پنج شنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۷

وقتی ناظران خوابند! / ترویج روابط نامشروع در شبکه خانگی

روتیتر:به نظر می‌رسد عطش دیده شدن باعث شده در فضای رسمی و مجوزدار کشور شاهد آثاری باشیم که مضمون آن‌ها هیچ قرابتی با فرهنگ ایرانی-اسلامی و سبک زندگی متناسب با آن ندارد.

 

 

به گزارش روتیتر : انتشار ویدئوی یک دقیقهای از لابه‌لای یک مجموعه داستانی که این روزها در شبکه نمایش خانگی پخش میشود، این سوال را در ذهن ایجاد میکند که آیا مسئولان حواسشان به مجوزهایی که میدهند، نیست؟ در این کلیپ یک دقیقه‌ای کار از ترویج عشق‌های مثلثی گذشته و موضوع حول محور قماربازی بر سر هم‌خوابگی با یک زن متمرکز است!

بیایید کمی با خودمان صادق باشیم، برنامههای فرهنگی زیر پوست هرجامعهای اثر میگذارد و میتواند تغییرهای اساسی را ایجاد کند. از همین رو خوراک فرهنگی برای هر جامعه از مهمترین عناصری است که متولیان باید آن را جدی بگیرند.

در این میان و به خصوص در  جوامعی که فرهنگ بومی و دینی دارد، این اثرگذاری مهمتر هم می‌شود، جایی که رسانههای غربی به هر نحوی تلاش میکنند فرهنگ مورد نظر خودشان را منتشر کنند، مدیای داخلی میتواند عنصر مناسبی برای مقابله باشد.  اما به نظر می‌رسد متولیان و مسئولان فرهنگی یا این اثرگذاری را فراموش کرده‌اند یا یادشان رفته یک فیلم، یک سریال یا یک مجموعه نمایش خانگی تا چه اندازه‌ای می‌تواند در فرهنگ و بطن جامعه تاثیر بگذارد.

نبودن نظارت صحیح باعث شده طی چند سال اخیر شاهد ماجراهایی در فیلم‌ها باشیم که شاید جزئی از همه جوامع باشند، اما علنی کردن آن‌ها قبحشان را در میان نوجوانان و جوانانی که معمولا مخاطب اصلی این آثار هستند، بریزد.

شاید سازندگان یا حتی مجوزدهندگان با استناد به این موضوع که عاقبت کار مجموعه‌ها مثبت می‌شود، روند طی شده در داستان را توجیه کنند، اما واقعیت این است که کار خلاف و اشتباهی که در تصویر نشان داده می‌شود، حتی اگربرای یک‌بار هم باشد، تاثیر منفی خودش را می‌گذارد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*