دوشنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۸

حمایت آقای (ر)از شهردار اسبق و بازداشت شده کوهسار و عامل جریان انحرافی ؛بازخوانی یک پرونده

حمایت آقای (ر)از شهردار اسبق و بازداشت شده کوهسار و عامل جریان انحرافی ؛بازداشت معاون سابق بقایی و شهردار اسبق کوهسار در حین فرار/بازخوانی یک پرونده

روتیتر:شهردار اسبق کوهسار  ،معاون سابق بقایی – منصوب به جریان انحرافی -و مدیرعامل سابق منطقه ازاد کیش بنا به منابع مطلع در حین فرار بازداشت شده است. گرچه این بازداشت در زمستان گذشته رخ داده است اما پرده برداری ازنقش و جایگاه ” حامی اصلی این فرد “که به رغم تخلفات گسترده تا سطح مدیر عاملی منطقه آزاد کیش پیش رفته است  موضوعی است که اهمیت آن بیش از پرداختن به تخلفات این شهردار وابسته به جریان انحرافی مورد توجه است.

علیرضا(ع)شهردار اسبق کوهسار  پس از بازداشت در جریان پرونده هایی مروبط به فعالیتش در شهرداری کوهسار مجددا در دولت احمدی نژاد و در زمانی که بقایی  رییس سازمان گردشگری بود به سمت معاون وی منصوب می شود و چندی بعد از سوی جریان انحرافی که اینک به دلیل تخلفات مالی و فساد گسترده اقتصادی  اکثرا در مسیر دادگاه ها به سر می برند و محکومیت محمد رضا(ر) نیز از این دست به شمار می رود ، به سمت مدیرعامل منطقه آزاد کیش منصوب شد و در این سمت نیز نتوانست بدون تخلف تصدی گری کند و سرانجام به دلیل آنچه منابع مطلع و سایت های معتبر  تخلفات گسترده در منطقه آزاد کیش در اعطای زمین و نحوه ساخت و ساز  عنوان کرده اند در حین فرار بازداشت شده است .

حمایت آقای (ر) از شهردار اسبق کوهسار و مدیر عامل سابق کیش و عامل جریان انحرافی

با این وجود اما علیرضا (ع) علاوه بر اینکه از حمایت بی اما و اگر سران جریان انحرافی ، بقایی و مشایی برخور دار بود -که انتصاب وی به سمت معاونت بقایی و مدیرعاملی منطقه آزاد کیش دلیلی بر این واقعیت است- از حمایت فردی برخوردار است که توانست وی را به رغم تخلفات گسترده تا سطح معاون بقایی و سازمان گردشگری و مدیرعاملی منطقه آزاد کیش ارتقاء دهد.

(ر) که  در زمان دولت دهم احمدی نژاد توانست با استفاده از ارتباطات گسترده و تنگاتنگ خود با جریان انحرافی تا سطح معاونت یکی از دستگاه های دولت کلان ارتقاء یابد ، شهردار اسبق کوهسار را بهترین گزینه برای تحکیم روابطش با جریان انحرافی برگزید چه خود از ارتباط علنی با این جریان به دلیل ملاحضات ظاهری  معزور بود . بر این اساس بود که (ر) شهردار اسبق کوهسار را به رغم برخورداری از تخلفات گسترده در شهرداری کوهسار با رایزنی های فراوان با سرکردگان جریان انحرافی به سمت مدیرعاملی منطقه آزاد کیش منصوب کرد تا بتواند نقشی موثر در لابی اقتصادی و سیاسی قدرتمند این جریان با استفاده از وجود  گزینه ای به نام “علیرضا” داشته باشد.

(ر)علاوه بر اینکه در بدنه جریان انحرافی با انتصاب شهردار اسبق کوهسار به طور جدی و موثر نفوذ کرد با انتصاب این فرد به عنوان معاون بقایی  نقش آفرینی خود و ارتباط ایدیولوژیکی خود را با این جریان به صورت موثر و غیر قابل انکار تحکیم بخشید چه این شهردار بازداشت شده حلقه واسط (ر) با جریان انحرافی بود.

