دوشنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۸

صدور ۱۰۰ پروانه ساختمان در منطقه ۶ شهرداری کرج

روتیتر:سرپرست منطقه ۶ شهرداری کرج گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه ۱۰۰ پروانه ساختمان درمنطقه ۶ صادر شده است.

به گزارش روتیتر:  محمدکاظم تفته با اشاره به صدور پروانه ساختمان قبل از شروع به کار اظهار کرد: انجام هرگونه عملیات ساخت و ساز بدون پروانه ساختمانی خلاف قانون بوده و شهرداری موظف به جلوگیری از ادامه ساخت و ساز های بدون پروانه است.

سرپرست منطقه ۶ شهرداری کرج تصریح کرد: از مزایای داشتن پروانه ساختمانی اطمینان از ساخت و ساز قانونی براساس مشخصات فنی و شهرسازی برابر آیین نامه ها و ضوابط طرح جامع شهر، بهره مندی از تسهیلات بانکی و بیمه شدن کلیه عوامل دخیل در ساخت وساز در صورت بروز حوادث ساختمانی است.

وی جلوگیری از بروز حوادث ساختمانی برای ساختمان های مجاور به دلیل حضور ناظرین ساختمانی و ارایه راهکار و راهنمایی های لازم را از دیگر مزایای داشتن پروانه ساختمانی عنوان کرد و افزود: در این راستا داشتن پروانه ساختمانی علی رغم صرفه جویی در هزینه های ساخت و ساز، سبب استفاده از تجارب فنی و مهندسی در هنگام طراحی و نظارت اخذ پروانه ساختمان می شود.

تفته بیان کرد: در بازدیدهای صورت گرفته طی انجام مراحل ساخت مواردی همانند ابعاد ملک، عرض خیابان، بنای موجود، موقعیت مجاورین و غیره مورد بررسی قرار می گیرد.

سرپرست منطقه ۶ شهرداری کرج یادآور شد: ۱۰۰ مورد پروانه ساختمانی از ابتدای سال ۹۷ تا پایان مرداد ماه در منطقه شش صادر شده است که کارشناسان و مسئولین حوزه معاونت شهرسازی و معماری اقدامات لازم و مناسبی را در راستای افزایش این تعداد در دستور کار خود قرار داده اند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*