یکشنبه, ۴ فروردین , ۱۳۹۸

رئیس بنیاد البرزشناسی:
سالگرد تأسیس دبستان برزگران کرج روز ملی البرز نامیده شد

روتیتر:رئیس بنیاد البرزشناسی گفت: سالگرد تأسیس دبستان برزگران کرج به عنوان روز ملی البرز نامیده شده است.

 

به گزارش روتیتر ، مهراب رجبی پیش از ظهر پنجشنبه در نشستی خبری ویژه روز ملی البرز که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، اظهار کرد: ایران پازلی از استان‌های مختلف است که هرکدام باید به‌درستی شناسانده شود.

وی افزود: مرکز هر نوع تفکر و خط‌مشی در کشور شهر تهران است و در کنار آن البرز هم قلب ایران است، در این میان لازمه بازتاب صحیح ظرفیت‌های البرز شناخت بیشتر البرزی‌ها و در ادامه آن شناخت بیشتر ایرانی‌ها از البرز است.

رئیس بنیاد البرزشناسی گفت: کمتر از یک دهه است که به نام‌گذاری روز ملی در استان‌ها پرداخته‌شده است و با احتساب البرز در کل کشور ۹ استان روز ملی دارند.

رجبی بیان کرد: حدود ۱۰۱ سال پیش در تاریخ بیستم مهرماه سال ۱۲۹۶ دبستان برزگران در کرج تأسیس شد و امروز سالگرد تأسیس آن به‌عنوان روز ملی البرز انتخاب‌شده است.

وی عنوان کرد: سال گذشته چون پنجمین استان بودیم که توانستیم صاحب روز ملی شویم هدف مهم ما اعلام این خبر بود، اما امسال امور مرتبط به معرفی روز ملی البرز گستره بیشتری یافت و در سطح استان به آن پرداخته‌شده است.

رئیس بنیاد البرزشناسی توضیح داد: نماد گیاهی، نماد جانورانی و معرفی اِلمان برای البرز در کنار ارائه آخرین جمعیت استان البرز بر اساس جمعیت شهرستان‌ها، همگی از برنامه‌های امسال کمیته برگزارکننده روز ملی البرز است.

رجبی در خصوص برنامه‌های آتی که قرار است از طریق دبیرخانه کمیته روز ملی البرز دنبال شود، گفت: قرار است تا سال آینده شهرهای استان البرز هم هرکدام روز خاصی را به نام شهر خود انتخاب کرده و به دبیرخانه معرفی کنند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*