یکشنبه, ۴ فروردین , ۱۳۹۸

پروژه قطار شهری کرج روی ریل پیشرفت/نمی شود انتظار داشت مشکلات چند ساله به سرعت مرتفع شود

روتیتر:عضو شورای شهر کرج گفت: قطار شهری امکان سفر سریع و ارزان را برای اقشار محروم فراهم می‌کند.

به گزارش روتیتر: محمدحسین خلیلی اردکانی اظهار کرد: بدون شک نمی‌توان انتظار داشت مشکلات ۱۴ ساله پروژه قطار شهری کرج ظرف چند ماه مرتفع شود.

وی ادامه داد: برای تسریع در تکمیل این پروژه مجموعه شهرداری و شورای شهر کرج جلسات متعددی برگزار کرده و در حال پیگیری و رفع مشکلات موجود هستند.

این عضو شورا افزود: بدیهی است هرچه در فرایند اجرای این پروژه برنامه ریزی دقیق‌تری صورت بگیرد و حساسیت و شفافیت بیشتری به خرج داده شود، احتمال تکمیل آن بر اساس زمانبندی تعیین شده سه ساله افزایش می‌یابد.

وی توضیح داد: خوشبختانه پیمانکار و مجری متروی کرج گزارش مبسوطی در خصوص وضعیت پروژه ارائه داده و در این گزارش مشخص شده در حالت ایده آل، واقعی و بدبینانه متروی کرج چه زمانی به بهره برداری می‌رسد.

عضو شورای شهر کرج ابراز کرد: اگر می‌خواهیم متروی کرج بر مبنای زمانبندی تعیین شده به پایان برسد باید منابع مالی مورد نیاز آن به موقع تخصیص یابد.

وی با اشاره به اینکه قطار شهری نقش به سزایی در کاهش ترافیک درون شهری دارد، اظهار کرد: در کشور توسعه یافته‌ای مثل انگلیس مردم از حدود ۱۰۰ سال پیش یا سیستم قطار شهری جا به جا می‌شوند و از این طریق علاوه بر صرفه جویی در هزینه‌های شخصی، به کاهش آلودگی هواو ترافیک هم کمک می‌کنند.

خلیلی اردکانی اضافه‌کرد: سیستم قطار شهری می‌تواند بخش عمده ای از جمعیت یک شهر را با سرعت و قیمت ارزان‌تری به مقصد برساند که این به نفع قشر محروم جامعه است چون قشر مرفه در اغلب شرایط برای جابه جایی از خودروی شخصی استفاده می‌کنند و وضعیت سیستم حمل و نقل عمومی اهمیت چندانی برایشان ندارد.

وی افزود: بدون شک تا ۱۵ سال آینده که جمعیت کرج افزایش قابل توجهی خواهد داشت برای کاهش ترافیک تنها تعریض خیابان‌ها، راه اندازی خطوط بی آرتی و … کافی نخواهد بود و حتما باید سیستم قطار شهری فعال باشد.

این مسئول با بیان اینکه مجموعه سیستم حمل و نقل عمومی کرج وظیفه‌ کاهش بار ترافیکی شهر را به عهده دارد، گفت: توقع درستی نیست که انتظار داشته باشیم قطار شهری به تنهایی مسئول کاهش بار ترافیک درون شهری کرج باشد چون در کنار این سیستم اتوبوسرانی و تاکسیرانی هم باید به وظیفه خود به خوبی عمل کرده و نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

عضو شورای شهر کرج توضیح داد: وقتی ما برای کاهش ترافیک برون شهری اقدام به احداث بزرگراه و تخصیص اعتبارات کلان می‌کنیم نباید نسبت به تکمیل قطار شهری بی تفاوت باشیم و باید با تمام توان برای بهره برداری از این پروژه کلان شهری تلاش کنیم.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*