پنج شنبه, ۶ تیر , ۱۳۹۸

وقتی مدرسه رفتن دنگ و فنگ زیادی نداشت!

روتیتر:آن روزها که همه چیز ساده تر بود، مدرسه رفتن هم دنگ و فنگ زیادی نداشت و اغلب پدر مادرها نمی‌فهمیدند ۱۲ سال پشت نیمکت نشینی بچه هایشان چطورمی‌گذرد. حالا اما اوضاع زمین تا آسمان فرق کرده است. حالا که بیشتر پدرمادرها برای چرخاندن امور زندگی دوشادوش هم کار می‌کنند، حوصله و وقت بسیاری از کارها را ندارند و می خواهند هر دغدغه‌ای را به آسان‌ترین روش حل کنند.

 

به گزارش روتیتر:  تا کمتر از ۱۵سال پیش بیدار کردن به موقع بچه‌ها برای رفتن به مدرسه یکی از مهترین دغدغه مادران بود. مادران ما با شروع مهر با استرس خواب ماندن، صبحانه نخوردن و دیر رسیدن بچه‌های قد و نیم قدشان به مدرسه، ساعت را کوک می‌کردند و خودشان اغلب قبل از صدای زنگ بیدار می‌شدند تا با نوازش و گاهی تشر از رختخواب جدای مان کنند، لقمه‌ای چای شیرین و پنیر به خوردمان بدهند و به مدرسه بفرستند.

بچه‌های دوران ما اغلب پای پیاده و بازی بازی خودشان را به مدرسه می رساندند و اصلا به شوق با هم بودن‌ها وشیطنت‌های مسیر مدرسه‌ کلاس و درس را تحمل می‌کردند. آن زمان که اغلب مادران خانه دار بودند، اگر بیش از اندازه نگران چطور رسیدن بچه هایشان به مدرسه می شدند، خودشان صبح به صبح چادر سرکرده و بعد از رساندن فرزندشان به مدرسه به
خانه بازمی‌گشتند.

آن روزها که همه چیز ساده تر بود، مدرسه رفتن هم دنگ و فنگ زیادی نداشت و اغلب پدر مادرها نمی‌فهمیدند ۱۲ سال پشت نیمکت نشینی بچه هایشان چطورمی‌گذرد. حالا اما اوضاع زمین تا آسمان فرق کرده است. حالا که بیشتر پدرمادرها برای چرخاندن امور زندگی دوشادوش هم کار می‌کنند، حوصله و وقت بسیاری از کارها را ندارند و می خواهند هر دغدغه‌ای را به آسان‌ترین روش حل کنند.

مثلا برای حل مشکل رفت و آمد بچه‌ها به مدرسه سرویس مدارس را  بهترین راهکار می‌دانند و با پرداخت مبلغی خیال خود را از بابت درگیر شدن فرزندان شان با تاکسی‌های خطی، ترافیک، تهدیدهای اجتماعی در مسیر رفت وآمد و … راحت می‌کنند. به‌گفته سرپرست سازمان مدیریت حمل بار و مسافر شهرداری کرج در سال تحصیلی جدید حدود ۲ هزار خودرو به عنوان سرویس مدارس در کرج به کار گرفته می‌شود که بر حسب نیاز تعداد آن ها افزایش پیدا می کند.

پدر مادرها اما باید نکاتی را در خصوص سرویس‌های مدارس مورد توجه قرار دهند و فکر نکنند صرف ثبت نام فرزندشان همه چیز به خوبی و خوشی به پایان رسیده است. والدین باید حواس شان باشد مکان انتظار فرزندشان برای رسیدن سرویس امن باشد، لباس تیره به بچه ها نپوشانند، به آن ها نحوه سوار و پیاده شدن از سرویس را به خوبی آموزش دهند، حواس شان باشد خودروی سرویس از ایمنی لازم برخودار باشد و راننده بیش از ظرفیت دانش آموز سوار نکند. در ضمن باید به خوبی با راننده سرویس آشنا شوند و شماره تماسی از او داشته باشند تا در مواقع لزوم بتوانند از وضعیت فرزندشان باخبر شوند.

بدون شک اگر  موارد اشاره شده در انتخاب سرویس مدارس مورد توجه قرار گیرد، خیال والدین یک سال تحصیلی دیگر از این‌ که فرزندشان به موقع و سالم به مدرسه می رسد، تخت خواهد بود.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*