یکشنبه, ۴ فروردین , ۱۳۹۸

نجات بشر از تنگناهای اجتماعی با الگوبرداری از سیره پیامبر (ص)

روتیتر: یک استاد حوزه، الگوبرداری از سیره پیامبر (ص) را راه نجات بشر از بسیاری از تنگناهای اجتماعی دانست.

به گزارش روتیتر: حجت‌الاسلام حجت‌اله فاضلی ضمن تسلیت ایام سوگواری پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: حضرت محمد(ص) شخصیتی است که خداوند از آن به عنوان فلسفه خلقت یاد کرده است و این نشان می‌دهد که یکی از اهداف خلقت بشر وجود این پیامبر عظیم‌الشان اسلام است.

وی افزود: پیامبری که فلسفه خلقت و دارای خلق عظیم است، خداوند ایشان را برای امت و بشریت به عنوان یک الگو معرفی کرده است که خط سیر تکامل انسان بر اساس معیارهای ایشان تنظیم شده است.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان کرمانشاه با اشاره به آیات قرآن خاطرنشان کرد: خداوند خطاب به امت پیامبر (ص) می‌فرماید: “همانا از بین شما پیامبر را به عنوان الگوی برتر انتخاب کردم که دیگران به سعادت برسند”.

حجت‌الاسلام فاضلی ادامه داد: خداوند پیامبر را با این عظمت مهر تائیدی بر تمام ادیان الهی قرار داده که آنها را به سبک خود و شریعت اسلام دعوت میکند و به همین دلیل یکی از صفات آن حضرت خاتم‌الانبیاء است و قرآن که آئین و منشور درست زندگی کردن و راه سعادت بشریت در آن نهفته است را به عنوان معجزه ایشان قرار داده است.

وی قرآن و اهل بیت(ع) را دو گوهر گران‌بها معرفی کرد که به وسیله پیامبر(ص) در میان امتش به یادگار گذاشته شده و ادامه داد: وحدت امت اسلامی در گرو این دو گوهر گرانبهاست که باید در بین جامعه درست معرفی شوند و فارغ از حب و بغض قبیله‌ای و عشیره‌ای و نگاه‌های مسموم برخی از چهره‌های زورمدار زمان این دو اصل را بشناسند.

این استاد حوزه یادآور شد: بدون شک کسی که پیامبر (ص) را بشناسد راه سعادت خود را پیدا کرده است.

حجت‌الاسلام فاضلی همچنین اذعان داشت: امروز خلاء موجود در جامعه ناشی از عدم الگوبرداری از سیره پیامبر(ص)، قرآن و اهل بیت(ع) است و مادامی که این خلاء وجود داشته باشد حتی اگر اسم اسلام هم به این امت باشد مشکلی حل نخواهد شد.

وی با بیان اینکه ما باید عامل به قرآن و پیرو اهل بیت(ع) و پیامبر(ص) باشیم، گفت: به این طریق امت اسلامی راه سعادت را پیدا خواهند کرد و از بسیاری از تنگناهای اجتماعی، اخلاقی، سیاسی و اقتصادی نجات پیدا می‌کنند.

وی همچنین اشاره ای به مسموم شدن پیامبر(ص) به دست زن یهودی اشاره کرد و بیان داشت: همانطور که قرآن می فرماید بدترین و شقی‌ترین دشمن اسلام یهود است و لازم است امروز دسیسه‌های یهود، صهیونیست و استکبار جهانی را بشناسیم چرا که اینها همواره سرستیز با قرآن و اهل بیت(ع) را به انواع مختلف دارند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*