پنج شنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۷

ورزش بانوان نیازمند توجه جدی است/لزوم نهادینه شدن ورزش همگانی

روتیتر:داور بین‌المللی فوتبال ایران با اشاره به اینکه ورزش بانوان نیازمند توجه جدی است، گفت: ورزش همگانی باید در جامعه نهادینه شود.

 

 

به گزارش روتیتر ، در جریان برگزاری جلسه کارگروه ورزشی شورای شهر کرج که بعدازظهر چهارشنبه در مجتمع فرهنگی ورزشی میلاد برگزار شد، علیرضا فغانی داور بین‌المللی فوتبال به‌عنوان مهمان این ویژه، گفت :خیلی از مسئولان کشور ورزشی نیستند اما به‌خوبی از شاخه‌های مختلف ورزش ایران که نیاز به تأمین منابع مالی دارد، حمایت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه حمایت شهرداری‌ها به‌عنوان یک‌نهاد غیردولتی از ورزشکاران بسیار مهم است، ادامه داد: ورزش قهرمانی در دل ورزش همگانی است اما از این نظر خیلی با کشورهای پیشرفته دنیا فاصله‌داریم، به‌ویژه در حوزه بانوان به این مهم به‌خوبی پرداخته نمی‌شود.

داور بین‌المللی فوتبال ایران با تأکید بر اهمیت چابک سازی جامعه و بهبود انگیزه در مردم، افزود: با نهادینه شدن ورزش‌های همگانی به‌سوی قهرمانی‌ها پیش خواهیم رفت.

فغانی بابیان اینکه با تشکیل کارگروه‌های ورزشی بر تعداد قهرمانان این عرصه در شهرها افزوده خواهد شد، گفت: معتقد هستم باید درجایی فعالیت کرد که خریدارت باشند و بهتر است این مکان کشور خودت باشد.

فرشاد فلاحت زاده که از ورزشکاران باسابقه ایران در عرصه فوتبال است نیز در این مراسم بیان کرد: قضاوت‌های عالی که علیرضا فغانی و تیم داوری ایران در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ در کشور روسیه داشتند افتخارآفرینی برای کشورمان است.

وی در ادامه با اعلام خرسندی از حضور داور بین‌المللی فوتبال ایران در جلسه امروز کارگروه ورزشی شورای شهر کرج، گفت: بهره‌مندی از تجربیات علیرضا فغانی در عرصه فوتبال و فرهنگ کشور به دلیل سوابق ورزشی و همچنین بااخلاق بودن وی بسیار اثرگذار است.

منصور وحیدی نائب رئیس شورای شهر کرج هم در این نشست، بیان کرد: در سفره بزرگ ورزش از زمان پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون کارهای زیادی انجام‌شده است و ما باید نگاه سیاستمداران را به سویی معطوف کنیم که برای ترغیب جوانان، تشویق و دستگیری آن‌ها و خوش درخشیدن در مسابقات جهانی گام‌های اساسی برداشته شود.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه‌های مختلف ازجمله کارگروه ورزش توسط شورای شهر کرج، گفت: کارگروه آسیب‌های اجتماعی نیز تشکیل‌شده است.

نائب رئیس شورای شهر کرج اضافه کرد: برای بافت‌های فرسوده شهری هم کارگروه دیگری تشکیل‌شده است، چون بخش اعظم ساخت‌وسازهای کنونی در کلان‌شهرها مشکل کالبدی دارند و این بافت‌ها بلای خانمان‌سوز در شهرها شده‌اند.

وی از تشکیل کارگروه فرهنگی در شورای شهر کرج خبر داد و گفت: در حوزه بانوان هم اقدامات زیادی در مدیریت شهری این کلان‌شهر انجام‌شده است.

وی با اشاره به اینکه سالن‌های ورزشی شهرداری کرج با کل سالن‌های ورزشی زیرمجموعه اداره کل ورزش و جوانان استان برابری می‌کند، گفت: سالن‌های ورزشی شهرداری از ظرفیت خوبی برای توسعه فعالیت‌های ورزشی و برگزاری مسابقات بهره‌مند هستند و در نگهداری این مجموعه‌ها باید مراقب بیشتری کرد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*