یکشنبه, ۴ فروردین , ۱۳۹۸

ایران پاسخ تحریم را با راه اندازی خط تولید جنگنده کوثر داد

روتیتر: پایگاه خبری و اطلاع رسانی عرب زبان ‘الخلیج الجدید’ در گزارشی از راه اندازی خط تولید جنگنده تمام ایرانی ‘کوثر’ ، نوشت : تهران پاسخ تحریم های آمریکا را با راه اندازی خط تولید جنگنده ای داد که تمامی مراحل طراحی و ساخت آن ایرانی است .

به گزارش روتیتر ، افزود : امیر حاتمی وزیر دفاع ایران به مناسبت آغاز خط تولید این هواپیما به تلویزیون دولتی این کشور گفت که تولید این جنگنده ها به زودی به تعداد مورد نظر خواهد رسید و به خدمت نیروی هوایی در می آید.
این پایگاه اطلاع رسانی افزود : حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران پیشتر در روز صنایع ملی ایران از این جنگنده تمام ایرانی رونمایی کرد.
الخلیج الجدید اضافه کرد : این جنگنده از نسل چهارم جنگنده هایی است که توسط مهندسین و متخصصان ایرانی در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع ایران طراحی شده است و توانایی های آن بسیار بالاست .
مراسم افتتاح خط تولید انبوه و تحویل دهی اولین جت جنگنده تمام ایرانی ‘ کوثر ‘ با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی روز شنبه در شرکت هواپیما سازی ایران (هسا) در اصفهان برگزار شد.
‘کوثر’ یک هواپیمای جنگنده پیشرفته با ماموریت پشتیبانی نزدیک هوایی است که به صورت کاملا بومی ساخته شده و ایران را در زمره معدود کشور‌های دارای فناوری طراحی و ساخت هواپیمای جنگنده با سامانه‌های اویونیک و کنترل آتش نسل ۴ قرار داده است.
این هواپیما در ۲ نوع تک کابین و دو کابین قابل تبدیل خواهد بود که نوع دوکابینه علاوه بر قابلیت رزمی، برای آموزش خلبانان در مرحله پیشرفته کاربرد دارد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*