتیب که لباس فرم تکاور‌های دریایی ما مشتمل بر شلوار- پیراهن و پلیور – اورکت و کلاه سبز انگلیسی بود، یعنی اگر شما از نزدیک صورت کسی را با آن لباس فرم نگاه نمی‌کردی قطعا اشتباه می‌گرفتی که آیا این تکاور خودی است یا دشمن. یعنی در میدان نبرد گا‌ها نمی‌شد از فاصله دور تشخیص داد که نفری که به سمت ما می‌آید ایرانی است یا عراقی.
روایتی از درگیری تن به تن با بعثی‌ها در خرمشهر
وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا عراق در مواجهه با مقاومت نیرو‌های ایرانی عملیات روانی هم علیه ما انجام می‌داد؟ افزود:بله، چون خیلی از تکاور‌های ما وحشت داشت به همین خاطر عملیات روانی زیادی علیه ما انجام داد به گونه‌ای که عنوان کردند ما اگر هر یک از تکاوران دریایی را دستگیر کنیم پا‌های او را به دو ماشین می‌بندیم تا با حرکت به دو طرف از وسط به دو نیم شود. بنظر بنده این کار را انجام داد، شاید آمار دقیق آن را ناخدا صمدی در اختیار داشته باشد. دلیل این گونه عملیات‌های روانی هم این بود با وجودی که عراق در قالب لشکر و تیپ تکاور‌های ویژه به خرمشهر گسیل کرده بود و ادعا می‌کرد یک روزه خرمشهر سقوط می‌کند، اما بخاطر مقاومت ما آسیب‌های جدی روحی روانی به آن وارد ساختیم.
loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*