یکشنبه, ۴ فروردین , ۱۳۹۸

انتخاب نخستین زن کره‌ای-آمریکایی به عنوان نماینده کنگره

روتیتر: یونگ کیم نخستین زن کره‌ای-‌آمریکایی است که به عنوان نماینده در کنگره ایالات متحده آمریکا انتخاب شده است.

به گزارش روتیتر به نقل از خبرگزاری یونهاپ، با شمارش ۹۷ درصد آرا، یونگ کیم که عضو حزب جمهوریخواه است، موفق شده است تا با کسب ۵۱٫۴ درصد کل آرا به عنوان نماینده کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شود. وی در رقابت با گیل سیسنروس دموکرات که ۴۸٫۶ درصد آرا را کسب کرده، پیروز بوده است. در صورت نهایی شدن شمارش آرا و تایید این نتیجه، یونگ کیم جانشین اد رویس نماینده جمهوریخواه و رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا خواهد شد.

دیگر شهروند دو تابعیتی کره ای-آمریکایی که پیش از این نماینده کنگره آمریکا بوده، جی کیم جمهوریخواه است که طی سال های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۹ میلادی نماینده کالیفرنیا بوده است.

یونگ کیم به مدت دو دهه برای اد رویس کار می کرده است. آخرین همکاری یونگ کیم با اد رویس به عنوان دبیر فعالیت های مدنی و امور آسیایی بوده است.

یونگ کیم پس از مهاجرت به آمریکا از جزیره گوام در سال ۱۹۷۵ میلادی، ابتدا به هاوائی و سپس به کالیفرنیا رفت و در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی مشغول به تحصیل شد.

یونگ کیم گرچه جمهوریخواه است ولی از برخی از سیاست های دونالد ترامپ دوری کرده و مخالفت خود را با سیاست های ترامپ ابراز داشته است. از جمله مهمترین سیاست هایی که یونگ کیم مخالفت خود را با ترامپ اعلام کرده است، موضع سختگیرانه رئیس جمهور آمریکا در قبال مهاجرت است.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*