پنج شنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۷

واردات سموم شیمیایی باید متوقف شود

روتیتر:رئیس انجمن کود و سم استان البرز اعلام کرد که واردات سموم شیمیایی کشاورزی با مشکلاتی برای تولید کنندگان داخلی همراه شده است.

به گزارش روتیتر ، دکتر محمد خصوصی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت : با توجه به ظرفیت های داخلی ، نباید اجازه واردات سموم کشاورزی صادر شود.
وی بیان داشت: سموم تولیدی داخل کشور از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مطابق با استانداردهای جهانی تولید می شود.
خصوصی گفت: با این اوصاف واردات سموم بی کیفیت خارجی سبب آسیب به تولید داخلی و حتی محصولات کشاورزی و باغی شده است.
رئیس انجمن کود و سم استان البرز افزود: واردات سموم بی کیفیت خارجی افزون بر آسیب های اقتصادی ، سبب خروج ارز از کشور می شود.
خصوصی اظهارداشت: از ۳۰۰ قلم سمومی که وارد کشور می شود بیش از ۷۰ درصد با کیفیت بهتردر داخل تولید می شود اما واردات همچنان ادامه دارد.
رئیس انجمن کود و سم البرز گفت: کل نیاز کشور به سموم شیمیایی ۲۴ میلیون لیتر است که بخش عمده این نیاز در داخل کشور تولید می شود.
وی اظهار داشت : قرار براین بود که ۱۲ درصد کود و سم شیمیایی وارد کشور شود اما اکنون بیش از ۳۰ درصد واردات داریم که به تولید داخلی آسیب وارد کرده است.
رئیس انجمن کود و سم استان البرز افزود: تولید کنندگان داخلی می توانند کل نیاز کشور تامین کنند ضمن آنکه تولید سموم شیمیایی ایرانی با استاندارد های جهانی مطابقت دارد.
وی با اشاره با شعار حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: برخی ما را محدود کرده اند و نمی گذارند تولید داخلی رشد کنند و سنگ لای چرخ تولید کنندگان می گذارند.
دکتر خصوصی گفت: تولید کنندگان ایرانی آمادگی دارند ضمن تامین نیاز داخلی ، سموم شیمیایی را به کشورهای مختلف جهان صادر کنند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*