پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰

پرچم حاج قاسم را زمین نخواهیم گذاشت/ رویکرد آمریکا با تغییر رئیس جمهورشان تغییر نمی کند

روتیتر: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت:در جوار مزار شهید سلیمانی تجدید عهد و پیمان کردم که هرگز پرچم حاج قاسم را زمین نخواهیم گذاشت و عاملان، مجریان و آمران این جنایت تقاص کارشان را خواهند داد.

به گزارش روتیتر: سرلشکر محمد باقری ظهر دوشنبه در همایش تبیین گفتمان مکتب شهید سلیمانی در نیروهای مسلح جهت برقراری امنیت پایدار انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران واقعیتی بی نظیر در تاریخ اسلام و کشور به شمار می‌رود و ان شاالله به برکت خون شهدا ثمره بزرگ ۱۴ قرن مجاهدت را پاس بداریم.

وی با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) بیان کرد: خدا را شکر می‌گوئیم که در کشور و زمانی به دنیا آمدیم که از برکت اسلام و چشمه جوشان فاطمی بهره مند می‌شویم.

سرلشکر باقری ادامه داد: ما از حضرت سیدالشهدا (ع) آموخته‌ایم که حکومت اسلامی قابل قیاس با هیچ حکومتی نیست، افزود: مکتب سلیمانی از کرمان شروع شد و این شهید والامقام دست پرورده مردم این دیار است.

مکتب سلیمانی ریشه در عاشورا دارد

وی با اشاره به اینکه این مکتب از اسلام، عاشورا، اهل بیت و دفاع مقدس ریشه گرفته است، افزود: ویژگی‌های فردی و شخصیتی شهید سلیمانی اولین عامل رشد و سربلندی این سردار دلاور جهان اسلام است.

سرلشکر باقری خودسازی، مجاهدت، تدین و ایثارگری را از جمله ویژگی‌های شخصیتی سردار شهید سلیمانی دانست و افزود: زندگی سردار سلیمانی از روستای قنات ملک آغاز شد و در جوانی به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پیوست.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: این سردار دلاور جهان از زمانی در جبهه کرخه کور در مهر ۵۹ نبرد را آغاز کرد تا روز نهایت که به دست اشقی الاشقیا به مقام والای شهادت نائل آمد حتی لحظه‌ای این پرچم را زمین نگذاشت.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی در طول دوران دفاع مقدس روحیه جهادی، بن بست شکنی و حرکت در مسیر امام بزرگوار (ره) و نبرد بی امان با دشمن را بروز داد و در این مسیر حرکت کرد و نقشی اثرگذار د این دوران ایفا کرد.

سرلشکر باقری با بیان اینکه حزب الله لبنان در نبرد ۳۳ روزه چنان دشمن را به زانو در آورد که به التماس افتاده بودند، افزود: از دیگر اقدامات شهید سلیمانی می‌توان به مقابله با تروریست‌های تکفیری مانند داعش و صدها گروه همچون داعش که سوریه و عراق را به عنوان مقدمه نبرد در ایران در نظر گرفتند؛ اشاره کرد.

هرگز پرچم حاج قاسم را زمین نخواهیم گذاشت

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه خدمات گسترده سردار سلیمانی قابل بیان نیست و بنده فقط بخش کوچکی از آنها را ذکر کردم، گفت: سردار شهید سلیمانی خدمتش را با فرماندهی بر رزمندگان و مدافعان حرم در کشورهای اسلامی ادامه داد و سازماندهی کرد.

وی گفت: امروز در جوار مزار سردار شهید سلیمانی تجدید عهد و پیمان کردم که هرگز پرچم حاج قاسم را زمین نخواهیم گذاشت و عاملان، مجریان و آمران این جنایت تقاص کارشان را پس خواهند داد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور با اشاره به اینکه تقاص خون سردار سلیمانی را خواهیم گرفت، افزود: در طول ۴۲ سالی که شاهد رفت و آمدهای دولت‌های گوناگون در آمریکا هستیم به همگان ثابت شد که روی کار آمدن یک رئیس جمهور از این حزب و آن حزب نیت نهایی و رویکرد دشمن را تغییر نمی‌دهند و تفاوتی نمی‌کند که چه کسی بر سر کار می‌آید.

قطعیت دشمنی آمریکا با ایران اسلامی حتمی است

وی قطعیت دشمنی آمریکا با ایران اسلامی را حتمی دانست و عنوان کرد: نباید در این زمینه دچار سستی شویم چرا که اگر دشمن لحظه‌ای متوجه سستی ما در این زمینه شود برای تهاجم تردید نمی‌کند.

سرلشکر باقری گفت: ملت ایران هرگز نسبت به ارزش‌ها و آرمان‌های دفاع مقدس دچار سستی نشده‌اند و دشمن بداند اگر کسی قصد تجاوز به کشورمان را داشته باشد به طور قطع در برابرش می‌ایستیم و این روحیه به برکت مکتب سلیمانی در ما وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران در جایگاه عالی‌تری نسبت به گذشته قرار دارد، افزود: آرزوی دشمنان برای نابودی نظام نقش بر آب شده است؛ در حالی امروز در جایگاه بالاتری نسبت به گذشته هستیم که دشمنان می‌خواستند جمهوری اسلامی ایران چهل و یکمین سالگرد پیروزی‌اش را نبیند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران سربلند، سرافزار با حفظ تمامی آرمان‌ها مسیر عزت و سربلندی را با قدرت طی می‌کند.

مکتب شهید سلیمانی نیاز به کالبدشکافی دارد

وی ادامه داد: تبیین و شناخت مکتب شهید سلیمانی نیاز به کالبدشکافی و درک عمیق دارد؛ رویکرد فرهنگی سردار سلیمانی برگرفته از فرهنگ عاشوراست.

سرلشکر باقری خضوع و افتادگی سردار سلیمانی در برابر مظلومان را رویکرد مردم داری این شهید بزرگوار دانست و اظهار کرد: در زمینه‌های مختلفی همچون حفظ منابع کشور، پایبندی به ارزش‌ها، تکریم جوانان و دفاع از محرومان از سردار سلیمانی درس‌ها آموخته‌ایم.

وی گفت: رویکردهای سردار سلیمانی در زمینه‌هایی همچون نبردهای امنیتی مسلحانه، مقابله با اغتشاشات، نبردهای ضد تروریسم به عنوان دکترین امنیتی بود و می‌توان گفت در بخش دفاع و امنیت حرف ناگفته ای از شهید سلیمانی نمانده است.

وی وظیفه اصلی نیروهای مسلح را تأمین امنیت مردم دانست و گفت: باید شرایط به گونه‌ای باشد که سرمایه گذاران با اطمینان خاطر در استان کرمان حضور پیدا کنند و هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشند.

سرلشکر باقری بیان کرد: نیروهای مسلح همواره در کنار مردم هستند و حتی زودتر از ارگان‌های مسئول در حوادثی زلزله، سیل و کرونا حضور پیدا کرده و کمک رسانی می‌کنند و این کار آنها بدون منت است.

وی گفت: با تعامل و هم افزایی باید امکانات بالقوه استان را بالفعل کنیم تا مردم بتوانند از نعمت‌های خدادادی بهره مند شوند.

سرلشکر باقری از نیروهای مسلح به عنوان یک ید واحده نام برد و افزود: انتظار امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری از ما همین اتحاد و همدلی است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: فقط به خاطر انضباط نام یکی سپاهی، یکی ارتشی و یکی انتظامی است اما در مجموع جمهوری اسلامی دارای یک نیروی مسلح است که تحت امر مقام معظم رهبری قرار دارند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*