یکشنبه, ۴ فروردین , ۱۳۹۸

پرافتخار ترین ورزشکار پاراآسیا پدیده ای از البرز

روتیتر:پر افتخار ترین ورزشکاری که توانست ۶ مدال طلا و یک نقره را در رشته شنا رقابت های پاراآسیا ۲۰۱۸ جاکارتا کسب کند، پدیده ای از استان البرز است که با کنار زدن تمام کمبودها و امکانات توانست رکوردی بی نظیر را برای کشور رقم بزند.

به گزارش روتیتر:  شاهین ایزدیار توانست ۶ طلا و یک نقره پارا آسیایی را کسب کند که رکورد تاریخی در ورزش معلولان ایران است.وی اولین و تنها فردی است که توانسته نماینده ایران در مسابقات پاراآسیا در رشته شنا بوده و به فینال این مسابقات راه پیدا کند.این پدیده البرزی به دلیل نبود زیر ساخت ها به استانی دیگر مهاجرت و امروز افتخارهای این ورزشکار به نام استانی دیگر ثبت شده است.
نبود امکانات مانعی برای تحقق رویاهایش نشد و با صید یکی پس از دیگری طلاها با افتخار به کشور بازگشت و شکار طلاهای پاراالمپیک را از مهم ترین برنامه هایش می داند.
همچنین از استان البرز سه ورزشکار در رشته های وزنه برداری و دو میدانی در ماده پرتاب دیسک در رقابت های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا شرکت کرده بودند.
در این دوره از رقابت ها، امیر جعفری با بلند کردن وزنه ۱۸۴ به مدال طلا و یوسف یوسفی دیگر شرکت کننده البرزی با بلند کردن وزنه ۱۷۵ به مدال نقره این مسابقات دست یافت.
جعفری در انتخاب نخست وزنه ۱۷۳، در انتخاب دوم وزنه ۱۷۸ و در سومین انتخاب نیز توانست وزنه ۱۸۴ کیلو را مهار کند.
این ۲ ورزشکار البرزی، پیش از این توانسته بودند مدال های نقره و برنز رقابت های پارا وزنه برداری قهرمانی جهان در مکزیکوسیتی را کسب کنند.
الناز دارابیان دیگر ورزشکار البرزی است که در این دوره از رقابت ها توانست با کسب رکورد جدید برای کشور و استان افتخار آفرینی کند.
دارابیان در ماده دیسک بانوان کلاس F52 ، F51 وF53با ثبت رکورد ۱۰ متر و ۷۱سانتی متر موفق به کسب مدال طلا شد.
این ورزشکار البرزی علاوه بر کسب مدال طلا، موفق به ثبت رکورد جددید در بازی های آسیایی به نام خود شد.
سرانه ورزشی در البرز ۵۳صدم متر مربع و این استان در بخش زیر ساخت های ورزشی بسیار ضعیف است و سهم ورزشکاران جانباز و معلول البرزی از امکانات موجود باورکردنی نیست.
نبود زیر ساخت ها سبب شده تا شاهد مهاجرت ورزشکاران این دیار به دیگر استان های کشور باشیم.
بیش از ۲۵۰ ورزشکار سازمان یافته و حرفه ای جانباز و معلول در البرز مشغول به فعالیت هستند که بسیاری از آنها توانسته اند مدال جهانی و کشوری زیادی را کسب کنند.
این ورزشکاران در ۱۲ رشته ورزشی از جمله دوومیدانی، وزنه برداری، بسکتبال با ویلچر، شنا و تنیس روی میز مشغول به فعالیت هستند و با وجود محدودیت های زیر ساختی که در این استان وجود دارد بارها توانسته اند برای کشور مدال آفرینی کنند.
رقابت های پاراآسیایی جاکارتا از ۱۴ تا ۲۱ مهرماه در جاکارتا پایتخت اندونزی برگزار که سه هزار و ۵۹۰ ورزشکار از ۴۳ کشور در ۱۸ رشته ورزشی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*