دوشنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۸

آزاد سازی طوقه ۷۰۰ اصله درخت چنار در منطقه۸

روتیتر:رییس اداره نظارت بر حفظ و نگهداری فضای سبز مناطق شهرداری کرج از اجرای آزاد سازی طوقه ۷۰۰درخت در منطقه ۸ خبر داد.

 

به گزارش روتیتر: اسماعیل نیا ، اظهار داشت: تعداد چهار هزار اصله درخت چنار در محدوده جهانشهر درگیر با بتن و اجسام سخت است که تاکنون عملیات آزاد سازی تعداد ۷۰۰ اصله آن صورت پذیرفته و مابقی آن در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: در نقاط مختلف شهر شاهد درختانی هستیم که طوقه آنها با حصاری از آسفالت، سیمان و… محصور شده و آبخوری لازم برای درختان وجود ندارد به همین منظور و  با هدف حفظ و نگهداری درختان، سازمان سیما منظرو فضای سبز شهری شهرداری کرج و شهرداری منطقه ۸ اقدام به آزادسازی طوقه بیش از ۷۰۰  اصله درخت  چنار درمعابر محدوده جهانشهر کرده است.

رییس اداره نظارت بر حفظ و نگهداری فضای سبز مناطق شهرداری کرج با تاکید بر حفظ درختان حاشیه معابر در سطح شهر و محلات خاطر نشان کرد: اجرای عملیات آزادسازی طوقه های درختان در شهر به منظور حفظ و نگهداری آن ها و با هدف بهبود آب‌رسانی انجام می شود.

وی با بیان اینکه سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج اهتمام ویژه ای برای حفظ و نگهداری درختان بویژه درختان قدیمی دارد، افزود: این روند تا پایان سال نیز ادامه دارد و طبق برنامه ریزی صورت گرفته بنا داریم این طرح را در سایر مناطق اجرایی کنیم.

اسماعیل نیا تصریح کرد: آزادسازی طوقه سبب گسترش آبخور درختان، افزایش نفوذ آب و هوا به حریم ریشه درخت، مقاومت در برابر آفات و بیماری ها، جلوگیری از آسیب به ریشه و طوقه درخت و جلوگیری از تخریب و یا بالا آمدن سنگفرش پیاده ‌روها می‌ شود.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*