یکشنبه, ۴ فروردین , ۱۳۹۸

هشت تصفیه خانه محلی در کرج احداث می‌شود

روتیتر: عضو شورای شهر کرج گفت: در آینده بخش عمده ای از فضای سبز شهر با پساب‌های تصفیه شده آبیاری می‌شود.

به گزارش روتیتر: حسین محمدی، اظهار کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون ماده ۸ به زودی شاهد ایجاد هشت تصفیه خانه محلی فاضلاب در مناطق مختلف کرج خواهیم بود.

وی ادامه داد: با راه اندازی این تصفیه خانه‌ها در آینده نزدیک بخش عمده‌ای از فضای سبز شهری با پساب‌های تصفیه شده آبیاری می‌شود.

وی افزود: با توجه به کاهش منابع آب‌های سطحی و زیرزمینی، آبیاری فضای سبز شهری با آب شرب به هیچ وجه منطقی نیست و باید برنامه ریزی دقیقی برای افزایش تصفیه خانه‌های محلی صورت داد تا در ذخایر آبی موجود صرفه جویی شود.

وی توضیح داد: علاوه براین، در توسعه فضای سبز باید به کاشت گونه‌های کم آب بر و گونه‌هایی که در مقابل کم آبی مقاوم هستند متمرکز شد تا از این طریق هم سرانه فضای سبز افزایش یابد و هم منابع آبی حفظ شود.

این مسئول ابراز کرد: برای احداث تصفیه خانه های محلی می‌توان ازاراضی دستگاه‌های دولتی که کاربری فضای سبز دارند استفاده کرد.

عضو شورای شهر کرج در بخش دیگری از صحبت‌های خود به وجود زمین‌های خالی در گوشه و کنار شهر اشاره کرد وگفت: در اغلب این زمین‌ها شاهد تجمع نخاله و پسماند هستیم که این امر چهره شهر را نازیبا می‌کند.

محمدی خاطر نشان کرد: با بررسی وضعیت مالکیتی این زمین‌ها می‌توان اقدامات لازم برای تبدیل آنها به زمین فوتبال خاکی را فراهم کرد تا شهروندان محلات مختلف بتوانند برای پرکردن اوقات فراغت خود در این فضاها ورزش کنند.

وی گفت: بخشی از این زمین‌های خالی نیز می‌تواند به فضای سبز و محیطی برای بازی کودکان تبیدل شود.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*