پس از برکناری (ر) از سمت اجرایی خود و شدت گرفتن شایعات مربوط به دستگیری مدیرعامل سابق منطقه ازاد کیش وی سعی کرد تا فاصله خود را با جریان انحرافی افزایش بخشد اما وی نیز به دلیل برخی مسایل از سمت خود کنار گذاشته شد اما به دلیل روی کار بودن جریان انحرافی با حمایت از شهردار اسبق کوهسار همچنان به ارتباط خود با جریان انحرافی ادامه داد.

علیرضا(ع) کیست؟
(ع) پیش از انتصابش به عنوان مدیرعامل سازمان مناطق آزاد کیش، مدتی را به عنوان معاون بقایی در سازمان میراث فرهنگی فعالیت داشت.
به گزارش سایت دانا ،بقایی در هنگام نصب وی به این سمت، با تکیه بر توانمندی‌های وی در حوزه گردشگری گفته بود: «عامری از تجربه و توانمندی بسیار خوبی در زمینه گردشگری برخوردار است و حضور وی فرصت گرانبهایی برای این منطقه آزاد کشور محسوب می شود. او مدیری است به شرط جلب رضایت مردم می تواند سالیان سال در کیش مدیریت کند.» این درحالی بود که بعدها پرونده‌ای، به اتهام واگذاری‌ غیرقانونی زمین و ساخت‌وساز برای وی در سازمان بازرسی کل کشور تشکیل شد.

وی نه تنها در زمان شهردار بودن کوهسار دست به تخلفات گسترده زد و به همین دلیل نیز بازداشت شد بلکه زمانی که به سازمان میزاث فرهنگی و گردشگری و منطقه آزاد کیش نیز رفت همان ریه تخلفات را ادامه داد  به نحوی که به دلیل تخلفات گسترده در منطقه ازاد کیش در نحوه واگذاری زمن ها و صدور پروانه های ساخت و ساخت و سازهای خارج از چارچوب بازداشت شد.

سایت های  معتبر کشور در همان زمان یعنی زمستان گذشته خبر از بازداشت علیرضا(ع) در حین خروج از کشور را دادند و به  علت دستگیری وی  نیز اشاره کردند.

گفتنی است این جناب آقای شهردار تحمیلی به شهرستان ساوجبلاغ آقا زاده ای است که چندی با ثروت پدری و رایزنی قوی در استانداری تهران بواسطه (ر) به عنوان شهردار به کوهسار در آن زمان و پیش از تشکیل استان البرز تحمیل گردید وجالب است بدانید طبق شنیده اولین پست شهرداری این آقازاده به عنوان دوران خدمت مقدس سربازی بوده است

واگذاری زمین‌های مرغوب
در حقیقت عامری چند هفته پس از روی کار آمدن دولت یازدهم از سمت خود برکنار شد. در همان ایام گزارش‌ها، حاکی از این بود که مدیرعامل سازمان مناطق آزاد کیش برای پاسخ‌گویی به اتهامات وارده درباره برخی ساخت و سازها و همچنین واگذاری غیرقانونی شمار زیادی قطعه زمین این جزیره راهی سازمان بازرسی کل کشور شده تا از خود دفاع کند.

طی دو سال آخر دولت دهم قیمت خرید زمین در جزیره کیش با جهشی خیره کننده مواجه شده بود. به طور مثال می‌توان به منطقه‌ای تازه ساخت و جدید به نام “نوبنیاد” اشاره کرد که قیمت هر متر واحد مسکونی از ۱۸ میلیون ریال در ۲ سال گذشته به ۳۸ میلیون ریال افزایش یافته بود.

۳۱ مرداد ماه امسال گزارش شد، سازمان بازرسی کل کشور با تحقیق درباره چگونگی واگذاری زمین در منطقه فاز F دستور توقف و باز پس گیری موارد معامله شده به افراد را صادر کرده است و خرید و فروش زمین در این منطقه را برای مشاوران املاک کیش ممنوع اعلام کرده است.

