پنج شنبه, ۶ تیر , ۱۳۹۸

تنوع قومیتی مهمترین پتانسیل ایران کوچک است

روتیتر:عضو شورای شهر کرج گفت: توجه به توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در کلانشهر کرج مغفول مانده است.

به گزارش  روتیتر : فریده بزنی بیرانوند اظهار کرد: تنوع قومیتی در کرج باعث شده مقام معظم رهبری از این کلانشهر به عنوان ایران کوچک نام ببرد.پ

وی ادامه داد: تنوع جمعیتی به عنوان یکی از مهمترین پتانسیل‌های کرج  می‌تواند نقش سازنده ای در توسعه همه جانبه این کلانشهر ایفا کند.

وی توضیح داد: در همه جای دنیا نیروی انسانی دستاورد معنوی شاخصی محسوب می‌شود که مسئولان با تکیه بر آن می‌توانند اهداف خرد و کلان خود را محقق و بدون دغدغه به تدوین برنامه‌های توسعه‌ای بپردازند.

این مسئول ابراز کرد: متاسفانه درکرج به این پتانسیل آن طور که باید و شاید توجه نشده و همین باعث شده ظرفیت‌های اجتماعی، فرهنگی و … شهروندان تا حد زیادی مغفول باقی بماند.

وی اضافه کرد: بدون شک توجه به آداب و رسوم، فرهنگ، فرهنگ و … اقوامی که در کرج سکونت دارند می‌تواند روند توسعه همه جانبه شهر را تسریع کند.

این مسئول درادامه با اشاره به ضعف مشهود زیرساخت‌های فرهنگی در کرج ادامه داد: متاسفانه طی سال‌های گذشته مسئولان آن طور که باید و شاید به توسعه زیرساخت‌های فرهنگی شهر توجه نکرده و اغلب توجه خود را به اجرای پروژه های عمرانی معطوف کرده اند.

بیرانوند ابراز کرد: برای داشتن شهری سالم باید به همه نیازهای موجود به صورت عادلانه توجه کرد و در راستای رفع کمبودها به صورت متعادل گام برداشت.

وی اظهار کرد: متاسفانه در کلانشهر دو میلیونی کرج هنوز یک فرهنگسرای شاخص که بتواند به عنوان مرجعی برای رفع نیازهای فرهنگی شهروندان شناخته شود ساخته نشده ولی تا چشم کار می‌کند روگذر، پل و …در خیابان ها جا خوش کرده اند.

عضو شورای شهر کرج گفت: فرهنگ زیربنای توسعه همه جانبه یک جامعه است و اگر مسئولان به توسعه زیرساخت‌های فرهنگی  توجه نکنند، دست یافتن به توسعه در سایر بخش‌ها هم امکان پذیر نخواهد بود.

وی افزود: باید به مطالبات فرهنگی شهروندان کرجی بیش از پیش توجه شود تا امید مردم به مجموعه مدیریت شهری افزایش یابد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*