جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰

۱۱ سهمیه کشتی ایران برای حضور در المپیک توکیو/ فرنگی به دنبال سهمیه آخر در صوفیه

روتیتر: کشتی ایران در مسابقات گزینشی جهانی فقط یک نماینده در رشته فرنگی خواهد داشت تا بتواند با ترکیب ۱۲ نفره عازم المپیک ۲۰۲۰ توکیو شود.

به گزارش روتیتر: کشتی ایران در مجموع دو رشته آزاد و فرنگی به دنبال ۶ سهمیه در گزینشی آسیایی بود که تیم محمد بنا موفق به کسب دو سهمیه شد اما تیم غلامرضا محمدی سهمیه کامل را دریافت کرد. به این ترتیب حالا در مسابقات گزینشی جهانی که آخرین میدان کسب سهمیه کشتی برای المپیک پیش رو است، کشتی ایران فقط در وزن ۸۷ کیلوی فرنگی به دنبال سهمیه خواهد بود تا بتواند با ترکیب کامل راهی توکیو شود.

تیم ملی کشتی آزاد در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان که آخرین مسابقه جهانی پیش از شیوع کرونا بود، موفق شد توسط رضا اطری در ۵۷ کیلوگرم، حسن یزدانی در ۸۶ کیلوگرم و یدالله محبی در ۱۲۵ کیلوگرم سهمیه المپیک را کسب کند.

این تیم در مسابقات گزینشی آسیایی نیز توسط امیرمحمد یزدانی در ۶۵، یونس امامی در ۷۴ و محمدحسین محمدیان در ۹۷ کیلوگرم سهمیه گرفت و تیمش کامل شد.

تیم ملی کشتی فرنگی هم در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ توسط علیرضا نجاتی در ۶۰ کیلو، محمدعلی گرایی در ۷۷ کیلو و امیر قاسمی منجزی در ۱۳۰ کیلوگرم سهمیه گرفت و با محمدرضا گرایی در ۶۷، حسین نوری در ۸۷ و محمدهادی ساروی در ۹۷ کیلو راهی مسابقات گزینشی آسیایی شد که توسط گرایی و ساروی سهمیه گرفت و تنها نوری بود که از کسب سهمیه بازماند.

حالا تیم ملی فرنگی باید با یک نماینده در مسابقات گزینشی جهانی که دهه دوم اردیبهشت در صوفیه بلغارستان برگزار می شود، شرکت کند.

بیشتر بخوانید

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*