حذف یک مدیر دیگر به خاطر برخورد با شهدرا اسبق کوهسار و جریان انحرافی

در واقع علیرضا(ع) در زمانی که شهردار ک.هسار بود اقدام به صدور پایانکار ویک ویلا خارج از قانون برای یکی از مسوولان وقت سازمان گردشگری صادر می کند از سوی فرماندار ساوجبلاغ برکنار می شود اما در یک اقدام تامل برانگیز، مدیران دو منطقه آزاد کشور با حمایت لیدر جریان انحرافی به دو تن از مدیران متخلف سازمان میراث فرهنگی و گردشگری واگذار و مسئولی که با تخلفات این افراد در احداث ویلا در یک منطقه خوش و آب و هوای البرز(کوهسار) برخورد کرده بود، از سمت خود عزل شد.

به گزارش مشرق، براساس گزارشات واصله، «علیرضا .ع» شهردار سابق شهر کوهسار ساوجبلاغ که به دلیل تخلف در ارایه جواز پایان کار ساختمانی به «رضا. م» از مسئولان سابق سازمان میراث فرهنگی توسط فرماندار وقت ساوجبلاغ از مسئولیت خود برکنار شد، به عنوان معاون فرد مذکور در سازمان میراث فرهنگی مشغول به کار شد.

پس از مدتی فرماندار سابق ساوجبلاغ تحت فشارهای لیدر جریان انحرافی از سوی استانداری تهران از مسئولیت خود عزل شد و مدیر متخلف سازمان میراث فرهنگی و معاون او که همان شهردار معزول بود، با حکم حمید بقایی معاون رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد برای تصدی مدیریت مناطق آزاد، راهی محل ماموریت خود شدند!

در حالی که شبکه ویژه خوار حذف فرماندار سابق ساوجبلاغ از نظام مدیریت اجرایی را در دستور کار قرار داده و با جدیت پیگیری می کند، حضور افراد متخلف در مصادر حساس که به منظور استیلای جریان انحرافی بر منابع اقتصادی مناطق آزاد صورت گرفته، تامل برانگیز و زنگ خطری برای نهادهای نظارتی است. گفتنی است در آن زمان ؛ در روزهای اخیر نام «رضا. م» برای تصدی یکی از وزارتخانه‌های جدیدالتاسیس مطرح شده است.

تلاش (ر) برای ورود و تاثیر گذاری در انتخابات مجلس دهم با استفاده از توان مالی جریان انحرافی و علیرضا(ع) بازداشت شده

حمایت بیش از حد و تلاش (ر) برای رشد بادکنکی و قارچ گونه (البته از نوع سمی) این شهردار بازداشت شده که گفته می شود زمان شهردار شدنش به عنوان خدمت سربازی وی  نیز محاسبه شده است و همچنین حمایت (ر)  از جریان انحرافی سبب شده است که وی از حمایت شدید این جریان و این فرد در تاثیر گذاری در انتخابات مجلس در البرز برخوردار باشد.

بر اساس گزارش منابع مطلع و نگران این فرد که به رغم ارتباط نزدیک و موثر با جریان انحرافی هنوز در یکی از دستگاه های معتبر مشغول به فعالیت است در تلاش است تا با استفاده از توان اقتصادی با لای جریان انحرافی و قدرت لابی پست پرده خود در انتخابات مجلس دهم در البرز تاثیر گذار باشد و از گزنه های مورد حمایت جریان انحرافی حمایت کند.

با این وجو به نظر می رسد که نهاد های نظارتی می بایست با شناسایی دقیق ارتباطات این فرد مانع از تداوم حیات و تحکیم ارتباطات مخرب وی در استان شوند هرچند این فرد از سوی برخی از مسوولان محلی البرز بویزه در کرج نیز حمایت می شود .

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*