سه شنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۷

کاهش ۶۵ کیلومتری مسیر سفر با بهره برداری از آزاد راه تهران-شمال

روتیتر:فرماندار کرج از کاهش ۶۵ کیلومتری مسیر سفر با بهره برداری از آزادراه تهران- شمال خبر داد.

به گزارش روتیتر:  سیروس شفقی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق برآوردهای انجام شده با بهره برداری از آزاد راه تهران – شمال حدود ۶۵ کیلومتر از مسیر مسافران به شمال کشور کوتاه خواهد شد و در کنار آن وجود سد کرج و منطقه واریان نیز جاذبه های گردشگری این منطقه را دو چندان خواهد ساخت.

وی ادامه داد: برای این پروژه بزرگ ملی ۴ قطعه پیش‌بینی شده که قطعه ۴ از سال ۹۴ از مرزن آباد تا کمربندی چالوس زیر بار ترافیک رفته است.

فرماندار کرج با اشاره به اینکه ۴ هزار نفر برای تکمیل این طرح مشغول بکار هستند، افزود: یکی از اصلی ترین بخش های این طرح در قطعه اول، تهران در محدوده دهکده المپیک را به کرج تا شهرستانک در شمال استان البرز متصل می سازد و تا به اکنون نیز بیش از ۸۹ در صد پیشرفت فیزیکی داشته است.

شفقی با تشریح مختصات عمرانی این طرح ملی گفت:  این آزادراه به‌موازات جاده قدیم کرج – چالوس امتداد می‌یابد و در دره سرهنگ، وارد تونل البرز به طول ۶ هزار و ۴۰۰ متر شده و در پل زنگوله خارج می‌شود، سپس با عبور از ارتفاعات البرز به‌موازات جاده موجود کرج – چالوس تا شهر چالوس ادامه یافته و درنهایت با یک تقاطع غیره مسطح به کمربندی چالوس – تنکابن متصل می‌شود.

شفقی جاذبه های گردشگری در طول این مسیر را نیز یکی از ویژگی های خاص این پروژه ملی عنوان کرد و افزود: وجود رودخانه کرج به‌موازات جاده کرج – چـالوس، همین طور سد کرج و روستای کوچک و زیبای واریان که همچون جزیره‌ای کوچک در آن سوی آب سد کرج واقع است، زیبایی‌های این جاده را دوچندان خواهد ساخت که این امر خود نقش صنعت توریسم و افزایش اشتغالزایی در منطقه را به همراه خواهد داشت.

وی همچنین با اشاره به کاهش زمان سفر عبوری از این مسیر نیز گفت: با بهره برداری از این طرح، حدود ۶۵ کیلومتر از مسیر سفر در آزاد راه تهران – شمال کاهش پیدا خواهد که این امر خود زمینه افزایش ظرفیت ترددها و صرفه جویی در هزینه های سوخت و بهبود ترافیک را به همراه خواهد داشت.

فرماندار کرج با بیان اینکه ۴۵ درصد مسیر آزادراه تهران –شمال، پل و تونل است گفت: تکمیل هرچه سریعتر و اتمام این پروژه بزرگ ملی در دستور کار جدی دولت دوازدهم قرار دارد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*