پنج شنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۷

قرارداد ساخت تصفیه‌خانه برای انتقال آب سد طالقان امضاء شد

روتیتر: قرارداد ساخت و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه طرح آب‌رسانی از سد طالقان به ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستای استان قزوین روز سه‌شنبه در مراسمی با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری در تهران به امضاء رسید.

به گزارش روتیتر ، در مراسمی با حضور جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، اردکانیان وزیر نیرو، زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، حبیبی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین و مدیرعامل شرکت زلال ایران قرارداد ساخت و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه آب‌رسانی از سد طالقان به شهرها و روستاهای استان قزوین به روش BOT به امضاء رسید.

اجرای تصفیه‌خانه این طرح با یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار توسط بخش خصوصی انجام می‌شود. اجرای طرح آب‌رسانی از سد طالقان به قزوین ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که توسط دولت و بخش خصوصی تأمین خواهد شد.

طرح آب‌رسانی از سد طالقان به قزوین که از سال ۹۵ در قزوین کلید خورده به ۱۴ شهر شامل قزوین، الوند، نرجه، اک، اسفرورین، شال، کهک، محمودآباد، اقبالیه، بیدستان، محمدیه، شریفیه، خاکعلی و آبیک و ۱۹۴ روستا آب‌رسانی خواهد کرد و فاز نخست آن از آبیک تا اقبالیه و فاز دوم آن از اقبالیه تا تاکستان اجرا می‌شود.

با اجرای این طرح سالیانه ۶۰ میلیون مترمکعب آب شرب به قزوین انتقال پیدا می‌کند. با اجرای این طرح بزرگ سه هزار لیتر در ثانیه آب وارد لوله انتقال این طرح خواهد شد. این طرح بزرگ زیرساختی و عمرانی از مصوبات سفر رئیس‌جمهوری به قزوین به شمار می‌رود.

 

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*