دوشنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۸

آمریکایی‌ها مجبور به ترک منطقه غرب آسیا هستند/ رژیم پهلوی پس از کودتای ۲۸ مرداد کاملا وابسته شد

روتیتر: دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: ایران در پی تامین امنیت پایدار در منطقه است؛ آمریکایی ها هم مجبور به ترک منطقه غرب آسیا هستند.

به گزارش روتیتر، سردار سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، صبح امروز در نشست «شنبه های انقلاب» در باغ موزه دفاع مقدس اظهار داشت: رژیم منحوس پهلوی پس از کودتای ۲۸ مرداد سال ۳۲ به طور کامل در ابعاد سیاست خارجی، دفاعی و امنیتی، اقتصادی و فرهنگی، وابسته به آمریکا شد.

وی افزود: ارتش رژیم شاه در سطوح مختلف راهبردی، عملیاتی و تاکتیکی تابع سیاست های آمریکا بود؛ ما ارتش ملی نداشتیم.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام (ره) از حکومتی وابسته، به حکومتی مستقل تبدیل شد. ایران امروز به قدرتی منطقه ای تبدیل شده است.

رحیم صفوی تصریح کرد: امروز قدرت نفوذ ایران از دریای خزر و خلیج فارس تا دریای مدیترانه گسترش پیدا کرده است؛ ما دیگر تابع سیاست های بیگانگان و اجانب نیستیم.

وی افزود: عمق دفاع استراتژیک ایران به مناطق پیرامونی گسترش پیدا کرده است. ارتش ایران، ارتشی مستقل شده است و در کنار ارتش، از آنجایی که حضرت امام، آمریکا را ظرفیت تهدید می‌دید، یک نیروی انقلابی به نام سپاه را به وجود آورد و در حقیقت دو نیروی نظامی در کشور تشکیل شد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: سپاه و ارتش در هشت سال دفاع مقدس، توانستند در برابر تنها ائتلاف دوران جنگ سرد که متشکل از آمریکا، شوروی، کشورهای اروپایی و عربی و حتی آفریقایی بود، به پیروزی بزرگی که حافظ استقلال و تمامیت ارضی ایران بود، دست پیدا کنند و مکتب مقاومت را به وجود آورند؛ نه تنها توانستند از ایران حفاظت کنند، بلکه این مکتب به مناطق پیرامونی سرایت کرد.

رحیم صفوی ادامه داد: جمهوری اسلامی امروز به عنوان یک وزن ژئوپولیتیکی برتر، به عنوان الگویی از حکومت مردم‌سالاری دینی به سر می‌برد. قدرت دفاعی ایران نسبت به کشورهای همسایه برتری دارد و می تواند در صلح پایدار مبتنی بر عدالت، در این منطقه تاثیرگذار باشد.

فرمانده سابق سپاه پاسداران اظهار داشت: جمهوری اسلامی، پس از پیروزی انقلاب توانست ائتلاف آمریکایی ها و صهیونیست ها و برخی کشورهای عربی را برای راه اندازی گروه های تکفیری و تروریستی با شکست مواجه کند و امنیت را به درخواست دولت های سوریه و عراق، ایجاد کند

رحیم صفوی گفت: ایران با شرکای راهبردی خود توانسته منطقه را به سمت آرامش و امنیت سوق بدهد؛ بدون جمهوری اسلامی ایران، هیچ امنیت و صلحی در منطقه پایدار نخواهد بود.

وی افزود: ایران در پی تامین امنیت پایدار در منطقه است. آمریکایی ها هم مجبور به ترک منطقه غرب آسیا هستند. آمریکایی ها مجبور هستند از شرق رودخانه فرات در سوریه، از افغانستان و از عراق عقب‌نشینی کنند.

رحیم صفوی اظهار داشت: این قدرتی است که ایران به دولت ها و ملت های منطقه آموخته که بدون حضور آمریکایی ها و با مشارکت ملت های منطقه، امنیت خلیج فارس و منطقه غرب آسیا قابل تامین شدن است.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*