چهارشنبه, ۲۶ تیر , ۱۳۹۸

تشریح برنامه‌های بصیرت عاشورایی در البرز/برپایی موکب در نجف

روتیتر:مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز برنامه‌های بصیرت عاشورایی ویژه ایام محرم را تشریح کرد.

به گزارش روتیتر ، حجت‌الاسلام محمد صالحی پیش از ظهر چهارشنبه در نشستی خبری، با اشاره به اینکه نشانه اصلی فرهنگ تشیع قصه غم‌انگیز عاشوراست، افزودهمه افراد و دستگاه‌ها در این ایام دست‌به‌کار می‌شوند.

وی بابیان اینکه این اداره کل برای ایام محرم برنامه‌های زیادی دارد، گفت: بصیرت عاشورایی با محوریت امامزادگان از اول محرم شروع می‌شود.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه البرز ادامه داد: برنامه لبیک یا حسین، شیرخوارگان حسینی و احلی من العسل برای نوجوانان و جوانان قسمتی از برنامه‌های این اداره کل است.

حجت‌الاسلام صالحی با اعلام اینکه باشکوه‌ترین تجمعات ما تجمع در بقعات متبرکه است، عنوان کرد: نماز ظهر تاسوعا و عاشورا را در بقاع متبرکه باشکوه برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برای برنامه رهروان زینبی از پدر و مادر شهید مدافع حرم محسن حججی دعوت کرده ایم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز افزود: این برنامه معنوی مخصوص خواهران روز شنبه بعدظهر ۱۲ محرم در بقعه متبرکه امام‌زاده طاهر(ع) برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام صالحی بابیان اینکه برنامه بصیرت عاشورایی تا ایام ماه صفر ادامه دارد، بیان کردبرای اربعین دو برنامه باشکوه خواهیم داشت.

وی گفت: برگزاری موکب در نجف اشرف و برگزاری موکب اربعین برای بازماندگان اربعین از برنامه‌های ویژه ما است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز در پایان گفت: اجازه نداریم برای برگزاری این موکب‌ها از اعتبارات دولتی هزینه کنیم و همه این هزینه‌ها با نذورات مردمی برگزار می‌شود

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*