پنج شنبه, ۶ تیر , ۱۳۹۸

توسعه مدیریت پسماند در کلان‎شهر کرج ضروری است

روتیتر:سرپرست شهرداری کرج بر ضرورت توسعه مدیریت پسماند در کلان‎شهر کرج تأکید کرد.

 

به گزارش روتیتر، محمدرضا احمدی‌نژاد بعدازظهر دوشنبه در مراسم رونمایی از طرح جامع و برنامه راهبردی – عملیاتی توسعه مدیریت پسماند کلان‌شهر کرج، اظهار کرد: پس از گذشت پنج سال از اجرای این طرح باید شاهد مواردی ازجمله کاهش تولید زباله، کم شدن هزینه‌های حمل و دفن زباله و یا پایین آمدن سطح آلاینده‌های محیطی در شهر باشیم.

وی بر اهمیت کنترل مسائل مربوط به حوزه فعالیت‌های سازمان مدیریت پسماند در کلان‌شهر کرج که شهری مهاجرپذیر است اشاره کرد و افزود: هم‌جواری استان البرز با پایتخت باعث گسترش پدیده مهاجرت شده است.

سرپرست شهرداری کرج با تأکید بر اینکه نرخ افزایش جمعیت در استان البرز از میانگین کشوری بالاتر است، گفت: طی سال گذشته حدود ۴۰۰ هزار نفر از غرب و جنوب غربی کشور به تهران و البرز مهاجرت کرده‌اند که تعداد زیادی از آن‌ها به دلیل بالا بودن هزینه زندگی در پایتخت به استان البرز آمده‌اند.

احمدی‌نژاد بابیان اینکه قیمت زندگی در کرج باید کنترل و به‌صورت واقعی درآید، گفت: با تحقق این مهم می‌توان پدیده مهاجرت را کنترل کرد زیرا عدم موفقیت در این زمینه شهر کرج را با مشکلات زیادی مواجه می‌کند.

وی تشریح کرد: برای شهر کرج باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که بار اسکان و ساماندهی مهاجران به البرز تنها بر دوش کرج نباشد و بین دیگر شهرهای این استان ازجمله نظرآباد، ساوجبلاغ و یا اشتهارد تقسیم شود.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*