یکشنبه, ۴ فروردین , ۱۳۹۸

عرب رودبار؛ قطب تولید انار در استان ایلام/برداشت یک هزار تن محصول

روتیتر: منطقه عرب رودبار در شهرستان سیروان به عنوان قطب تولید انار در استان ایلام شناخته می شود.

به گزارش روتیتر : مهرماه هر سال برداشت یاقوت های سرخ در منطقه اناران عرب رودبار شهرستان سیروان آغاز می شود، امسال درختان پربار انار باعث شادی باغداران شده است.

مجید سهیلی از باغداران منطقه عرب رودبار در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در منطقه اناران عرب رودبار هر خانه ای صاحب یک باغ انار است که منبع درآمد خوبی برای جوانان این روستا شده است.

وی ادامه داد: ۲ هکتار باغ انار دارم که در هر هکتار ۱۰ تن انار برداشت می کنیم، امسال با بارندگی های به موقع و بسیار خوبی که داشتیم محصولات انار به خوبی به بار نشست.

سید محمد تراب میری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کل باغات انار استان ۳۰۰ هکتار است که حدود ۱۰۰ هکتار آن در شهرستان سیروان منطقه عرب رودبار قرار دارد.

وی افزود: می توان گفت این منطقه قطب تولید انار استان است.

نبود صنایع تبدیلی در منطقه

بانوان سختکوش این منطقه هم در گوشه ای مشغول فرآوری محصولات به صورت سنتی هستند و از انارهای شکسته آب انار و رب انار تهیه می کنند.

با نزدیک شدن به جشن انار در این منطقه زیبا گردشگران از جای جای استان راهی این منطقه می شوند، علاوه بر نبود صنایع تبدیلی مشکلات دیگری هم در این بین است.

احمد محمدی مدیر جهاد کشاورزی سیروان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی متقاضیانی داریم که در حال انجام کارهای اداری هستند و قطعا برای سنوات آینده در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی اشتغال و تولید را خواهیم داشت.

برداشت یاقوت های سرخ تا اواخر آبان ماه ادامه دارد. بنا بر اعلام کارشناسان جهاد کشاورزی پیش بینی شده که بیش از یک هزار تن انار برداشت و روانه بازارهای مصرف شود.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*